Porsche Taycan Sport Turismo vs Volkswagen ID.7 Tourer
Porsche Taycan Sport Turismo vyhráva 7 : 3
Najväčšie rozdiely: Nabíjanie DC — Porsche Taycan Sport Turismo 320 kW, Volkswagen ID.7 Tourer 200 kW · Výkon — Porsche Taycan Sport Turismo 435 k, Volkswagen ID.7 Tourer 286 k · Nabíjanie 10–80% — Porsche Taycan Sport Turismo 18 min, Volkswagen ID.7 Tourer 26 min.
Porsche Taycan Sport Turismo
Porsche Taycan Sport Turismo je kombi zo segmentu E: v modelovom roku 2027 v 8 verziách, dojazd WLTP od 536 do 671 km, výkon od 408 do 775 k a nabíjanie DC do 320 kW.
Volkswagen ID.7 Tourer
Volkswagen ID.7 Tourer je kombi segmentu E v troch variantoch: dojazd WLTP od 588 do 689 km, výkon od 286 do 340 k.
Profil oproti trhu: Porsche Taycan Sport Turismo vs Volkswagen ID.7 Tourer
- Porsche Taycan Sport TurismoPerformance Battery Plus
Volkswagen ID.7 TourerPro S
Porsche Taycan Sport Turismo alebo Volkswagen ID.7 Tourer — kto vyhráva v čom
Porsche Taycan Sport Turismo vyhráva 7 : 3
Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.
- Dojazd WLTP kmVolkswagen ID.7 Tourer +18 km
- Batéria kWhPorsche Taycan Sport Turismo +11 kWh
- Spotreba ↓ kWh/100 kmVolkswagen ID.7 Tourer −3,3 kWh/100 km
- Výkon kPorsche Taycan Sport Turismo +149 k
- 0–100 km/h ↓ sPorsche Taycan Sport Turismo −1,9 s
- Max. rýchlosť km/hPorsche Taycan Sport Turismo +50 km/h
- Nabíjanie DC kWPorsche Taycan Sport Turismo +120 kW
- Nabíjanie AC kWBez rozdielu
- Nabíjanie ↓ minPorsche Taycan Sport Turismo −8 min
- Hmotnosť ↓ kgPorsche Taycan Sport Turismo −49 kg
- Batožinový priestor lVolkswagen ID.7 Tourer +159 l
Technické údaje: Porsche Taycan Sport Turismo vs Volkswagen ID.7 Tourer
Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov
| Kľúčové parametre | Porsche Taycan Sport Turismo Performance Battery Plus | Volkswagen ID.7 TourerPro S | Rozdiel |
|---|---|---|---|
| Dojazd a energia | |||
| Dojazd WLTP | 671 km | 689 km | Volkswagen +18 km |
| Batéria | 97 kWh | 86 kWh | Porsche +11 kWh |
| Spotreba ↓ | 17,3 kWh/100 km | 14 kWh/100 km | Volkswagen −3,3 kWh/100 km |
| Nabíjanie | |||
| Nabíjanie DC | 320 kW | 200 kW | Porsche +120 kW |
| Nabíjanie AC | 11 kW | 11 kW | Bez rozdielu |
| Nabíjanie 10–80% ↓ | 18 min | 26 min | Porsche −8 min |
| Dojazd na minútu nabíjania | 26,1 km/min | 18,5 km/min | Porsche +7,6 km/min |
| Napätie | 800 V | 400 V | Porsche +400 V |
| Jazdné výkony a pohon | |||
| Výkon | 435 k | 286 k | Porsche +149 k |
| 0–100 km/h ↓ | 4,8 s | 6,7 s | Porsche −1,9 s |
| Max. rýchlosť | 230 km/h | 180 km/h | Porsche +50 km/h |
| Pohon | RWD | RWD | — |
| Praktickosť | |||
| Hmotnosť ↓ | 2195 kg | 2244 kg | Porsche −49 kg |
| Batožinový priestor | 446 l | 605 l | Volkswagen +159 l |
| Dĺžka | 4963 mm | 4961 mm | Porsche +2 mm |
| Šírka | 1966 mm | 1862 mm | Porsche +104 mm |
| Výška | 1390 mm | 1551 mm | Volkswagen +161 mm |
| Rázvor | 2900 mm | 2971 mm | Volkswagen +71 mm |
Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.
Kalkulačka nákladov na energiu
Porsche Taycan Sport Turismo
Volkswagen ID.7 Tourer
Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.
Videorecenzie oboch modelov
Porsche Taycan Sport Turismo
Volkswagen ID.7 Tourer
Ďalšie porovnania v tejto triede: Kombi, segment E
Často kladené otázky k tomuto porovnaniu
Ktorý má väčší dojazd — Porsche Taycan Sport Turismo alebo Volkswagen ID.7 Tourer?
Volkswagen ID.7 Tourer jazdí ďalej: 689 km WLTP oproti 671 km u Porsche Taycan Sport Turismo. Je to rozdiel 18 km.
Prečo má Porsche Taycan Sport Turismo väčšiu batériu, ale kratší dojazd ako Volkswagen ID.7 Tourer?
Porsche Taycan Sport Turismo má kapacitu 97 kWh a jazdí 671 km, zatiaľ čo Volkswagen ID.7 Tourer s batériou 86 kWh jazdí 689 km. Rozhoduje spotreba energie: 17,3 oproti 14 kWh/100 km.
Ktorý je výkonnejší — Porsche Taycan Sport Turismo alebo Volkswagen ID.7 Tourer?
Porsche Taycan Sport Turismo je silnejší: 435 k oproti 286 k u Volkswagen ID.7 Tourer. Rozdiel je 149 k.
Ktorý má väčší batožinový priestor?
Volkswagen ID.7 Tourer ponúka viac: 605 l oproti 446 l v Porsche Taycan Sport Turismo. Rozdiel je 159 l.
Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie
Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.

