Porsche Taycan Sport Turismo

Dostupné na Slovensku
Dĺžka
4963 mm
Výška
1390 mm
Rázvor
2900 mm
536–671 km
Dojazd WLTP
82,3–97 kWh
Batéria
270–320 kW
Nabíjanie DC

Ohodnoťte toto autoPridať meranie

Porsche Taycan Sport Turismo je kombi zo segmentu E: v modelovom roku 2027 v 8 verziách, dojazd WLTP od 536 do 671 km, výkon od 408 do 775 k a nabíjanie DC do 320 kW.

Porsche Taycan Sport Turismo je elektrické kombi zo segmentu E. V modelovom roku 2027 sa ponúka v 8 výkonových verziách, s batériou 82,3 kWh alebo 97 kWh. Dojazd WLTP je od 536 km do 671 km, podľa batérie a pohonu. Batožinový priestor má 405 l alebo 446 l.

Dve verzie majú pohon zadnej nápravy (RWD), ostatné pohon oboch náprav (AWD). Výkon je od 408 k do 775 k, maximálna rýchlosť od 230 km/h do 260 km/h a zrýchlenie z 0 na 100 km/h trvá od 2,4 s do 4,8 s.

Nabíjanie jednosmerným prúdom (DC) prijíma 270 kW pri menšej batérii a 320 kW pri väčšej. Od 10% do 80% trvá nabíjanie vo všetkých verziách 18 minút.

Čím sa varianty líšia

4S Performance Battery82,3
4S Performance Battery Plus97 Najlepšia hodnota
GTS97 Najlepšia hodnota
Performance Battery · modelový rok 202782,3
Performance Battery Plus97 Najlepšia hodnota
Turbo97 Najlepšia hodnota
Turbo S97 Najlepšia hodnota
Performance Battery · modelový rok 2025 (predchádzajúci)82,3
4S Performance Battery536
4S Performance Battery Plus619
GTS611
Performance Battery · modelový rok 2027583
Performance Battery Plus671 Najlepšia hodnota
Turbo613
Turbo S607
Performance Battery · modelový rok 2025 (predchádzajúci)565
4S Performance Battery462
4S Performance Battery Plus517
GTS605
Performance Battery · modelový rok 2027408
Performance Battery Plus435
Turbo707
Turbo S775 Najlepšia hodnota
Performance Battery · modelový rok 2025 (predchádzajúci)408
4S Performance Battery270
4S Performance Battery Plus320 Najlepšia hodnota
GTS320 Najlepšia hodnota
Performance Battery · modelový rok 2027270
Performance Battery Plus320 Najlepšia hodnota
Turbo320 Najlepšia hodnota
Turbo S320 Najlepšia hodnota
Performance Battery · modelový rok 2025 (predchádzajúci)270
0–100 km/h (s, menej=lepšie)
4S Performance Battery3,7
4S Performance Battery Plus3,7
GTS3,3
Performance Battery · modelový rok 20274,8
Performance Battery Plus4,8
Turbo2,7
Turbo S2,4 Najlepšia hodnota
Performance Battery · modelový rok 2025 (predchádzajúci)4,8
Max. rýchlosť (km/h)
4S Performance Battery250
4S Performance Battery Plus250
GTS250
Performance Battery · modelový rok 2027230
Performance Battery Plus230
Turbo260 Najlepšia hodnota
Turbo S260 Najlepšia hodnota
Performance Battery · modelový rok 2025 (predchádzajúci)230
Hmotnosť (kg, menej=lepšie)
4S Performance Battery2195
4S Performance Battery Plus2275
GTS2310
Performance Battery · modelový rok 20272115 Najlepšia hodnota
Performance Battery Plus2195
Turbo2315
Turbo S2320
Performance Battery · modelový rok 2025 (predchádzajúci)2115 Najlepšia hodnota
Batožinový priestor (l)
4S Performance Battery446 Najlepšia hodnota
4S Performance Battery Plus446 Najlepšia hodnota
GTS405
Performance Battery · modelový rok 2027446 Najlepšia hodnota
Performance Battery Plus446 Najlepšia hodnota
Turbo405
Turbo S405
Performance Battery · modelový rok 2025 (predchádzajúci)446 Najlepšia hodnota
4S Performance Battery · AWD4S Performance Battery Plus · AWDGTS · AWDPerformance Battery · modelový rok 2027 · RWDPerformance Battery Plus · RWDTurbo · AWDTurbo S · AWDPerformance Battery · modelový rok 2025 (predchádzajúci) · RWD
Spoločné pre všetky varianty
Spoločné pre všetky varianty
Nabíjanie AC11 kW
Nabíjanie 10–80%18 min

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.

Kam sa dostanete

  1. Bratislavaštart
  2. Banská Bystrica210 km
  3. Praha340 km
  4. Košice440 km
  5. Benátky630 km
  6. Split810 km

Dojazd WLTP 671 kmVariant s najkratším dojazdom 536 km

Najvzdialenejší cieľ v dojazde: Benátky (630 km).

Dojazd podľa WLTP, teda v ideálnych podmienkach. V zime počítajte približne so 70 % dojazdu WLTP. Cestné vzdialenosti podľa OpenStreetMap.

Reálny dojazd vs WLTP

WLTP sa meria v laboratóriu. Tu sú merania vodičov — zo zimy, z diaľnice, z mesta.

Nikto zatiaľ nezadal skutočný dojazd tohto auta. Môžete byť prví.

Výrobca udáva 671 km. Koľko naozaj najazdíte?

Ročné obdobie
Typ jazdy

Merania sú anonymné — nezhromažďujeme žiadne osobné údaje a žiadne komentáre.

Hodnotenia používateľov

Zatiaľ žiadne hodnotenia — ohodnoťte toto auto ako prvý.

Ohodnoťte toto auto

Vaše hodnotenie

Hodnotenia sú anonymné. Nezbierame komentáre ani osobné údaje.

Kalkulačka nákladov na energiu

Vypočítajte, koľko stojí jazda týmto autom. Zadajte cenu energie a ročný nájazd.

Náklady na 100 km5,19
Mesačne65
Ročne779

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Porovnajte s rivalmi v triede

Podobné modely v tejto triede

Videorecenzie

Časté otázky

Aký dojazd má Porsche Taycan Sport Turismo?

Porsche Taycan Sport Turismo má dojazd až 536–671 km v cykle WLTP.

Akú batériu má Porsche Taycan Sport Turismo?

Kapacita batérie pri Porsche Taycan Sport Turismo je 82,3–97 kWh.

Aký výkon má Porsche Taycan Sport Turismo?

Porsche Taycan Sport Turismo má výkon 408–775 k.

Ako rýchlo sa Porsche Taycan Sport Turismo nabíja?

Porsche Taycan Sport Turismo sa nabíja jednosmerným prúdom (DC) výkonom až 320 kW a nabitie z 10 na 80 % trvá približne 18 min.

Aký typ vozidla je Porsche Taycan Sport Turismo?

Porsche Taycan Sport Turismo je Kombi segmentu E s elektrickým pohonom.

Je Porsche Taycan Sport Turismo dostupný na Slovensku?

Áno, Porsche Taycan Sport Turismo je dostupný na Slovensku.

S ktorými autami porovnať Porsche Taycan Sport Turismo?

Najbližší rivali v rovnakej triede sú Audi A6 Avant e-tron, BMW i5 Touring, Volkswagen ID.7 Tourer, Porsche Taycan Cross Turismo — porovnanie parametrov nájdete v EVAréne.

Zdroje údajov