Mercedes GLC vs Škoda Peaq

Mercedes GLC vyhráva 8 : 2

Najväčšie rozdiely: Výkon — Mercedes GLC 490 k, Škoda Peaq 286 k · Nabíjanie DC — Mercedes GLC 330 kW, Škoda Peaq 199 kW · 0–100 km/h — Mercedes GLC 4,3 s, Škoda Peaq 7,1 s.

Mercedes GLC

Mercedes GLC je elektrické SUV segmentu D, ktoré ponúka varianty s pohonom zadných kolies a so systémom 4x4, a tiež sa vyznačuje veľkým dojazdom.

Škoda Peaq

Škoda Peaq je elektrické SUV segmentu D, ktoré ponúka tri varianty pohonu s dojazdom podľa štandardu WLTP až 647 km.

Profil oproti trhu: Mercedes GLC vs Škoda Peaq

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

Mercedes GLC alebo Škoda Peaq — kto vyhráva v čom

Mercedes GLC vyhráva 8 : 2

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmMercedes GLC +68 km
    Mercedes GLC
    715
    Škoda Peaq
    647
  • Batéria kWhMercedes GLC +8 kWh
    Mercedes GLC
    94
    Škoda Peaq
    86
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmMercedes GLC −0,1 kWh/100 km
    Mercedes GLC
    14,9
    Škoda Peaq
    15
  • Výkon kMercedes GLC +204 k
    Mercedes GLC
    490
    Škoda Peaq
    286
  • 0–100 km/h ↓ sMercedes GLC −2,8 s
    Mercedes GLC
    4,3
    Škoda Peaq
    7,1
  • Max. rýchlosť km/hMercedes GLC +30 km/h
    Mercedes GLC
    210
    Škoda Peaq
    180
  • Nabíjanie DC kWMercedes GLC +131 kW
    Mercedes GLC
    330
    Škoda Peaq
    199
  • Nabíjanie AC kWBez rozdielu
    Mercedes GLC
    11
    Škoda Peaq
    11
  • Nabíjanie ↓ minMercedes GLC −6 min
    Mercedes GLC
    22
    Škoda Peaq
    28
  • Hmotnosť ↓ kgŠkoda Peaq −226 kg
    Mercedes GLC
    2460
    Škoda Peaq
    2234
  • Batožinový priestor lŠkoda Peaq +365 l
    Mercedes GLC
    570
    Škoda Peaq
    935

Pridať tretie auto

Technické údaje: Mercedes GLC vs Škoda Peaq

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: Mercedes GLC vs Škoda Peaq
Kľúčové parametre Mercedes GLC
GLC 400 4MATIC
Škoda Peaq
90
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP715 km647 kmMercedes +68 km
Batéria94 kWh86 kWhMercedes +8 kWh
Spotreba ↓14,9 kWh/100 km15 kWh/100 kmMercedes −0,1 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC330 kW199 kWMercedes +131 kW
Nabíjanie AC11 kW11 kWBez rozdielu
Nabíjanie 10–80% ↓22 min28 minMercedes −6 min
Dojazd na minútu nabíjania22,7 km/min16,2 km/minMercedes +6,5 km/min
Napätie800 V400 VMercedes +400 V
Jazdné výkony a pohon
Výkon490 k286 kMercedes +204 k
0–100 km/h ↓4,3 s7,1 sMercedes −2,8 s
Max. rýchlosť210 km/h180 km/hMercedes +30 km/h
PohonAWDRWDiný typ
Praktickosť
Hmotnosť ↓2460 kg2234 kgŠkoda −226 kg
Batožinový priestor570 l935 lŠkoda +365 l
V2L (externé napájanie)NieÁnolen Škoda
Dĺžka4845 mm4874 mmŠkoda +29 mm
Šírka1913 mm1867 mmMercedes +46 mm
Výška1644 mm1664 mmŠkoda +20 mm
Rázvor2972 mm2965 mmMercedes +7 mm

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

Mercedes GLC

Náklady na 100 km4,47
Mesačne56
Ročne671

Škoda Peaq

Náklady na 100 km4,5
Mesačne56
Ročne675

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

Mercedes GLC

Škoda Peaq

Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment D

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — Mercedes GLC alebo Škoda Peaq?

Mercedes GLC jazdí ďalej: 715 km WLTP oproti 647 km u Škoda Peaq. Je to rozdiel 68 km.

Ako sa líšia pohonné systémy Mercedes GLC a Škoda Peaq?

Mercedes GLC má AWD a 490 k. Škoda Peaq má RWD a 286 k.

Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?

Len Škoda Peaq — jeho batéria s kapacitou 86 kWh potom funguje ako zdroj energie. Mercedes GLC s 94 kWh túto funkciu neposkytuje.

Ktorý je výkonnejší — Mercedes GLC alebo Škoda Peaq?

Mercedes GLC je silnejší: 490 k oproti 286 k u Škoda Peaq. Rozdiel je 204 k.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.