Mercedes G 580 vs Xpeng G9L

Xpeng G9L vyhráva 7 : 3

Najväčšie rozdiely: Nabíjanie DC — Mercedes G 580 210 kW, Xpeng G9L 540 kW · Nabíjanie 10–80% — Mercedes G 580 29 min, Xpeng G9L 12 min · Batožinový priestor — Mercedes G 580 555 l, Xpeng G9L 935 l.

Mercedes G 580

Elektrický SUV triedy E, ktorý kombinuje veľkú kapacitu batérie s rýchlym nabíjaním jednosmerným prúdom (DC) a pohonom oboch náprav.

Xpeng G9L

Xpeng G9L je sedemmiestne SUV segmentu E: batéria 110 kWh, dojazd WLTP až 591 km a nabíjanie DC 540 kW.

Profil oproti trhu: Mercedes G 580 vs Xpeng G9L

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

Mercedes G 580 alebo Xpeng G9L — kto vyhráva v čom

Xpeng G9L vyhráva 7 : 3

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmXpeng G9L +112 km
    Mercedes G 580
    479
    Xpeng G9L
    591
  • Batéria kWhMercedes G 580 +7 kWh
    Mercedes G 580
    117
    Xpeng G9L
    110
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmXpeng G9L −6,8 kWh/100 km
    Mercedes G 580
    27,9
    Xpeng G9L
    21,1
  • Výkon kMercedes G 580 +220 k
    Mercedes G 580
    587
    Xpeng G9L
    367
  • 0–100 km/h ↓ sMercedes G 580 −2,3 s
    Mercedes G 580
    4,7
    Xpeng G9L
    7
  • Max. rýchlosť km/hXpeng G9L +20 km/h
    Mercedes G 580
    180
    Xpeng G9L
    200
  • Nabíjanie DC kWXpeng G9L +330 kW
    Mercedes G 580
    210
    Xpeng G9L
    540
  • Nabíjanie AC kWBez rozdielu
    Mercedes G 580
    11
    Xpeng G9L
    11
  • Nabíjanie ↓ minXpeng G9L −17 min
    Mercedes G 580
    29
    Xpeng G9L
    12
  • Hmotnosť ↓ kgXpeng G9L −310 kg
    Mercedes G 580
    3010
    Xpeng G9L
    2700
  • Batožinový priestor lXpeng G9L +380 l
    Mercedes G 580
    555
    Xpeng G9L
    935

Pridať tretie auto

Technické údaje: Mercedes G 580 vs Xpeng G9L

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: Mercedes G 580 vs Xpeng G9L
Kľúčové parametre Mercedes G 580
EQ
Xpeng G9L
RWD Long Range
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP479 km591 kmXpeng +112 km
Batéria117 kWh110 kWhMercedes +7 kWh
Spotreba ↓27,9 kWh/100 km21,1 kWh/100 kmXpeng −6,8 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC210 kW540 kWXpeng +330 kW
Nabíjanie AC11 kW11 kWBez rozdielu
Nabíjanie 10–80% ↓29 min12 minXpeng −17 min
Dojazd na minútu nabíjania11,6 km/min34,5 km/minXpeng +22,9 km/min
Napätie400 V800 VXpeng +400 V
Jazdné výkony a pohon
Výkon587 k367 kMercedes +220 k
0–100 km/h ↓4,7 s7 sMercedes −2,3 s
Max. rýchlosť180 km/h200 km/hXpeng +20 km/h
PohonAWDRWDiný typ
Praktickosť
Hmotnosť ↓3010 kg2700 kgXpeng −310 kg
Batožinový priestor555 l935 lXpeng +380 l
V2L (externé napájanie)NieÁnolen Xpeng
Dĺžka4624 mm5120 mmXpeng +496 mm
Šírka1931 mm1999 mmXpeng +68 mm
Výška1986 mm1788 mmMercedes +198 mm
Rázvor2890 mm3100 mmXpeng +210 mm

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

Mercedes G 580

Náklady na 100 km8,37
Mesačne105
Ročne1255

Xpeng G9L

Náklady na 100 km6,33
Mesačne79
Ročne950

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

Mercedes G 580

Xpeng G9L

Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment E

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — Mercedes G 580 alebo Xpeng G9L?

Xpeng G9L jazdí ďalej: 591 km WLTP oproti 479 km u Mercedes G 580. Je to rozdiel 112 km.

Prečo má Mercedes G 580 väčšiu batériu, ale kratší dojazd ako Xpeng G9L?

Mercedes G 580 má kapacitu 117 kWh a jazdí 479 km, zatiaľ čo Xpeng G9L s batériou 110 kWh jazdí 591 km. Rozhoduje spotreba energie: 27,9 oproti 21,1 kWh/100 km.

Ako sa líšia pohonné systémy Mercedes G 580 a Xpeng G9L?

Mercedes G 580 má AWD a 587 k. Xpeng G9L má RWD a 367 k.

Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?

Len Xpeng G9L — jeho batéria s kapacitou 110 kWh potom funguje ako zdroj energie. Mercedes G 580 s 117 kWh túto funkciu neposkytuje.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.