Lancia Gamma vs Toyota C-HR+

Lancia Gamma vyhráva 6 : 4

Najväčšie rozdiely: Nabíjanie AC — Lancia Gamma 7 kW, Toyota C-HR+ 11 kW · Batéria — Lancia Gamma 97,2 kWh, Toyota C-HR+ 72 kWh · Batožinový priestor — Lancia Gamma 560 l, Toyota C-HR+ 416 l.

Lancia Gamma

Lancia Gamma je elektrický crossover segmentu C, ktorý je dostupný v troch verziách: s dojazdom WLTP od 543 do 741 km, výkonom od 230 do 350 koní a možnosťou rýchleho nabíjania (DC) s výkonom 160 kW.

Toyota C-HR+

Toyota C-HR+ je crossover segmentu C v troch variantoch: dojazd WLTP od 458 do 606 km, výkon od 167 do 343 k.

Profil oproti trhu: Lancia Gamma vs Toyota C-HR+

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

Lancia Gamma alebo Toyota C-HR+ — kto vyhráva v čom

Lancia Gamma vyhráva 6 : 4

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmLancia Gamma +135 km
    Lancia Gamma
    741
    Toyota C-HR+
    606
  • Batéria kWhLancia Gamma +25,2 kWh
    Lancia Gamma
    97,2
    Toyota C-HR+
    72
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmToyota C-HR+ −2,8 kWh/100 km
    Lancia Gamma
    16,2
    Toyota C-HR+
    13,4
  • Výkon kLancia Gamma +21 k
    Lancia Gamma
    245
    Toyota C-HR+
    224
  • 0–100 km/h ↓ sToyota C-HR+ −0,4 s
    Lancia Gamma
    7,8
    Toyota C-HR+
    7,4
  • Max. rýchlosť km/hLancia Gamma +30 km/h
    Lancia Gamma
    190
    Toyota C-HR+
    160
  • Nabíjanie DC kWLancia Gamma +10 kW
    Lancia Gamma
    160
    Toyota C-HR+
    150
  • Nabíjanie AC kWToyota C-HR+ +4 kW
    Lancia Gamma
    7
    Toyota C-HR+
    11
  • Hmotnosť ↓ kgToyota C-HR+ −245 kg
    Lancia Gamma
    2135
    Toyota C-HR+
    1890
  • Batožinový priestor lLancia Gamma +144 l
    Lancia Gamma
    560
    Toyota C-HR+
    416

Pridať tretie auto

Technické údaje: Lancia Gamma vs Toyota C-HR+

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: Lancia Gamma vs Toyota C-HR+
Kľúčové parametre Lancia Gamma
Long Range
Toyota C-HR+
77 kWh
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP741 km606 kmLancia +135 km
Batéria97,2 kWh72 kWhLancia +25,2 kWh
Spotreba ↓16,2 kWh/100 km13,4 kWh/100 kmToyota −2,8 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC160 kW150 kWLancia +10 kW
Nabíjanie AC7 kW11 kWToyota +4 kW
Nabíjanie ⚠27 min 20–80%28 min 10–80%1 min
Dojazd na minútu nabíjania16,5 km/min15,2 km/minLancia +1,3 km/min
Napätie400 V400 VBez rozdielu
Jazdné výkony a pohon
Výkon245 k224 kLancia +21 k
0–100 km/h ↓7,8 s7,4 sToyota −0,4 s
Max. rýchlosť190 km/h160 km/hLancia +30 km/h
PohonFWDFWD—
Praktickosť
Hmotnosť ↓2135 kg1890 kgToyota −245 kg
Batožinový priestor560 l416 lLancia +144 l
V2L (externé napájanie)ÁnoÁno—
Dĺžka4672 mm4520 mmLancia +152 mm
Šírka1898 mm1870 mmLancia +28 mm
Výška1664 mm1595 mmLancia +69 mm
Rázvor2791 mm2750 mmLancia +41 mm

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

Lancia Gamma

Náklady na 100 km4,86
Mesačne61
Ročne729

Toyota C-HR+

Náklady na 100 km4,02
Mesačne50
Ročne603

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

Lancia Gamma

Toyota C-HR+

Ďalšie porovnania v tejto triede: Crossover, segment C

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — Lancia Gamma alebo Toyota C-HR+?

Lancia Gamma jazdí ďalej: 741 km WLTP oproti 606 km u Toyota C-HR+. Je to rozdiel 135 km.

Ktorý má väčší batožinový priestor?

Lancia Gamma ponúka viac: 560 l oproti 416 l v Toyota C-HR+. Rozdiel je 144 l.

Ktorý sa nabíja rýchlejšie?

Lancia Gamma prijíma až 160 kW DC, Toyota C-HR+ až 150 kW.

Ktorý je lacnejší na prevádzku?

Toyota C-HR+ spotrebúva menej elektriny: 13,4 kWh/100 km oproti 16,2 kWh/100 km v Lancia Gamma. Pri 15000 km ročne je to rozdiel 420 kWh — kalkulačka na tejto stránke vám to prepočíta na peniaze.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.