Lancia Gamma vs Opel Frontera Electric
Lancia Gamma vyhráva 9 : 2
Najväčšie rozdiely: Výkon — Lancia Gamma 245 k, Opel Frontera Electric 113 k · 0–100 km/h — Lancia Gamma 7,8 s, Opel Frontera Electric 14,2 s · Dojazd WLTP — Lancia Gamma 741 km, Opel Frontera Electric 408 km.
Lancia Gamma
Lancia Gamma je elektrický crossover segmentu C, ktorý je dostupný v troch verziách: s dojazdom WLTP od 543 do 741 km, výkonom od 230 do 350 koní a možnosťou rýchleho nabíjania (DC) s výkonom 160 kW.
Opel Frontera Electric
Opel Frontera Electric je SUV v segmente C, ktorý ponúka dva varianty batérií s dojazdom od 305 km do 408 km podľa štandardu WLTP.
Profil oproti trhu: Lancia Gamma vs Opel Frontera Electric
Lancia GammaLong Range
Opel Frontera ElectricExtended Range (54 kWh)
Lancia Gamma alebo Opel Frontera Electric — kto vyhráva v čom
Lancia Gamma vyhráva 9 : 2
Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.
- Dojazd WLTP kmLancia Gamma +333 km
- Batéria kWhLancia Gamma +43,2 kWh
- Spotreba ↓ kWh/100 kmLancia Gamma −0,5 kWh/100 km
- Výkon kLancia Gamma +132 k
- 0–100 km/h ↓ sLancia Gamma −6,4 s
- Max. rýchlosť km/hLancia Gamma +47 km/h
- Nabíjanie DC kWLancia Gamma +60 kW
- Nabíjanie AC kWOpel Frontera Electric +4 kW
- Nabíjanie ↓ minLancia Gamma −1 min
- Hmotnosť ↓ kgOpel Frontera Electric −600 kg
- Batožinový priestor lLancia Gamma +100 l
Technické údaje: Lancia Gamma vs Opel Frontera Electric
Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov
| Kľúčové parametre | Lancia GammaLong Range | Opel Frontera ElectricExtended Range (54 kWh) | Rozdiel |
|---|---|---|---|
| Dojazd a energia | |||
| Dojazd WLTP | 741 km | 408 km | Lancia +333 km |
| Batéria | 97,2 kWh | 54 kWh | Lancia +43,2 kWh |
| Spotreba ↓ | 16,2 kWh/100 km | 16,7 kWh/100 km | Lancia −0,5 kWh/100 km |
| Nabíjanie | |||
| Nabíjanie DC | 160 kW | 100 kW | Lancia +60 kW |
| Nabíjanie AC | 7 kW | 11 kW | Opel +4 kW |
| Nabíjanie 20–80% ↓ | 27 min | 28 min | Lancia −1 min |
| Dojazd na minútu nabíjania | 16,5 km/min | 8,7 km/min | Lancia +7,8 km/min |
| Napätie | 400 V | — | — |
| Jazdné výkony a pohon | |||
| Výkon | 245 k | 113 k | Lancia +132 k |
| 0–100 km/h ↓ | 7,8 s | 14,2 s | Lancia −6,4 s |
| Max. rýchlosť | 190 km/h | 143 km/h | Lancia +47 km/h |
| Pohon | FWD | FWD | — |
| Praktickosť | |||
| Hmotnosť ↓ | 2135 kg | 1535 kg | Opel −600 kg |
| Batožinový priestor | 560 l | 460 l | Lancia +100 l |
| V2L (externé napájanie) | Áno | Nie | len Lancia |
| Dĺžka | 4672 mm | 4385 mm | Lancia +287 mm |
| Šírka | 1898 mm | 1849 mm | Lancia +49 mm |
| Výška | 1664 mm | 1635 mm | Lancia +29 mm |
| Rázvor | 2791 mm | 2670 mm | Lancia +121 mm |
Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.
Kalkulačka nákladov na energiu
Lancia Gamma
Opel Frontera Electric
Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.
Videorecenzie oboch modelov
Lancia Gamma
Opel Frontera Electric
Ďalšie porovnania v tejto triede: Crossover / SUV, segment C
Často kladené otázky k tomuto porovnaniu
Ktorý má väčší dojazd — Lancia Gamma alebo Opel Frontera Electric?
Lancia Gamma jazdí ďalej: 741 km WLTP oproti 408 km u Opel Frontera Electric. Je to rozdiel 333 km.
Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?
Len Lancia Gamma — jeho batéria s kapacitou 97,2 kWh potom funguje ako zdroj energie. Opel Frontera Electric s 54 kWh túto funkciu neposkytuje.
Ktorý je výkonnejší — Lancia Gamma alebo Opel Frontera Electric?
Lancia Gamma je silnejší: 245 k oproti 113 k u Opel Frontera Electric. Rozdiel je 132 k.
Ktorý má väčší batožinový priestor?
Lancia Gamma ponúka viac: 560 l oproti 460 l v Opel Frontera Electric. Rozdiel je 100 l.
Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie
Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.




