Kia EV3 vs Lancia Gamma

Lancia Gamma vyhráva 6 : 4

Najväčšie rozdiely: Nabíjanie AC — Kia EV3 11 kW, Lancia Gamma 7 kW · Nabíjanie DC — Kia EV3 128 kW, Lancia Gamma 160 kW · Dojazd WLTP — Kia EV3 605 km, Lancia Gamma 741 km.

Kia EV3

Kia EV3 je elektrické SUV v triede C, ktoré ponúka štyri varianty pohonu s rôznym dojazdom a výkonom.

Lancia Gamma

Lancia Gamma je elektrický crossover segmentu C, ktorý je dostupný v troch verziách: s dojazdom WLTP od 543 do 741 km, výkonom od 230 do 350 koní a možnosťou rýchleho nabíjania (DC) s výkonom 160 kW.

Profil oproti trhu: Kia EV3 vs Lancia Gamma

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

Kia EV3 alebo Lancia Gamma — kto vyhráva v čom

Lancia Gamma vyhráva 6 : 4

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmLancia Gamma +136 km
    Kia EV3
    605
    Lancia Gamma
    741
  • Batéria kWhLancia Gamma +15,8 kWh
    Kia EV3
    81,4
    Lancia Gamma
    97,2
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmKia EV3 −1,3 kWh/100 km
    Kia EV3
    14,9
    Lancia Gamma
    16,2
  • Výkon kLancia Gamma +41 k
    Kia EV3
    204
    Lancia Gamma
    245
  • 0–100 km/h ↓ sKia EV3 −0,1 s
    Kia EV3
    7,7
    Lancia Gamma
    7,8
  • Max. rýchlosť km/hLancia Gamma +20 km/h
    Kia EV3
    170
    Lancia Gamma
    190
  • Nabíjanie DC kWLancia Gamma +32 kW
    Kia EV3
    128
    Lancia Gamma
    160
  • Nabíjanie AC kWKia EV3 +4 kW
    Kia EV3
    11
    Lancia Gamma
    7
  • Hmotnosť ↓ kgKia EV3 −325 kg
    Kia EV3
    1810
    Lancia Gamma
    2135
  • Batožinový priestor lLancia Gamma +100 l
    Kia EV3
    460
    Lancia Gamma
    560

Pridať tretie auto

Technické údaje: Kia EV3 vs Lancia Gamma

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: Kia EV3 vs Lancia Gamma
Kľúčové parametre Kia EV3
81.4 kWh FWD
Lancia Gamma
Long Range
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP605 km741 kmLancia +136 km
Batéria81,4 kWh97,2 kWhLancia +15,8 kWh
Spotreba ↓14,9 kWh/100 km16,2 kWh/100 kmKia −1,3 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC128 kW160 kWLancia +32 kW
Nabíjanie AC11 kW7 kWKia +4 kW
Nabíjanie ⚠31 min 10–80%27 min 20–80%4 min
Dojazd na minútu nabíjania13,7 km/min16,5 km/minLancia +2,8 km/min
Napätie400 V400 VBez rozdielu
Jazdné výkony a pohon
Výkon204 k245 kLancia +41 k
0–100 km/h ↓7,7 s7,8 sKia −0,1 s
Max. rýchlosť170 km/h190 km/hLancia +20 km/h
PohonFWDFWD—
Praktickosť
Hmotnosť ↓1810 kg2135 kgKia −325 kg
Batožinový priestor460 l560 lLancia +100 l
V2L (externé napájanie)ÁnoÁno—
Dĺžka4300 mm4672 mmLancia +372 mm
Šírka1850 mm1898 mmLancia +48 mm
Výška1560 mm1664 mmLancia +104 mm
Rázvor2680 mm2791 mmLancia +111 mm

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

Kia EV3

Náklady na 100 km4,47
Mesačne56
Ročne671

Lancia Gamma

Náklady na 100 km4,86
Mesačne61
Ročne729

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

Kia EV3

Lancia Gamma

Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV / Crossover, segment C

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — Kia EV3 alebo Lancia Gamma?

Lancia Gamma jazdí ďalej: 741 km WLTP oproti 605 km u Kia EV3. Je to rozdiel 136 km.

Ktorý má väčší batožinový priestor?

Lancia Gamma ponúka viac: 560 l oproti 460 l v Kia EV3. Rozdiel je 100 l.

Ktorý sa nabíja rýchlejšie?

Kia EV3 prijíma až 128 kW DC, Lancia Gamma až 160 kW.

Ktorý je lacnejší na prevádzku?

Kia EV3 spotrebúva menej elektriny: 14,9 kWh/100 km oproti 16,2 kWh/100 km v Lancia Gamma. Pri 15000 km ročne je to rozdiel 195 kWh — kalkulačka na tejto stránke vám to prepočíta na peniaze.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.