Hyundai IONIQ 3 vs Renault 5 E-Tech

Hyundai IONIQ 3 vyhráva 6 : 3

Najväčšie rozdiely: Batožinový priestor — Hyundai IONIQ 3 441 l, Renault 5 E-Tech 326 l · 0–100 km/h — Hyundai IONIQ 3 9,6 s, Renault 5 E-Tech 7,9 s · Batéria — Hyundai IONIQ 3 61 kWh, Renault 5 E-Tech 52 kWh.

Hyundai IONIQ 3

Hyundai IONIQ 3 je hatchback segmentu B v dvoch variantoch: dojazd WLTP od 344 do 497 km.

Renault 5 E-Tech

Renault 5 E-Tech je elektrický hatchback segmentu B s pohonom FWD: výkon od 95 do 150 koní, dojazd až 430 km podľa štandardu WLTP a možnosť rýchleho nabíjania (DC) do 100 kW.

Profil oproti trhu: Hyundai IONIQ 3 vs Renault 5 E-Tech

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

Hyundai IONIQ 3 alebo Renault 5 E-Tech — kto vyhráva v čom

Hyundai IONIQ 3 vyhráva 6 : 3

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmHyundai IONIQ 3 +67 km
    Hyundai IONIQ 3
    497
    Renault 5 E-Tech
    430
  • Batéria kWhHyundai IONIQ 3 +9 kWh
    Hyundai IONIQ 3
    61
    Renault 5 E-Tech
    52
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmHyundai IONIQ 3 −0,4 kWh/100 km
    Hyundai IONIQ 3
    13,8
    Renault 5 E-Tech
    14,2
  • Výkon kRenault 5 E-Tech +15 k
    Hyundai IONIQ 3
    135
    Renault 5 E-Tech
    150
  • 0–100 km/h ↓ sRenault 5 E-Tech −1,7 s
    Hyundai IONIQ 3
    9,6
    Renault 5 E-Tech
    7,9
  • Max. rýchlosť km/hHyundai IONIQ 3 +15 km/h
    Hyundai IONIQ 3
    165
    Renault 5 E-Tech
    150
  • Nabíjanie DC kWHyundai IONIQ 3 +10 kW
    Hyundai IONIQ 3
    110
    Renault 5 E-Tech
    100
  • Nabíjanie AC kWBez rozdielu
    Hyundai IONIQ 3
    11
    Renault 5 E-Tech
    11
  • Hmotnosť ↓ kgRenault 5 E-Tech −106 kg
    Hyundai IONIQ 3
    1555
    Renault 5 E-Tech
    1449
  • Batožinový priestor lHyundai IONIQ 3 +115 l
    Hyundai IONIQ 3
    441
    Renault 5 E-Tech
    326

Pridať tretie auto

Technické údaje: Hyundai IONIQ 3 vs Renault 5 E-Tech

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: Hyundai IONIQ 3 vs Renault 5 E-Tech
Kľúčové parametre Hyundai IONIQ 3
Long Range
Renault 5 E-Tech
Comfort Range 150
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP497 km430 kmHyundai +67 km
Batéria61 kWh52 kWhHyundai +9 kWh
Spotreba ↓13,8 kWh/100 km14,2 kWh/100 kmHyundai −0,4 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC110 kW100 kWHyundai +10 kW
Nabíjanie AC11 kW11 kWBez rozdielu
Nabíjanie ⚠30 min 10–80%30 min 15–80%Bez rozdielu
Dojazd na minútu nabíjania11,6 km/min9,3 km/minHyundai +2,3 km/min
Napätie400 V400 VBez rozdielu
Jazdné výkony a pohon
Výkon135 k150 kRenault +15 k
0–100 km/h ↓9,6 s7,9 sRenault −1,7 s
Max. rýchlosť165 km/h150 km/hHyundai +15 km/h
PohonFWDFWD—
Praktickosť
Hmotnosť ↓1555 kg1449 kgRenault −106 kg
Batožinový priestor441 l326 lHyundai +115 l
V2L (externé napájanie)ÁnoÁno—
Dĺžka4155 mm3922 mmHyundai +233 mm
Šírka1800 mm1774 mmHyundai +26 mm
Výška1505 mm1498 mmHyundai +7 mm
Rázvor2680 mm2540 mmHyundai +140 mm

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

Hyundai IONIQ 3

Náklady na 100 km4,14
Mesačne52
Ročne621

Renault 5 E-Tech

Náklady na 100 km4,26
Mesačne53
Ročne639

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

Hyundai IONIQ 3

Renault 5 E-Tech

Ďalšie porovnania v tejto triede: Hatchback, segment B

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — Hyundai IONIQ 3 alebo Renault 5 E-Tech?

Hyundai IONIQ 3 jazdí ďalej: 497 km WLTP oproti 430 km u Renault 5 E-Tech. Je to rozdiel 67 km.

Ktorý má väčší batožinový priestor?

Hyundai IONIQ 3 ponúka viac: 441 l oproti 326 l v Renault 5 E-Tech. Rozdiel je 115 l.

Ktorý sa nabíja rýchlejšie?

Hyundai IONIQ 3 prijíma až 110 kW DC, Renault 5 E-Tech až 100 kW.

Ktorý je lacnejší na prevádzku?

Hyundai IONIQ 3 spotrebúva menej elektriny: 13,8 kWh/100 km oproti 14,2 kWh/100 km v Renault 5 E-Tech. Pri 15000 km ročne je to rozdiel 60 kWh — kalkulačka na tejto stránke vám to prepočíta na peniaze.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.