Geely EX2 vs Renault 5 E-Tech

Renault 5 E-Tech vyhráva 8 : 2

Najväčšie rozdiely: Nabíjanie AC — Geely EX2 6,6 kW, Renault 5 E-Tech 11 kW · 0–100 km/h — Geely EX2 11,5 s, Renault 5 E-Tech 7,9 s · Výkon — Geely EX2 116 k, Renault 5 E-Tech 150 k.

Geely EX2

Geely EX2 je elektrický hatchback triedy B, ktorý sa ponúka v dvoch verziách pohonu s usporiadaním RWD.

Renault 5 E-Tech

Renault 5 E-Tech je elektrický hatchback segmentu B s pohonom FWD: výkon od 95 do 150 koní, dojazd až 430 km podľa štandardu WLTP a možnosť rýchleho nabíjania (DC) do 100 kW.

Profil oproti trhu: Geely EX2 vs Renault 5 E-Tech

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

Geely EX2 alebo Renault 5 E-Tech — kto vyhráva v čom

Renault 5 E-Tech vyhráva 8 : 2

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmRenault 5 E-Tech +85 km
    Geely EX2
    345
    Renault 5 E-Tech
    430
  • Batéria kWhRenault 5 E-Tech +4,9 kWh
    Geely EX2
    47,14
    Renault 5 E-Tech
    52
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmRenault 5 E-Tech −1,3 kWh/100 km
    Geely EX2
    15,5
    Renault 5 E-Tech
    14,2
  • Výkon kRenault 5 E-Tech +34 k
    Geely EX2
    116
    Renault 5 E-Tech
    150
  • 0–100 km/h ↓ sRenault 5 E-Tech −3,6 s
    Geely EX2
    11,5
    Renault 5 E-Tech
    7,9
  • Max. rýchlosť km/hRenault 5 E-Tech +20 km/h
    Geely EX2
    130
    Renault 5 E-Tech
    150
  • Nabíjanie DC kWRenault 5 E-Tech +20 kW
    Geely EX2
    80
    Renault 5 E-Tech
    100
  • Nabíjanie AC kWRenault 5 E-Tech +4,4 kW
    Geely EX2
    6,6
    Renault 5 E-Tech
    11
  • Hmotnosť ↓ kgGeely EX2 −84 kg
    Geely EX2
    1365
    Renault 5 E-Tech
    1449
  • Batožinový priestor lGeely EX2 +49 l
    Geely EX2
    375
    Renault 5 E-Tech
    326

Pridať tretie auto

Technické údaje: Geely EX2 vs Renault 5 E-Tech

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: Geely EX2 vs Renault 5 E-Tech
Kľúčové parametre Geely EX2
Max/Ultra
Renault 5 E-Tech
Comfort Range 150
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP345 km430 kmRenault +85 km
Batéria47,14 kWh52 kWhRenault +4,9 kWh
Spotreba ↓15,5 kWh/100 km14,2 kWh/100 kmRenault −1,3 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC80 kW100 kWRenault +20 kW
Nabíjanie AC6,6 kW11 kWRenault +4,4 kW
Nabíjanie ⚠25 min 30–80%30 min 15–80%5 min
Dojazd na minútu nabíjania6,9 km/min9,3 km/minRenault +2,4 km/min
Napätie400 V400 VBez rozdielu
Jazdné výkony a pohon
Výkon116 k150 kRenault +34 k
0–100 km/h ↓11,5 s7,9 sRenault −3,6 s
Max. rýchlosť130 km/h150 km/hRenault +20 km/h
PohonRWDFWDiný typ
Praktickosť
Hmotnosť ↓1365 kg1449 kgGeely −84 kg
Batožinový priestor375 l326 lGeely +49 l
V2L (externé napájanie)ÁnoÁno—
Dĺžka4135 mm3922 mmGeely +213 mm
Šírka1805 mm1774 mmGeely +31 mm
Výška1580 mm1498 mmGeely +82 mm
Rázvor2645 mm2540 mmGeely +105 mm

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

Geely EX2

Náklady na 100 km4,65
Mesačne58
Ročne697

Renault 5 E-Tech

Náklady na 100 km4,26
Mesačne53
Ročne639

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

Geely EX2

Renault 5 E-Tech

Ďalšie porovnania v tejto triede: Hatchback, segment B

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — Geely EX2 alebo Renault 5 E-Tech?

Renault 5 E-Tech jazdí ďalej: 430 km WLTP oproti 345 km u Geely EX2. Je to rozdiel 85 km.

Ako sa líšia pohonné systémy Geely EX2 a Renault 5 E-Tech?

Geely EX2 má RWD a 116 k. Renault 5 E-Tech má FWD a 150 k.

Ktorý má väčší batožinový priestor?

Geely EX2 ponúka viac: 375 l oproti 326 l v Renault 5 E-Tech. Rozdiel je 49 l.

Ktorý sa nabíja rýchlejšie?

Geely EX2 prijíma až 80 kW DC, Renault 5 E-Tech až 100 kW.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.