Ford Capri vs Ford Explorer

Remíza 1 ku 1

Najväčšie rozdiely: Spotreba — Ford Capri 13,8 kWh/100 km, Ford Explorer 13,1 kWh/100 km · Dojazd WLTP — Ford Capri 627 km, Ford Explorer 602 km.

Ford Capri

Ford Capri je model SUV triedy D, ktorý ponúka tri varianty s pohonom zadných alebo oboch kolies a dojazdom až 627 kilometrov.

Ford Explorer

Ford Explorer je SUV segmentu D, v modelovom roku 2027 v troch variantoch: dojazd WLTP od 444 do 602 km, výkon od 190 do 340 k.

Profil oproti trhu: Ford Capri vs Ford Explorer

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

Ford Capri alebo Ford Explorer — kto vyhráva v čom

Remíza 1 ku 1

Do výsledku nevstupujú metriky, pri ktorých na jednej strane chýbajú údaje.

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmFord Capri +25 km
    Ford Capri
    627
    Ford Explorer
    602
  • Batéria kWhBez rozdielu
    Ford Capri
    79
    Ford Explorer
    79
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmFord Explorer −0,7 kWh/100 km
    Ford Capri
    13,8
    Ford Explorer
    13,1
  • Výkon kBez rozdielu
    Ford Capri
    286
    Ford Explorer
    286
  • 0–100 km/h ↓ sBez rozdielu
    Ford Capri
    6,4
    Ford Explorer
    6,4
  • Max. rýchlosť km/hBez rozdielu
    Ford Capri
    180
    Ford Explorer
    180
  • Nabíjanie DC kWBez rozdielu
    Ford Capri
    183
    Ford Explorer
    183
  • Nabíjanie AC kWBez údajov
    Ford Capri
    11
    Ford Explorer
    —
  • Nabíjanie ↓ minBez údajov
    Ford Capri
    29
    Ford Explorer
    —
  • Hmotnosť ↓ kgBez údajov
    Ford Capri
    2023
    Ford Explorer
    —
  • Batožinový priestor lBez údajov
    Ford Capri
    572
    Ford Explorer
    —

Pridať tretie auto

Technické údaje: Ford Capri vs Ford Explorer

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: Ford Capri vs Ford Explorer
Kľúčové parametre Ford Capri
Extended Range RWD
Ford Explorer
Extended Range RWD · modelový rok 2027
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP627 km602 kmFord +25 km
Batéria79 kWh79 kWhBez rozdielu
Spotreba ↓13,8 kWh/100 km13,1 kWh/100 kmFord −0,7 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC183 kW183 kWBez rozdielu
Nabíjanie AC11 kW——
Nabíjanie 10–80% ↓29 min——
Dojazd na minútu nabíjania15,1 km/min——
Napätie400 V——
Jazdné výkony a pohon
Výkon286 k286 kBez rozdielu
0–100 km/h ↓6,4 s6,4 sBez rozdielu
Max. rýchlosť180 km/h180 km/hBez rozdielu
PohonRWDRWD—
Praktickosť
Hmotnosť ↓2023 kg——
Batožinový priestor572 l——
V2L (externé napájanie)ÁnoNielen Ford
Dĺžka4634 mm——
Šírka1872 mm——
Výška1627 mm——
Rázvor2767 mm——

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

Ford Capri

Náklady na 100 km4,14
Mesačne52
Ročne621

Ford Explorer

Náklady na 100 km3,93
Mesačne49
Ročne589

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

Ford Capri

Ford Explorer

Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment D

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — Ford Capri alebo Ford Explorer?

Ford Capri jazdí ďalej: 627 km WLTP oproti 602 km u Ford Explorer. Je to rozdiel 25 km.

Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?

Len Ford Capri — jeho batéria s kapacitou 79 kWh potom funguje ako zdroj energie. Ford Explorer s 79 kWh túto funkciu neposkytuje.

Ktorý sa nabíja rýchlejšie?

Ford Capri prijíma až 183 kW DC, Ford Explorer až 183 kW.

Ktorý je lacnejší na prevádzku?

Ford Explorer spotrebúva menej elektriny: 13,1 kWh/100 km oproti 13,8 kWh/100 km v Ford Capri. Pri 15000 km ročne je to rozdiel 105 kWh — kalkulačka na tejto stránke vám to prepočíta na peniaze.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.