Elaris BEO vs Xpeng G6

Xpeng G6 vyhráva 5 : 1

Najväčšie rozdiely: Výkon — Elaris BEO 204 k, Xpeng G6 296 k · Max. rýchlosť — Elaris BEO 150 km/h, Xpeng G6 202 km/h · Batožinový priestor — Elaris BEO 467 l, Xpeng G6 571 l.

Elaris BEO

Elaris BEO je SUV segmentu D, v modelovom roku 2026 v dvoch variantoch s výkonom 204 k: dojazd WLTP od 456 do 489 km.

Xpeng G6

Xpeng G6 je crossover v triede D, ktorý ponúka tri varianty pohonu a rýchle nabíjanie jednosmerným prúdom (DC) s výkonom až 451 kW.

Profil oproti trhu: Elaris BEO vs Xpeng G6

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

Elaris BEO alebo Xpeng G6 — kto vyhráva v čom

Xpeng G6 vyhráva 5 : 1

Do výsledku nevstupujú metriky, pri ktorých na jednej strane chýbajú údaje.

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmXpeng G6 +36 km
    Elaris BEO
    489
    Xpeng G6
    525
  • Batéria kWhElaris BEO +6 kWh
    Elaris BEO
    86
    Xpeng G6
    80
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmXpeng G6 −0,1 kWh/100 km
    Elaris BEO
    17,6
    Xpeng G6
    17,5
  • Výkon kXpeng G6 +92 k
    Elaris BEO
    204
    Xpeng G6
    296
  • 0–100 km/h ↓ sBez údajov
    Elaris BEO
    —
    Xpeng G6
    6,7
  • Max. rýchlosť km/hXpeng G6 +52 km/h
    Elaris BEO
    150
    Xpeng G6
    202
  • Nabíjanie DC kWBez údajov
    Elaris BEO
    —
    Xpeng G6
    451
  • Nabíjanie AC kWBez údajov
    Elaris BEO
    —
    Xpeng G6
    11
  • Hmotnosť ↓ kgBez údajov
    Elaris BEO
    —
    Xpeng G6
    2115
  • Batožinový priestor lXpeng G6 +104 l
    Elaris BEO
    467
    Xpeng G6
    571

Pridať tretie auto

Technické údaje: Elaris BEO vs Xpeng G6

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: Elaris BEO vs Xpeng G6
Kľúčové parametre Elaris BEO
Innovationspaket
Xpeng G6
Long Range RWD
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP489 km525 kmXpeng +36 km
Batéria86 kWh80 kWhElaris +6 kWh
Spotreba ↓17,6 kWh/100 km17,5 kWh/100 kmXpeng −0,1 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC—451 kW—
Nabíjanie AC—11 kW—
Nabíjanie ⚠45 min 20–80%12 min 10–80%33 min
Dojazd na minútu nabíjania6,5 km/min30,6 km/minXpeng +24,1 km/min
Napätie—800 V—
Jazdné výkony a pohon
Výkon204 k296 kXpeng +92 k
0–100 km/h ↓—6,7 s—
Max. rýchlosť150 km/h202 km/hXpeng +52 km/h
PohonFWDRWDiný typ
Praktickosť
Hmotnosť ↓—2115 kg—
Batožinový priestor467 l571 lXpeng +104 l
V2L (externé napájanie)NieÁnolen Xpeng
Dĺžka—4758 mm—
Šírka—1920 mm—
Výška—1650 mm—
Rázvor—2890 mm—

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

Elaris BEO

Náklady na 100 km5,28
Mesačne66
Ročne792

Xpeng G6

Náklady na 100 km5,25
Mesačne66
Ročne788

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

Elaris BEO

Xpeng G6

Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV / Crossover, segment D

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — Elaris BEO alebo Xpeng G6?

Xpeng G6 jazdí ďalej: 525 km WLTP oproti 489 km u Elaris BEO. Je to rozdiel 36 km.

Prečo má Elaris BEO väčšiu batériu, ale kratší dojazd ako Xpeng G6?

Elaris BEO má kapacitu 86 kWh a jazdí 489 km, zatiaľ čo Xpeng G6 s batériou 80 kWh jazdí 525 km. Rozhoduje spotreba energie: 17,6 oproti 17,5 kWh/100 km.

Ako sa líšia pohonné systémy Elaris BEO a Xpeng G6?

Elaris BEO má FWD a 204 k. Xpeng G6 má RWD a 296 k.

Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?

Len Xpeng G6 — jeho batéria s kapacitou 80 kWh potom funguje ako zdroj energie. Elaris BEO s 86 kWh túto funkciu neposkytuje.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.