BMW iX4 vs Elaris BEO
BMW iX4 vyhráva 6 : 0
Najväčšie rozdiely: Výkon — BMW iX4 469 k, Elaris BEO 204 k · Dojazd WLTP — BMW iX4 828 km, Elaris BEO 489 km · Max. rýchlosť — BMW iX4 210 km/h, Elaris BEO 150 km/h.
BMW iX4
BMW iX4 je elektrický SUV automobil triedy D s pohonom všetkých kolies (AWD): výkon od 374 do 469 koní, dojazd podľa štandardu WLTP až 828 km a nabíjanie jednosmerným prúdom (DC) rýchlosťou až 400 kW.
Elaris BEO
Elaris BEO je SUV segmentu D, v modelovom roku 2026 v dvoch variantoch s výkonom 204 k: dojazd WLTP od 456 do 489 km.
Profil oproti trhu: BMW iX4 vs Elaris BEO
BMW iX450 xDrive- Elaris BEOInnovationspaket
BMW iX4 alebo Elaris BEO — kto vyhráva v čom
BMW iX4 vyhráva 6 : 0
Do výsledku nevstupujú metriky, pri ktorých na jednej strane chýbajú údaje.
Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.
- Dojazd WLTP kmBMW iX4 +339 km
- Batéria kWhBMW iX4 +22,7 kWh
- Spotreba ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −1,9 kWh/100 km
- Výkon kBMW iX4 +265 k
- 0–100 km/h ↓ sBez údajov
- Max. rýchlosť km/hBMW iX4 +60 km/h
- Nabíjanie DC kWBez údajov
- Nabíjanie AC kWBez údajov
- Hmotnosť ↓ kgBez údajov
- Batožinový priestor lBMW iX4 +23 l
Technické údaje: BMW iX4 vs Elaris BEO
Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov
| Kľúčové parametre | BMW iX450 xDrive | Elaris BEO Innovationspaket | Rozdiel |
|---|---|---|---|
| Dojazd a energia | |||
| Dojazd WLTP | 828 km | 489 km | BMW +339 km |
| Batéria | 108,7 kWh | 86 kWh | BMW +22,7 kWh |
| Spotreba ↓ | 15,7 kWh/100 km | 17,6 kWh/100 km | BMW −1,9 kWh/100 km |
| Nabíjanie | |||
| Nabíjanie DC | 400 kW | — | — |
| Nabíjanie AC | 11 kW | — | — |
| Nabíjanie ⚠ | 21 min 10–80% | 45 min 20–80% | 24 min |
| Dojazd na minútu nabíjania | 27,6 km/min | 6,5 km/min | BMW +21,1 km/min |
| Napätie | 800 V | — | — |
| Jazdné výkony a pohon | |||
| Výkon | 469 k | 204 k | BMW +265 k |
| 0–100 km/h ↓ | 4,9 s | — | — |
| Max. rýchlosť | 210 km/h | 150 km/h | BMW +60 km/h |
| Pohon | AWD | FWD | iný typ |
| Praktickosť | |||
| Hmotnosť ↓ | 2305 kg | — | — |
| Batožinový priestor | 490 l | 467 l | BMW +23 l |
| V2L (externé napájanie) | Áno | Nie | len BMW |
| Dĺžka | 4782 mm | — | — |
| Šírka | 1895 mm | — | — |
| Výška | 1595 mm | — | — |
| Rázvor | 2897 mm | — | — |
Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.
Kalkulačka nákladov na energiu
BMW iX4
Elaris BEO
Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.
Videorecenzie oboch modelov
Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment D
Často kladené otázky k tomuto porovnaniu
Ktorý má väčší dojazd — BMW iX4 alebo Elaris BEO?
BMW iX4 jazdí ďalej: 828 km WLTP oproti 489 km u Elaris BEO. Je to rozdiel 339 km.
Ako sa líšia pohonné systémy BMW iX4 a Elaris BEO?
BMW iX4 má AWD a 469 k. Elaris BEO má FWD a 204 k.
Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?
Len BMW iX4 — jeho batéria s kapacitou 108,7 kWh potom funguje ako zdroj energie. Elaris BEO s 86 kWh túto funkciu neposkytuje.
Ktorý je výkonnejší — BMW iX4 alebo Elaris BEO?
BMW iX4 je silnejší: 469 k oproti 204 k u Elaris BEO. Rozdiel je 265 k.
Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie
Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.





