Changan Deepal S05 vs Renault Scenic
Changan Deepal S05 vyhráva 5 : 4
Najväčšie rozdiely: Nabíjanie DC — Changan Deepal S05 200 kW, Renault Scenic 150 kW · Dojazd WLTP — Changan Deepal S05 488 km, Renault Scenic 642 km · Batéria — Changan Deepal S05 68,8 kWh, Renault Scenic 89 kWh.
Changan Deepal S05
Changan Deepal S05 je SUV segmentu C, v modelovom roku 2026 v dvoch variantoch: RWD Max s dojazdom WLTP 488 km a AWD Max s výkonom 435 k.
Renault Scenic
Elektrický SUV v segmente C, ktorý ponúka dva varianty batérií s dojazdom až 642 km podľa štandardu WLTP.
Profil oproti trhu: Changan Deepal S05 vs Renault Scenic
- Changan Deepal S05RWD Max
Renault ScenicLong Range 89 kWh
Changan Deepal S05 alebo Renault Scenic — kto vyhráva v čom
Changan Deepal S05 vyhráva 5 : 4
Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.
- Dojazd WLTP kmRenault Scenic +154 km
- Batéria kWhRenault Scenic +20,2 kWh
- Spotreba ↓ kWh/100 kmChangan Deepal S05 −0,9 kWh/100 km
- Výkon kChangan Deepal S05 +54 k
- 0–100 km/h ↓ sChangan Deepal S05 −0,4 s
- Max. rýchlosť km/hChangan Deepal S05 +10 km/h
- Nabíjanie DC kWChangan Deepal S05 +50 kW
- Nabíjanie AC kWBez rozdielu
- Hmotnosť ↓ kgRenault Scenic −29 kg
- Batožinový priestor lRenault Scenic +53 l
Technické údaje: Changan Deepal S05 vs Renault Scenic
Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov
| Kľúčové parametre | Changan Deepal S05 RWD Max | Renault ScenicLong Range 89 kWh | Rozdiel |
|---|---|---|---|
| Dojazd a energia | |||
| Dojazd WLTP | 488 km | 642 km | Renault +154 km |
| Batéria | 68,8 kWh | 89 kWh | Renault +20,2 kWh |
| Spotreba ↓ | 15,9 kWh/100 km | 16,8 kWh/100 km | Changan −0,9 kWh/100 km |
| Nabíjanie | |||
| Nabíjanie DC | 200 kW | 150 kW | Changan +50 kW |
| Nabíjanie AC | 11 kW | 11 kW | Bez rozdielu |
| Nabíjanie ⚠ | 23 min 10–80% | 28 min 15–80% | 5 min |
| Dojazd na minútu nabíjania | 14,9 km/min | 14,9 km/min | Bez rozdielu |
| Napätie | 400 V | 400 V | Bez rozdielu |
| Jazdné výkony a pohon | |||
| Výkon | 272 k | 218 k | Changan +54 k |
| 0–100 km/h ↓ | 7,5 s | 7,9 s | Changan −0,4 s |
| Max. rýchlosť | 180 km/h | 170 km/h | Changan +10 km/h |
| Pohon | RWD | FWD | iný typ |
| Praktickosť | |||
| Hmotnosť ↓ | 1940 kg | 1911 kg | Renault −29 kg |
| Batožinový priestor | 492 l | 545 l | Renault +53 l |
| V2L (externé napájanie) | Áno | Áno | — |
| Dĺžka | 4598 mm | 4470 mm | Changan +128 mm |
| Šírka | 1900 mm | 1864 mm | Changan +36 mm |
| Výška | 1600 mm | 1571 mm | Changan +29 mm |
| Rázvor | 2880 mm | 2785 mm | Changan +95 mm |
Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.
Kalkulačka nákladov na energiu
Changan Deepal S05
Renault Scenic
Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.
Videorecenzie oboch modelov
Changan Deepal S05
Renault Scenic
Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment C
Často kladené otázky k tomuto porovnaniu
Ktorý má väčší dojazd — Changan Deepal S05 alebo Renault Scenic?
Renault Scenic jazdí ďalej: 642 km WLTP oproti 488 km u Changan Deepal S05. Je to rozdiel 154 km.
Ako sa líšia pohonné systémy Changan Deepal S05 a Renault Scenic?
Changan Deepal S05 má RWD a 272 k. Renault Scenic má FWD a 218 k.
Ktorý sa nabíja rýchlejšie?
Changan Deepal S05 prijíma až 200 kW DC, Renault Scenic až 150 kW.
Ktorý je lacnejší na prevádzku?
Changan Deepal S05 spotrebúva menej elektriny: 15,9 kWh/100 km oproti 16,8 kWh/100 km v Renault Scenic. Pri 15000 km ročne je to rozdiel 135 kWh — kalkulačka na tejto stránke vám to prepočíta na peniaze.
Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie
Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.




