Changan Deepal S05 vs Leapmotor B10

Changan Deepal S05 vyhráva 8 : 1

Najväčšie rozdiely: Výkon — Changan Deepal S05 272 k, Leapmotor B10 218 k · Nabíjanie DC — Changan Deepal S05 200 kW, Leapmotor B10 168 kW · Batožinový priestor — Changan Deepal S05 492 l, Leapmotor B10 430 l.

Changan Deepal S05

Changan Deepal S05 je SUV segmentu C, v modelovom roku 2026 v dvoch variantoch: RWD Max s dojazdom WLTP 488 km a AWD Max s výkonom 435 k.

Leapmotor B10

Leapmotor B10 je elektrický SUV automobil triedy C s pohonom zadných kolies (RWD): výkon 218 konských síl, dojazd podľa štandardu WLTP až 434 km a nabíjanie jednosmerným prúdom (DC) rýchlosťou až 168 kW.

Profil oproti trhu: Changan Deepal S05 vs Leapmotor B10

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

Changan Deepal S05 alebo Leapmotor B10 — kto vyhráva v čom

Changan Deepal S05 vyhráva 8 : 1

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmChangan Deepal S05 +54 km
    Changan Deepal S05
    488
    Leapmotor B10
    434
  • Batéria kWhChangan Deepal S05 +1,7 kWh
    Changan Deepal S05
    68,8
    Leapmotor B10
    67,1
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmChangan Deepal S05 −1,4 kWh/100 km
    Changan Deepal S05
    15,9
    Leapmotor B10
    17,3
  • Výkon kChangan Deepal S05 +54 k
    Changan Deepal S05
    272
    Leapmotor B10
    218
  • 0–100 km/h ↓ sChangan Deepal S05 −0,5 s
    Changan Deepal S05
    7,5
    Leapmotor B10
    8
  • Max. rýchlosť km/hChangan Deepal S05 +10 km/h
    Changan Deepal S05
    180
    Leapmotor B10
    170
  • Nabíjanie DC kWChangan Deepal S05 +32 kW
    Changan Deepal S05
    200
    Leapmotor B10
    168
  • Nabíjanie AC kWBez rozdielu
    Changan Deepal S05
    11
    Leapmotor B10
    11
  • Hmotnosť ↓ kgLeapmotor B10 −95 kg
    Changan Deepal S05
    1940
    Leapmotor B10
    1845
  • Batožinový priestor lChangan Deepal S05 +62 l
    Changan Deepal S05
    492
    Leapmotor B10
    430

Pridať tretie auto

Technické údaje: Changan Deepal S05 vs Leapmotor B10

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: Changan Deepal S05 vs Leapmotor B10
Kľúčové parametre Changan Deepal S05
RWD Max
Leapmotor B10
Long Range
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP488 km434 kmChangan +54 km
Batéria68,8 kWh67,1 kWhChangan +1,7 kWh
Spotreba ↓15,9 kWh/100 km17,3 kWh/100 kmChangan −1,4 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC200 kW168 kWChangan +32 kW
Nabíjanie AC11 kW11 kWBez rozdielu
Nabíjanie ⚠23 min 10–80%18 min 30–80%5 min
Dojazd na minútu nabíjania14,9 km/min12,1 km/minChangan +2,8 km/min
Napätie400 V400 VBez rozdielu
Jazdné výkony a pohon
Výkon272 k218 kChangan +54 k
0–100 km/h ↓7,5 s8 sChangan −0,5 s
Max. rýchlosť180 km/h170 km/hChangan +10 km/h
PohonRWDRWD—
Praktickosť
Hmotnosť ↓1940 kg1845 kgLeapmotor −95 kg
Batožinový priestor492 l430 lChangan +62 l
V2L (externé napájanie)ÁnoÁno—
Dĺžka4598 mm4515 mmChangan +83 mm
Šírka1900 mm1885 mmChangan +15 mm
Výška1600 mm1655 mmLeapmotor +55 mm
Rázvor2880 mm2735 mmChangan +145 mm

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

Changan Deepal S05

Náklady na 100 km4,77
Mesačne60
Ročne716

Leapmotor B10

Náklady na 100 km5,19
Mesačne65
Ročne779

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

Changan Deepal S05

Leapmotor B10

Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment C

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — Changan Deepal S05 alebo Leapmotor B10?

Changan Deepal S05 jazdí ďalej: 488 km WLTP oproti 434 km u Leapmotor B10. Je to rozdiel 54 km.

Ktorý má väčší batožinový priestor?

Changan Deepal S05 ponúka viac: 492 l oproti 430 l v Leapmotor B10. Rozdiel je 62 l.

Ktorý sa nabíja rýchlejšie?

Changan Deepal S05 prijíma až 200 kW DC, Leapmotor B10 až 168 kW.

Ktorý je lacnejší na prevádzku?

Changan Deepal S05 spotrebúva menej elektriny: 15,9 kWh/100 km oproti 17,3 kWh/100 km v Leapmotor B10. Pri 15000 km ročne je to rozdiel 210 kWh — kalkulačka na tejto stránke vám to prepočíta na peniaze.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.