Bentley Torcal vs Range Rover Electric
Bentley Torcal vyhráva 5 : 3
Najväčšie rozdiely: Výkon — Bentley Torcal 888 k, Range Rover Electric 550 k · Batožinový priestor — Bentley Torcal 460 l, Range Rover Electric 733 l · 0–100 km/h — Bentley Torcal 2,9 s, Range Rover Electric 4,5 s.
Bentley Torcal
Bentley Torcal je prvé elektrické SUV značky Bentley: batéria s kapacitou 108,7 kWh, dojazd až 603 km podľa štandardu WLTP a výkon 821 alebo 888 konských síl.
Range Rover Electric
Elektrické SUV segmentu F s dojazdom 611 km a dvoma variantmi výkonu, pričom obe verzie majú rovnakú kapacitu batérie.
Profil oproti trhu: Bentley Torcal vs Range Rover Electric
Bentley Torcal alebo Range Rover Electric — kto vyhráva v čom
Bentley Torcal vyhráva 5 : 3
Do výsledku nevstupujú metriky, pri ktorých na jednej strane chýbajú údaje.
Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.
- Dojazd WLTP kmRange Rover Electric +8 km
- Batéria kWhRange Rover Electric +9,8 kWh
- Spotreba ↓ kWh/100 kmBentley Torcal −3,9 kWh/100 km
- Výkon kBentley Torcal +338 k
- 0–100 km/h ↓ sBentley Torcal −1,6 s
- Max. rýchlosť km/hBentley Torcal +60 km/h
- Nabíjanie DC kWBez údajov
- Nabíjanie AC kWBez údajov
- Nabíjanie ↓ minBentley Torcal −6 min
- Hmotnosť ↓ kgBez údajov
- Batožinový priestor lRange Rover Electric +273 l
Technické údaje: Bentley Torcal vs Range Rover Electric
Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov
| Kľúčové parametre | Bentley Torcal S | Range Rover Electric EV550 | Rozdiel |
|---|---|---|---|
| Dojazd a energia | |||
| Dojazd WLTP | 603 km | 611 km | Range Rover +8 km |
| Batéria | 108,7 kWh | 118,5 kWh | Range Rover +9,8 kWh |
| Spotreba ↓ | 18 kWh/100 km | 21,9 kWh/100 km | Bentley −3,9 kWh/100 km |
| Nabíjanie | |||
| Nabíjanie DC | — | — | — |
| Nabíjanie AC | — | — | — |
| Nabíjanie 10–80% ↓ | 16 min | 22 min | Bentley −6 min |
| Dojazd na minútu nabíjania | 26,4 km/min | 19,4 km/min | Bentley +7 km/min |
| Napätie | — | 800 V | — |
| Jazdné výkony a pohon | |||
| Výkon | 888 k | 550 k | Bentley +338 k |
| 0–100 km/h ↓ | 2,9 s | 4,5 s | Bentley −1,6 s |
| Max. rýchlosť | 260 km/h | 200 km/h | Bentley +60 km/h |
| Pohon | AWD | AWD | — |
| Praktickosť | |||
| Hmotnosť ↓ | 2720 kg | — | — |
| Batožinový priestor | 460 l | 733 l | Range Rover +273 l |
| Dĺžka | 5008 mm | 5052 mm | Range Rover +44 mm |
| Šírka | 2025 mm | — | — |
| Výška | 1677 mm | 1868 mm | Range Rover +191 mm |
| Rázvor | 3023 mm | 2997 mm | Bentley +26 mm |
Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.
Kalkulačka nákladov na energiu
Bentley Torcal
Range Rover Electric
Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.
Videorecenzie oboch modelov
Bentley Torcal
Range Rover Electric
Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment F
Často kladené otázky k tomuto porovnaniu
Ktorý je výkonnejší — Bentley Torcal alebo Range Rover Electric?
Bentley Torcal je silnejší: 888 k oproti 550 k u Range Rover Electric. Rozdiel je 338 k.
Ktorý má väčší batožinový priestor?
Range Rover Electric ponúka viac: 733 l oproti 460 l v Bentley Torcal. Rozdiel je 273 l.
Ktorý je lacnejší na prevádzku?
Bentley Torcal spotrebúva menej elektriny: 18 kWh/100 km oproti 21,9 kWh/100 km v Range Rover Electric. Pri 15000 km ročne je to rozdiel 585 kWh — kalkulačka na tejto stránke vám to prepočíta na peniaze.
Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie
Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.

