Range Rover Electric vs Tesla Model X
Tesla Model X vyhráva 5 : 1
Najväčšie rozdiely: Výkon — Range Rover Electric 550 k, Tesla Model X 1020 k · 0–100 km/h — Range Rover Electric 4,5 s, Tesla Model X 2,6 s · Batožinový priestor — Range Rover Electric 733 l, Tesla Model X 1050 l.
Range Rover Electric
Elektrické SUV segmentu F s dojazdom 611 km a dvoma variantmi výkonu, pričom obe verzie majú rovnakú kapacitu batérie.
Tesla Model X
Elektrické SUV segmentu F, ktoré ponúka dva varianty pohonu s vysokým výkonom a dojazdom presahujúcim 570 km v cykle WLTP.
Profil oproti trhu: Range Rover Electric vs Tesla Model X
- Range Rover ElectricEV550
Tesla Model XPlaid
Range Rover Electric alebo Tesla Model X — kto vyhráva v čom
Tesla Model X vyhráva 5 : 1
Do výsledku nevstupujú metriky, pri ktorých na jednej strane chýbajú údaje.
Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.
- Dojazd WLTP kmRange Rover Electric +2 km
- Batéria kWhBez údajov
- Spotreba ↓ kWh/100 kmTesla Model X −2,6 kWh/100 km
- Výkon kTesla Model X +470 k
- 0–100 km/h ↓ sTesla Model X −1,9 s
- Max. rýchlosť km/hTesla Model X +62 km/h
- Nabíjanie DC kWBez údajov
- Nabíjanie AC kWBez údajov
- Nabíjanie ↓ minBez údajov
- Hmotnosť ↓ kgBez údajov
- Batožinový priestor lTesla Model X +317 l
Technické údaje: Range Rover Electric vs Tesla Model X
Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov
| Kľúčové parametre | Range Rover Electric EV550 | Tesla Model XPlaid | Rozdiel |
|---|---|---|---|
| Dojazd a energia | |||
| Dojazd WLTP | 611 km | 609 km | Range Rover +2 km |
| Batéria | 118,5 kWh | — | — |
| Spotreba ↓ | 21,9 kWh/100 km | 19,3 kWh/100 km | Tesla −2,6 kWh/100 km |
| Nabíjanie | |||
| Nabíjanie DC | — | 250 kW | — |
| Nabíjanie AC | — | — | — |
| Nabíjanie 10–80% ↓ | 22 min | — | — |
| Dojazd na minútu nabíjania | 19,4 km/min | — | — |
| Napätie | 800 V | 400 V | Range Rover +400 V |
| Jazdné výkony a pohon | |||
| Výkon | 550 k | 1020 k | Tesla +470 k |
| 0–100 km/h ↓ | 4,5 s | 2,6 s | Tesla −1,9 s |
| Max. rýchlosť | 200 km/h | 262 km/h | Tesla +62 km/h |
| Pohon | AWD | AWD | — |
| Praktickosť | |||
| Hmotnosť ↓ | — | 2470 kg | — |
| Batožinový priestor | 733 l | 1050 l | Tesla +317 l |
| Dĺžka | 5052 mm | 5057 mm | Tesla +5 mm |
| Šírka | — | 1999 mm | — |
| Výška | 1868 mm | 1680 mm | Range Rover +188 mm |
| Rázvor | 2997 mm | 2965 mm | Range Rover +32 mm |
Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.
Kalkulačka nákladov na energiu
Range Rover Electric
Tesla Model X
Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.
Videorecenzie oboch modelov
Range Rover Electric
Tesla Model X
Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment F
Často kladené otázky k tomuto porovnaniu
Ktorý je výkonnejší — Range Rover Electric alebo Tesla Model X?
Tesla Model X je silnejší: 1020 k oproti 550 k u Range Rover Electric. Rozdiel je 470 k.
Ktorý má väčší batožinový priestor?
Tesla Model X ponúka viac: 1050 l oproti 733 l v Range Rover Electric. Rozdiel je 317 l.
Ktorý je lacnejší na prevádzku?
Tesla Model X spotrebúva menej elektriny: 19,3 kWh/100 km oproti 21,9 kWh/100 km v Range Rover Electric. Pri 15000 km ročne je to rozdiel 390 kWh — kalkulačka na tejto stránke vám to prepočíta na peniaze.
Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie
Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.

