Bentley Torcal vs Mercedes EQS SUV
Bentley Torcal vyhráva 7 : 2
Najväčšie rozdiely: Výkon — Bentley Torcal 888 k, Mercedes EQS SUV 360 k · 0–100 km/h — Bentley Torcal 2,9 s, Mercedes EQS SUV 5,8 s · Nabíjanie 10–80% — Bentley Torcal 16 min, Mercedes EQS SUV 31 min.
Bentley Torcal
Bentley Torcal je prvé elektrické SUV značky Bentley: batéria s kapacitou 108,7 kWh, dojazd až 603 km podľa štandardu WLTP a výkon 821 alebo 888 konských síl.
Mercedes EQS SUV
Mercedes EQS SUV je elektrické vozidlo segmentu F, ktoré ponúka pohon všetkých kolies a dojazd podľa štandardu WLTP presahujúci 600 km vo väčšine konfigurácií.
Profil oproti trhu: Bentley Torcal vs Mercedes EQS SUV
- Bentley TorcalS
Mercedes EQS SUV450 4MATIC
Bentley Torcal alebo Mercedes EQS SUV — kto vyhráva v čom
Bentley Torcal vyhráva 7 : 2
Do výsledku nevstupujú metriky, pri ktorých na jednej strane chýbajú údaje.
Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.
- Dojazd WLTP kmMercedes EQS SUV +10 km
- Batéria kWhBentley Torcal +0,7 kWh
- Spotreba ↓ kWh/100 kmBentley Torcal −1,9 kWh/100 km
- Výkon kBentley Torcal +528 k
- 0–100 km/h ↓ sBentley Torcal −2,9 s
- Max. rýchlosť km/hBentley Torcal +50 km/h
- Nabíjanie DC kWBez údajov
- Nabíjanie AC kWBez údajov
- Nabíjanie ↓ minBentley Torcal −15 min
- Hmotnosť ↓ kgBentley Torcal −15 kg
- Batožinový priestor lMercedes EQS SUV +185 l
Technické údaje: Bentley Torcal vs Mercedes EQS SUV
Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov
| Kľúčové parametre | Bentley Torcal S | Mercedes EQS SUV450 4MATIC | Rozdiel |
|---|---|---|---|
| Dojazd a energia | |||
| Dojazd WLTP | 603 km | 613 km | Mercedes +10 km |
| Batéria | 108,7 kWh | 108 kWh | Bentley +0,7 kWh |
| Spotreba ↓ | 18 kWh/100 km | 19,9 kWh/100 km | Bentley −1,9 kWh/100 km |
| Nabíjanie | |||
| Nabíjanie DC | — | 200 kW | — |
| Nabíjanie AC | — | 11 kW | — |
| Nabíjanie 10–80% ↓ | 16 min | 31 min | Bentley −15 min |
| Dojazd na minútu nabíjania | 26,4 km/min | 13,8 km/min | Bentley +12,6 km/min |
| Napätie | — | 400 V | — |
| Jazdné výkony a pohon | |||
| Výkon | 888 k | 360 k | Bentley +528 k |
| 0–100 km/h ↓ | 2,9 s | 5,8 s | Bentley −2,9 s |
| Max. rýchlosť | 260 km/h | 210 km/h | Bentley +50 km/h |
| Pohon | AWD | AWD | — |
| Praktickosť | |||
| Hmotnosť ↓ | 2720 kg | 2735 kg | Bentley −15 kg |
| Batožinový priestor | 460 l | 645 l | Mercedes +185 l |
| Dĺžka | 5008 mm | 5125 mm | Mercedes +117 mm |
| Šírka | 2025 mm | 1959 mm | Bentley +66 mm |
| Výška | 1677 mm | 1718 mm | Mercedes +41 mm |
| Rázvor | 3023 mm | 3210 mm | Mercedes +187 mm |
Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.
Kalkulačka nákladov na energiu
Bentley Torcal
Mercedes EQS SUV
Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.
Videorecenzie oboch modelov
Bentley Torcal
Mercedes EQS SUV
Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment F
Často kladené otázky k tomuto porovnaniu
Prečo má Bentley Torcal väčšiu batériu, ale kratší dojazd ako Mercedes EQS SUV?
Bentley Torcal má kapacitu 108,7 kWh a jazdí 603 km, zatiaľ čo Mercedes EQS SUV s batériou 108 kWh jazdí 613 km. Rozhoduje spotreba energie: 18 oproti 19,9 kWh/100 km.
Ktorý je výkonnejší — Bentley Torcal alebo Mercedes EQS SUV?
Bentley Torcal je silnejší: 888 k oproti 360 k u Mercedes EQS SUV. Rozdiel je 528 k.
Ktorý má väčší batožinový priestor?
Mercedes EQS SUV ponúka viac: 645 l oproti 460 l v Bentley Torcal. Rozdiel je 185 l.
Ktorý je lacnejší na prevádzku?
Bentley Torcal spotrebúva menej elektriny: 18 kWh/100 km oproti 19,9 kWh/100 km v Mercedes EQS SUV. Pri 15000 km ročne je to rozdiel 285 kWh — kalkulačka na tejto stránke vám to prepočíta na peniaze.
Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie
Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.
