BMW iX4 vs Xpeng G6

BMW iX4 conduce 6 la 4

Cele mai mari diferențe: Încărcare 10–80% — BMW iX4 21 min, Xpeng G6 12 min · Putere — BMW iX4 469 CP, Xpeng G6 296 CP · Autonomie WLTP — BMW iX4 828 km, Xpeng G6 525 km.

BMW iX4

BMW iX4 este un SUV electric din clasa D, cu tracțiune integrală (AWD): are o putere de 374–469 cai putere, o autonomie de până la 828 km conform standardului WLTP și suportă încărcare rapidă DC de până la 400 kW.

Xpeng G6

Xpeng G6 este un crossover din segmentul D care oferă trei variante de propulsie și încărcare rapidă DC până la 451 kW.

Profil față de piață: BMW iX4 vs Xpeng G6

Autonomie WLTPBateriePutereÎncărcare DC0–100 km/h

BMW iX4 sau Xpeng G6 — cine câștigă unde

BMW iX4 conduce 6 la 4

Dă clic pe o felie pentru a vedea doar acele valori. Bara arată unde se situează mașina în întregul catalog.

  • Autonomie WLTP kmBMW iX4 +303 km
    BMW iX4
    828
    Xpeng G6
    525
  • Baterie kWhBMW iX4 +28,7 kWh
    BMW iX4
    108,7
    Xpeng G6
    80
  • Consum ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −1,8 kWh/100 km
    BMW iX4
    15,7
    Xpeng G6
    17,5
  • Putere CPBMW iX4 +173 CP
    BMW iX4
    469
    Xpeng G6
    296
  • 0–100 km/h ↓ sBMW iX4 −1,8 s
    BMW iX4
    4,9
    Xpeng G6
    6,7
  • Viteză maximă km/hBMW iX4 +8 km/h
    BMW iX4
    210
    Xpeng G6
    202
  • Încărcare DC kWXpeng G6 +51 kW
    BMW iX4
    400
    Xpeng G6
    451
  • Încărcare AC kWFără diferență
    BMW iX4
    11
    Xpeng G6
    11
  • Încărcare ↓ minXpeng G6 −9 min
    BMW iX4
    21
    Xpeng G6
    12
  • Greutate ↓ kgXpeng G6 −190 kg
    BMW iX4
    2305
    Xpeng G6
    2115
  • Portbagaj lXpeng G6 +81 l
    BMW iX4
    490
    Xpeng G6
    571

Adaugă a treia mașină

Date tehnice: BMW iX4 vs Xpeng G6

Îngroșat și subliniat = valoare mai bună · ↓ = mai puțin înseamnă mai bine · — = fără date

Date tehnice: BMW iX4 vs Xpeng G6
Parametri-cheie BMW iX4
50 xDrive
Xpeng G6
Long Range RWD
Diferență
Autonomie și energie
Autonomie WLTP828 km525 kmBMW +303 km
Baterie108,7 kWh80 kWhBMW +28,7 kWh
Consum ↓15,7 kWh/100 km17,5 kWh/100 kmBMW −1,8 kWh/100 km
Încărcare
Încărcare DC400 kW451 kWXpeng +51 kW
Încărcare AC11 kW11 kWFără diferență
Încărcare 10–80% ↓21 min12 minXpeng −9 min
Autonomie pe minut de încărcare27,6 km/min30,6 km/minXpeng +3 km/min
Tensiune800 V800 VFără diferență
Performanță și tracțiune
Putere469 CP296 CPBMW +173 CP
0–100 km/h ↓4,9 s6,7 sBMW −1,8 s
Viteză maximă210 km/h202 km/hBMW +8 km/h
TracțiuneAWDRWDalt tip
Aspecte practice
Greutate ↓2305 kg2115 kgXpeng −190 kg
Portbagaj490 l571 lXpeng +81 l
V2L (alimentare externă)DaDa—
Lungime4782 mm4758 mmBMW +24 mm
Lățime1895 mm1920 mmXpeng +25 mm
Înălțime1595 mm1650 mmXpeng +55 mm
Ampatament2897 mm2890 mmBMW +7 mm

Valoarea mai bună din fiecare rând este îngroșată și subliniată cu culoarea mașinii. Metricile marcate cu ↓ — mai mic este mai bine. Dimensiunile sunt afișate fără a desemna un câștigător.

Calculator al costului energiei

BMW iX4

Cost la 100 km4,71
Lunar59
Anual707

Xpeng G6

Cost la 100 km5,25
Lunar66
Anual788

Sumele sunt în moneda ta — introdu prețurile în moneda pe care o folosești.

Recenzii video pentru ambele modele

BMW iX4

Xpeng G6

Alte comparații în această clasă: SUV / Crossover, segmentul D

Întrebări frecvente despre această comparație

Care are autonomia mai mare — BMW iX4 sau Xpeng G6?

BMW iX4 merge mai departe: 828 km WLTP față de cei 525 km ai modelului Xpeng G6. Aceasta este o diferență de 303 km.

Cum diferă tracțiunea la BMW iX4 și Xpeng G6?

BMW iX4 are AWD și 469 CP. Xpeng G6 are RWD și 296 CP.

Care este mai puternic — BMW iX4 sau Xpeng G6?

BMW iX4 este mai puternic: 469 CP față de cei 296 CP ai modelului Xpeng G6. Diferența este de 173 CP.

Care are portbagajul mai mare?

Xpeng G6 are capacitate mai mare: 571 l față de 490 l în BMW iX4. Diferența este de 81 l.

Datele tehnice provin din materialele oficiale ale producătorilor și ne străduim să le verificăm, dar producătorul poate modifica specificațiile fără notificare prealabilă și pot apărea erori. Confirmă valorile la un dealer înainte de cumpărare — nu ne asumăm răspunderea pentru deciziile luate pe baza acestor date. Nota legală completă

Autonomia, consumul și greutatea sunt furnizate pentru configurația de bază: producătorii le omologhează în intervale, dependente de roți și echipare (de exemplu, 533–592 km), iar noi luăm varianta cea mai ușoară, pe cele mai mici jante – adică cea mai avantajoasă. Același model cu roți mai mari va parcurge o distanță mai scurtă.