BMW iX4 vs Changan Deepal S07
BMW iX4 conduce 7 la 2
Cele mai mari diferențe: Încărcare DC — BMW iX4 400 kW, Changan Deepal S07 92 kW · Putere — BMW iX4 469 CP, Changan Deepal S07 218 CP · Autonomie WLTP — BMW iX4 828 km, Changan Deepal S07 475 km.
BMW iX4
BMW iX4 este un SUV electric din clasa D, cu tracțiune integrală (AWD): are o putere de 374–469 cai putere, o autonomie de până la 828 km conform standardului WLTP și suportă încărcare rapidă DC de până la 400 kW.
Changan Deepal S07
Changan Deepal S07 este un SUV din segmentul D, care oferă tracțiune spate și o autonomie WLTP de 475 km.
Profil față de piață: BMW iX4 vs Changan Deepal S07
BMW iX450 xDrive- Changan Deepal S07RWD
BMW iX4 sau Changan Deepal S07 — cine câștigă unde
BMW iX4 conduce 7 la 2
Dă clic pe o felie pentru a vedea doar acele valori. Bara arată unde se situează mașina în întregul catalog.
- Autonomie WLTP kmBMW iX4 +353 km
- Baterie kWhBMW iX4 +28,7 kWh
- Consum ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −2,9 kWh/100 km
- Putere CPBMW iX4 +251 CP
- 0–100 km/h ↓ sBMW iX4 −3 s
- Viteză maximă km/hBMW iX4 +30 km/h
- Încărcare DC kWBMW iX4 +308 kW
- Încărcare AC kWFără diferență
- Greutate ↓ kgChangan Deepal S07 −232 kg
- Portbagaj lChangan Deepal S07 +20 l
Date tehnice: BMW iX4 vs Changan Deepal S07
Îngroșat și subliniat = valoare mai bună · ↓ = mai puțin înseamnă mai bine · — = fără date
| Parametri-cheie | BMW iX450 xDrive | Changan Deepal S07 RWD | Diferență |
|---|---|---|---|
| Autonomie și energie | |||
| Autonomie WLTP | 828 km | 475 km | BMW +353 km |
| Baterie | 108,7 kWh | 79,97 kWh | BMW +28,7 kWh |
| Consum ↓ | 15,7 kWh/100 km | 18,6 kWh/100 km | BMW −2,9 kWh/100 km |
| Încărcare | |||
| Încărcare DC | 400 kW | 92 kW | BMW +308 kW |
| Încărcare AC | 11 kW | 11 kW | Fără diferență |
| Încărcare ⚠ | 21 min 10–80% | 35 min 30–80% | 14 min |
| Autonomie pe minut de încărcare | 27,6 km/min | 6,8 km/min | BMW +20,8 km/min |
| Tensiune | 800 V | — | — |
| Performanță și tracțiune | |||
| Putere | 469 CP | 218 CP | BMW +251 CP |
| 0–100 km/h ↓ | 4,9 s | 7,9 s | BMW −3 s |
| Viteză maximă | 210 km/h | 180 km/h | BMW +30 km/h |
| Tracțiune | AWD | RWD | alt tip |
| Aspecte practice | |||
| Greutate ↓ | 2305 kg | 2073 kg | Changan −232 kg |
| Portbagaj | 490 l | 510 l | Changan +20 l |
| V2L (alimentare externă) | Da | Da | — |
| Lungime | 4782 mm | 4750 mm | BMW +32 mm |
| Lățime | 1895 mm | 1930 mm | Changan +35 mm |
| Înălțime | 1595 mm | 1625 mm | Changan +30 mm |
| Ampatament | 2897 mm | 2900 mm | Changan +3 mm |
Valoarea mai bună din fiecare rând este îngroșată și subliniată cu culoarea mașinii. Metricile marcate cu ↓ — mai mic este mai bine. Dimensiunile sunt afișate fără a desemna un câștigător.
Calculator al costului energiei
BMW iX4
Changan Deepal S07
Sumele sunt în moneda ta — introdu prețurile în moneda pe care o folosești.
Recenzii video pentru ambele modele
Changan Deepal S07
Alte comparații în această clasă: SUV, segmentul D
Întrebări frecvente despre această comparație
Care are autonomia mai mare — BMW iX4 sau Changan Deepal S07?
BMW iX4 merge mai departe: 828 km WLTP față de cei 475 km ai modelului Changan Deepal S07. Aceasta este o diferență de 353 km.
Cum diferă tracțiunea la BMW iX4 și Changan Deepal S07?
BMW iX4 are AWD și 469 CP. Changan Deepal S07 are RWD și 218 CP.
Care este mai puternic — BMW iX4 sau Changan Deepal S07?
BMW iX4 este mai puternic: 469 CP față de cei 218 CP ai modelului Changan Deepal S07. Diferența este de 251 CP.
Care se încarcă mai repede?
BMW iX4 acceptă până la 400 kW DC, Changan Deepal S07 până la 92 kW.
Datele tehnice provin din materialele oficiale ale producătorilor și ne străduim să le verificăm, dar producătorul poate modifica specificațiile fără notificare prealabilă și pot apărea erori. Confirmă valorile la un dealer înainte de cumpărare — nu ne asumăm răspunderea pentru deciziile luate pe baza acestor date. Nota legală completă
Autonomia, consumul și greutatea sunt furnizate pentru configurația de bază: producătorii le omologhează în intervale, dependente de roți și echipare (de exemplu, 533–592 km), iar noi luăm varianta cea mai ușoară, pe cele mai mici jante – adică cea mai avantajoasă. Același model cu roți mai mari va parcurge o distanță mai scurtă.






