Porsche Taycan vs Volkswagen ID.7
Porsche Taycan leder 7 til 3
Største forskjeller: DC-hurtiglading — Porsche Taycan 320 kW, Volkswagen ID.7 200 kW · Effekt — Porsche Taycan 435 hk, Volkswagen ID.7 286 hk · Ladetid 10–80% — Porsche Taycan 18 min, Volkswagen ID.7 26 min.
Porsche Taycan
Porsche Taycan er en sedan i E-segmentet: i årsmodell 2027 i 11 versjoner, WLTP-rekkevidde fra 555 til 700 km, effekt fra 408 til 789 hk og DC-lading opptil 320 kW.
Volkswagen ID.7
Volkswagen ID.7 er en sedan i E-segmentet som tilbyr varianter med drivlinje på én eller begge aksler, samt en rekkevidde på over 590 kilometer.
Profil mot markedet: Porsche Taycan vs Volkswagen ID.7
- Porsche TaycanPerformance Battery Plus · årsmodell 2027
Volkswagen ID.7Pro S
Porsche Taycan eller Volkswagen ID.7 — hvem vinner hvor
Porsche Taycan leder 7 til 3
Klikk på en sektor for å se bare de verdiene. Stolpen viser hvor bilen ligger i hele katalogen.
- WLTP-rekkevidde kmVolkswagen ID.7 +9 km
- Batteri kWhPorsche Taycan +11 kWh
- Forbruk ↓ kWh/100 kmVolkswagen ID.7 −2,8 kWh/100 km
- Effekt hkPorsche Taycan +149 hk
- 0–100 km/h ↓ sPorsche Taycan −1,7 s
- Toppfart km/hPorsche Taycan +50 km/h
- DC-hurtiglading kWPorsche Taycan +120 kW
- AC-lading kWIngen forskjell
- Ladetid ↓ minPorsche Taycan −8 min
- Vekt ↓ kgPorsche Taycan −60 kg
- Bagasjerom lVolkswagen ID.7 +125 l
Tekniske data: Porsche Taycan vs Volkswagen ID.7
Fet skrift og understreking = bedre verdi · ↓ = lavere er bedre · — = ingen data
| Nøkkelparametere | Porsche Taycan Performance Battery Plus · årsmodell 2027 | Volkswagen ID.7Pro S | Forskjell |
|---|---|---|---|
| Rekkevidde og energi | |||
| WLTP-rekkevidde | 700 km | 709 km | Volkswagen +9 km |
| Batteri | 97 kWh | 86 kWh | Porsche +11 kWh |
| Forbruk ↓ | 16,4 kWh/100 km | 13,6 kWh/100 km | Volkswagen −2,8 kWh/100 km |
| Lading | |||
| DC-hurtiglading | 320 kW | 200 kW | Porsche +120 kW |
| AC-lading | 11 kW | 11 kW | Ingen forskjell |
| Ladetid 10–80% ↓ | 18 min | 26 min | Porsche −8 min |
| Rekkevidde per lademinutt | 27,2 km/min | 19,1 km/min | Porsche +8,1 km/min |
| Spenning | 800 V | 400 V | Porsche +400 V |
| Ytelse og drivlinje | |||
| Effekt | 435 hk | 286 hk | Porsche +149 hk |
| 0–100 km/h ↓ | 4,8 s | 6,5 s | Porsche −1,7 s |
| Toppfart | 230 km/h | 180 km/h | Porsche +50 km/h |
| Drivlinje | RWD | RWD | — |
| Praktiske egenskaper | |||
| Vekt ↓ | 2170 kg | 2230 kg | Porsche −60 kg |
| Bagasjerom | 407 l | 532 l | Volkswagen +125 l |
| Lengde | 4963 mm | 4961 mm | Porsche +2 mm |
| Bredde | 1966 mm | 1862 mm | Porsche +104 mm |
| Høyde | 1379 mm | 1536 mm | Volkswagen +157 mm |
| Akseavstand | 2900 mm | 2971 mm | Volkswagen +71 mm |
Den beste verdien i hver rad er uthevet med fet skrift og understreket i bilens farge. Metrikker merket ↓ — lavere er bedre. Dimensjoner vises uten å kåre en vinner.
Energikostnadskalkulator
Porsche Taycan
Volkswagen ID.7
Beløp i din valuta — oppgi priser i valutaen du bruker.
Videoanmeldelser av begge modeller
Porsche Taycan
Volkswagen ID.7
Andre sammenligninger i denne klassen: Sedan, segment E
Ofte stilte spørsmål om denne sammenligningen
Hvorfor har Porsche Taycan et større batteri, men kortere rekkevidde enn Volkswagen ID.7?
Porsche Taycan har 97 kWh og dekker 700 km, mens Volkswagen ID.7 med sitt 86 kWh batteri dekker 709 km. Energiforbruk avgjør det: 16,4 mot 13,6 kWh/100 km.
Hvilken er kraftigst — Porsche Taycan eller Volkswagen ID.7?
Porsche Taycan er sterkere: 435 hk mot 286 hk for Volkswagen ID.7. Gapet er 149 hk.
Hvilken har størst bagasjerom?
Volkswagen ID.7 rommer mer: 532 l mot 407 l i Porsche Taycan. Forskjellen er 125 l.
Hvilken lader raskest?
Porsche Taycan aksepterer opptil 320 kW DC, Volkswagen ID.7 opptil 200 kW. Lading fra 10 til 80% tar henholdsvis 18 og 26 min.
Tekniske data kommer fra produsentenes offisielle materiell, og vi gjør vårt beste for å kontrollere dem, men produsenten kan endre spesifikasjonen uten varsel, og feil kan forekomme. Bekreft tallene hos forhandleren før du kjøper — vi tar ikke ansvar for beslutninger som tas på grunnlag av disse dataene. Fullstendig ansvarsfraskrivelse
Rekkevidde, forbruk og vekt oppgis for basiskonfigurasjonen: produsentene homologerer dem i spenn avhengig av hjul og utstyr (f.eks. 533–592 km), og vi tar den letteste varianten, på de minste felgene – altså den mest fordelaktige. Samme modell på større hjul vil kjøre kortere.


