Lancia Gamma vs Mini Countryman Electric
Lancia Gamma leder 7 til 3
Største forskjeller: AC-lading — Lancia Gamma 7 kW, Mini Countryman Electric 11 kW · Batteri — Lancia Gamma 97,2 kWh, Mini Countryman Electric 65,2 kWh · WLTP-rekkevidde — Lancia Gamma 741 km, Mini Countryman Electric 500 km.
Lancia Gamma
Lancia Gamma er en elektrisk crossover i segment C, og den kommer i tre versjoner: rekkevidde (WLTP) fra 543 til 741 km, effekt fra 230 til 350 hestekrefter, og hurtiglading (DC) med 160 kW.
Mini Countryman Electric
Mini Countryman Electric er en kompakt SUV i segment C, som tilbyr to varianter med elektrisk drift og en kraftig motor.
Profil mot markedet: Lancia Gamma vs Mini Countryman Electric
Lancia GammaLong Range
Mini Countryman ElectricE
Lancia Gamma eller Mini Countryman Electric — hvem vinner hvor
Lancia Gamma leder 7 til 3
Klikk på en sektor for å se bare de verdiene. Stolpen viser hvor bilen ligger i hele katalogen.
- WLTP-rekkevidde kmLancia Gamma +241 km
- Batteri kWhLancia Gamma +32 kWh
- Forbruk ↓ kWh/100 kmMini Countryman Electric −1,5 kWh/100 km
- Effekt hkLancia Gamma +41 hk
- 0–100 km/h ↓ sLancia Gamma −0,8 s
- Toppfart km/hLancia Gamma +20 km/h
- DC-hurtiglading kWLancia Gamma +30 kW
- AC-lading kWMini Countryman Electric +4 kW
- Vekt ↓ kgMini Countryman Electric −270 kg
- Bagasjerom lLancia Gamma +100 l
Tekniske data: Lancia Gamma vs Mini Countryman Electric
Fet skrift og understreking = bedre verdi · ↓ = lavere er bedre · — = ingen data
| Nøkkelparametere | Lancia GammaLong Range | Mini Countryman ElectricE | Forskjell |
|---|---|---|---|
| Rekkevidde og energi | |||
| WLTP-rekkevidde | 741 km | 500 km | Lancia +241 km |
| Batteri | 97,2 kWh | 65,2 kWh | Lancia +32 kWh |
| Forbruk ↓ | 16,2 kWh/100 km | 14,7 kWh/100 km | Mini −1,5 kWh/100 km |
| Lading | |||
| DC-hurtiglading | 160 kW | 130 kW | Lancia +30 kW |
| AC-lading | 7 kW | 11 kW | Mini +4 kW |
| Ladetid ⚠ | 27 min 20–80% | 29 min 10–80% | 2 min |
| Rekkevidde per lademinutt | 16,5 km/min | 12,1 km/min | Lancia +4,4 km/min |
| Spenning | 400 V | 400 V | Ingen forskjell |
| Ytelse og drivlinje | |||
| Effekt | 245 hk | 204 hk | Lancia +41 hk |
| 0–100 km/h ↓ | 7,8 s | 8,6 s | Lancia −0,8 s |
| Toppfart | 190 km/h | 170 km/h | Lancia +20 km/h |
| Drivlinje | FWD | FWD | — |
| Praktiske egenskaper | |||
| Vekt ↓ | 2135 kg | 1865 kg | Mini −270 kg |
| Bagasjerom | 560 l | 460 l | Lancia +100 l |
| V2L (ekstern strøm) | Ja | Nei | bare Lancia |
| Lengde | 4672 mm | 4433 mm | Lancia +239 mm |
| Bredde | 1898 mm | 1843 mm | Lancia +55 mm |
| Høyde | 1664 mm | 1656 mm | Lancia +8 mm |
| Akseavstand | 2791 mm | 2692 mm | Lancia +99 mm |
Den beste verdien i hver rad er uthevet med fet skrift og understreket i bilens farge. Metrikker merket ↓ — lavere er bedre. Dimensjoner vises uten å kåre en vinner.
Energikostnadskalkulator
Lancia Gamma
Mini Countryman Electric
Beløp i din valuta — oppgi priser i valutaen du bruker.
Videoanmeldelser av begge modeller
Lancia Gamma
Mini Countryman Electric
Andre sammenligninger i denne klassen: Crossover / SUV, segment C
Ofte stilte spørsmål om denne sammenligningen
Hvilken har lengst rekkevidde — Lancia Gamma eller Mini Countryman Electric?
Lancia Gamma går lengst: 741 km WLTP mot 500 km for Mini Countryman Electric. Det er en forskjell på 241 km.
Hvilken kan forsyne apparater med strøm via en stikkontakt (V2L)?
Kun Lancia Gamma — dens 97,2 kWh batteri fungerer da som en strømkilde. Mini Countryman Electric, med 65,2 kWh, tilbyr ikke dette.
Hvilken har størst bagasjerom?
Lancia Gamma rommer mer: 560 l mot 460 l i Mini Countryman Electric. Forskjellen er 100 l.
Hvilken lader raskest?
Lancia Gamma aksepterer opptil 160 kW DC, Mini Countryman Electric opptil 130 kW.
Tekniske data kommer fra produsentenes offisielle materiell, og vi gjør vårt beste for å kontrollere dem, men produsenten kan endre spesifikasjonen uten varsel, og feil kan forekomme. Bekreft tallene hos forhandleren før du kjøper — vi tar ikke ansvar for beslutninger som tas på grunnlag av disse dataene. Fullstendig ansvarsfraskrivelse
Rekkevidde, forbruk og vekt oppgis for basiskonfigurasjonen: produsentene homologerer dem i spenn avhengig av hjul og utstyr (f.eks. 533–592 km), og vi tar den letteste varianten, på de minste felgene – altså den mest fordelaktige. Samme modell på større hjul vil kjøre kortere.



