Jeep Compass vs Renault Scenic
Jeep Compass leder 6 til 3
Største forskjeller: Vekt — Jeep Compass 2160 kg, Renault Scenic 1911 kg · Batteri — Jeep Compass 96,3 kWh, Renault Scenic 89 kWh · DC-hurtiglading — Jeep Compass 160 kW, Renault Scenic 150 kW.
Jeep Compass
Jeep Compass er en SUV i C-segmentet i tre elektriske varianter: WLTP-rekkevidde fra 500 til 674 km, effekt fra 213 til 375 hk.
Renault Scenic
En elektrisk SUV i segment C, som tilbyr to batterialternativer med en rekkevidde på opptil 642 km (WLTP).
Profil mot markedet: Jeep Compass vs Renault Scenic
Jeep CompassLong Range FWD (96,3 kWh)
Renault ScenicLong Range 89 kWh
Jeep Compass eller Renault Scenic — hvem vinner hvor
Jeep Compass leder 6 til 3
Klikk på en sektor for å se bare de verdiene. Stolpen viser hvor bilen ligger i hele katalogen.
- WLTP-rekkevidde kmJeep Compass +32 km
- Batteri kWhJeep Compass +7,3 kWh
- Forbruk ↓ kWh/100 kmRenault Scenic −1 kWh/100 km
- Effekt hkJeep Compass +13 hk
- 0–100 km/h ↓ sRenault Scenic −0,4 s
- Toppfart km/hJeep Compass +10 km/h
- DC-hurtiglading kWJeep Compass +10 kW
- AC-lading kWIngen forskjell
- Vekt ↓ kgRenault Scenic −249 kg
- Bagasjerom lJeep Compass +5 l
Tekniske data: Jeep Compass vs Renault Scenic
Fet skrift og understreking = bedre verdi · ↓ = lavere er bedre · — = ingen data
| Nøkkelparametere | Jeep CompassLong Range FWD (96,3 kWh) | Renault ScenicLong Range 89 kWh | Forskjell |
|---|---|---|---|
| Rekkevidde og energi | |||
| WLTP-rekkevidde | 674 km | 642 km | Jeep +32 km |
| Batteri | 96,3 kWh | 89 kWh | Jeep +7,3 kWh |
| Forbruk ↓ | 17,8 kWh/100 km | 16,8 kWh/100 km | Renault −1 kWh/100 km |
| Lading | |||
| DC-hurtiglading | 160 kW | 150 kW | Jeep +10 kW |
| AC-lading | 11 kW | 11 kW | Ingen forskjell |
| Ladetid ⚠ | 27 min 20–80% | 28 min 15–80% | 1 min |
| Rekkevidde per lademinutt | 15 km/min | 14,9 km/min | Jeep +0,1 km/min |
| Spenning | — | 400 V | — |
| Ytelse og drivlinje | |||
| Effekt | 231 hk | 218 hk | Jeep +13 hk |
| 0–100 km/h ↓ | 8,3 s | 7,9 s | Renault −0,4 s |
| Toppfart | 180 km/h | 170 km/h | Jeep +10 km/h |
| Drivlinje | FWD | FWD | — |
| Praktiske egenskaper | |||
| Vekt ↓ | 2160 kg | 1911 kg | Renault −249 kg |
| Bagasjerom | 550 l | 545 l | Jeep +5 l |
| V2L (ekstern strøm) | Nei | Ja | bare Renault |
| Lengde | 4548 mm | 4470 mm | Jeep +78 mm |
| Bredde | 1936 mm | 1864 mm | Jeep +72 mm |
| Høyde | 1657 mm | 1571 mm | Jeep +86 mm |
| Akseavstand | 2795 mm | 2785 mm | Jeep +10 mm |
Den beste verdien i hver rad er uthevet med fet skrift og understreket i bilens farge. Metrikker merket ↓ — lavere er bedre. Dimensjoner vises uten å kåre en vinner.
Energikostnadskalkulator
Jeep Compass
Renault Scenic
Beløp i din valuta — oppgi priser i valutaen du bruker.
Videoanmeldelser av begge modeller
Jeep Compass
Renault Scenic
Andre sammenligninger i denne klassen: SUV, segment C
Ofte stilte spørsmål om denne sammenligningen
Hvilken har lengst rekkevidde — Jeep Compass eller Renault Scenic?
Jeep Compass går lengst: 674 km WLTP mot 642 km for Renault Scenic. Det er en forskjell på 32 km.
Hvilken kan forsyne apparater med strøm via en stikkontakt (V2L)?
Kun Renault Scenic — dens 89 kWh batteri fungerer da som en strømkilde. Jeep Compass, med 96,3 kWh, tilbyr ikke dette.
Hvilken lader raskest?
Jeep Compass aksepterer opptil 160 kW DC, Renault Scenic opptil 150 kW.
Hvilken er billigst å kjøre?
Renault Scenic bruker mindre strøm: 16,8 kWh/100 km mot 17,8 kWh/100 km i Jeep Compass. Over 15000 km i året er det en forskjell på 150 kWh — kalkulatoren på denne siden gjør det om til penger.
Tekniske data kommer fra produsentenes offisielle materiell, og vi gjør vårt beste for å kontrollere dem, men produsenten kan endre spesifikasjonen uten varsel, og feil kan forekomme. Bekreft tallene hos forhandleren før du kjøper — vi tar ikke ansvar for beslutninger som tas på grunnlag av disse dataene. Fullstendig ansvarsfraskrivelse
Rekkevidde, forbruk og vekt oppgis for basiskonfigurasjonen: produsentene homologerer dem i spenn avhengig av hjul og utstyr (f.eks. 533–592 km), og vi tar den letteste varianten, på de minste felgene – altså den mest fordelaktige. Samme modell på større hjul vil kjøre kortere.

