Elaris BEO vs Xpeng G6
Xpeng G6 leder 5 til 1
Største forskjeller: Effekt — Elaris BEO 204 hk, Xpeng G6 296 hk · Toppfart — Elaris BEO 150 km/h, Xpeng G6 202 km/h · Bagasjerom — Elaris BEO 467 l, Xpeng G6 571 l.
Elaris BEO
Elaris BEO er en SUV i D-segmentet, i årsmodell 2026 i to varianter med 204 hk: WLTP-rekkevidde fra 456 til 489 km.
Xpeng G6
Xpeng G6 er en crossover i segment D, og den tilbyr tre forskjellige drivlinjealternativer samt hurtiglading (DC) opp til 451 kW.
Profil mot markedet: Elaris BEO vs Xpeng G6
- Elaris BEOInnovationspaket
Xpeng G6Long Range RWD
Elaris BEO eller Xpeng G6 — hvem vinner hvor
Xpeng G6 leder 5 til 1
Resultatet omfatter ikke metrikker der data mangler på den ene siden.
Klikk på en sektor for å se bare de verdiene. Stolpen viser hvor bilen ligger i hele katalogen.
- WLTP-rekkevidde kmXpeng G6 +36 km
- Batteri kWhElaris BEO +6 kWh
- Forbruk ↓ kWh/100 kmXpeng G6 −0,1 kWh/100 km
- Effekt hkXpeng G6 +92 hk
- 0–100 km/h ↓ sMangler data
- Toppfart km/hXpeng G6 +52 km/h
- DC-hurtiglading kWMangler data
- AC-lading kWMangler data
- Vekt ↓ kgMangler data
- Bagasjerom lXpeng G6 +104 l
Tekniske data: Elaris BEO vs Xpeng G6
Fet skrift og understreking = bedre verdi · ↓ = lavere er bedre · — = ingen data
| Nøkkelparametere | Elaris BEO Innovationspaket | Xpeng G6Long Range RWD | Forskjell |
|---|---|---|---|
| Rekkevidde og energi | |||
| WLTP-rekkevidde | 489 km | 525 km | Xpeng +36 km |
| Batteri | 86 kWh | 80 kWh | Elaris +6 kWh |
| Forbruk ↓ | 17,6 kWh/100 km | 17,5 kWh/100 km | Xpeng −0,1 kWh/100 km |
| Lading | |||
| DC-hurtiglading | — | 451 kW | — |
| AC-lading | — | 11 kW | — |
| Ladetid ⚠ | 45 min 20–80% | 12 min 10–80% | 33 min |
| Rekkevidde per lademinutt | 6,5 km/min | 30,6 km/min | Xpeng +24,1 km/min |
| Spenning | — | 800 V | — |
| Ytelse og drivlinje | |||
| Effekt | 204 hk | 296 hk | Xpeng +92 hk |
| 0–100 km/h ↓ | — | 6,7 s | — |
| Toppfart | 150 km/h | 202 km/h | Xpeng +52 km/h |
| Drivlinje | FWD | RWD | annen type |
| Praktiske egenskaper | |||
| Vekt ↓ | — | 2115 kg | — |
| Bagasjerom | 467 l | 571 l | Xpeng +104 l |
| V2L (ekstern strøm) | Nei | Ja | bare Xpeng |
| Lengde | — | 4758 mm | — |
| Bredde | — | 1920 mm | — |
| Høyde | — | 1650 mm | — |
| Akseavstand | — | 2890 mm | — |
Den beste verdien i hver rad er uthevet med fet skrift og understreket i bilens farge. Metrikker merket ↓ — lavere er bedre. Dimensjoner vises uten å kåre en vinner.
Energikostnadskalkulator
Elaris BEO
Xpeng G6
Beløp i din valuta — oppgi priser i valutaen du bruker.
Videoanmeldelser av begge modeller
Elaris BEO
Andre sammenligninger i denne klassen: SUV / Crossover, segment D
Ofte stilte spørsmål om denne sammenligningen
Hvilken har lengst rekkevidde — Elaris BEO eller Xpeng G6?
Xpeng G6 går lengst: 525 km WLTP mot 489 km for Elaris BEO. Det er en forskjell på 36 km.
Hvorfor har Elaris BEO et større batteri, men kortere rekkevidde enn Xpeng G6?
Elaris BEO har 86 kWh og dekker 489 km, mens Xpeng G6 med sitt 80 kWh batteri dekker 525 km. Energiforbruk avgjør det: 17,6 mot 17,5 kWh/100 km.
Hvordan skiller drivlinjene til Elaris BEO og Xpeng G6 seg fra hverandre?
Elaris BEO har FWD og 204 hk. Xpeng G6 har RWD og 296 hk.
Hvilken kan forsyne apparater med strøm via en stikkontakt (V2L)?
Kun Xpeng G6 — dens 80 kWh batteri fungerer da som en strømkilde. Elaris BEO, med 86 kWh, tilbyr ikke dette.
Tekniske data kommer fra produsentenes offisielle materiell, og vi gjør vårt beste for å kontrollere dem, men produsenten kan endre spesifikasjonen uten varsel, og feil kan forekomme. Bekreft tallene hos forhandleren før du kjøper — vi tar ikke ansvar for beslutninger som tas på grunnlag av disse dataene. Fullstendig ansvarsfraskrivelse
Rekkevidde, forbruk og vekt oppgis for basiskonfigurasjonen: produsentene homologerer dem i spenn avhengig av hjul og utstyr (f.eks. 533–592 km), og vi tar den letteste varianten, på de minste felgene – altså den mest fordelaktige. Samme modell på større hjul vil kjøre kortere.




