BMW iX4 vs VinFast VF 8

BMW iX4 leder 9 til 0

Største forskjeller: DC-hurtiglading — BMW iX4 400 kW, VinFast VF 8 150 kW · WLTP-rekkevidde — BMW iX4 828 km, VinFast VF 8 471 km · Forbruk — BMW iX4 15,7 kWh/100 km, VinFast VF 8 22,9 kWh/100 km.

BMW iX4

BMW iX4 er en elektrisk SUV i segment D med firehjulsdrift (AWD): 374–469 hestekrefter, opptil 828 km rekkevidde (WLTP), og hurtiglading (DC) med opptil 400 kW.

VinFast VF 8

VinFast VF 8 er en SUV i D-segmentet som tilbyr firehjulsdrift (AWD) og en motoreffekt fra 354 til 408 hestekrefter, med en rekkevidde etter WLTP-standarden på opptil 471 km.

Profil mot markedet: BMW iX4 vs VinFast VF 8

WLTP-rekkeviddeBatteriEffektDC-hurtiglading0–100 km/h

BMW iX4 eller VinFast VF 8 — hvem vinner hvor

BMW iX4 leder 9 til 0

Klikk på en sektor for å se bare de verdiene. Stolpen viser hvor bilen ligger i hele katalogen.

  • WLTP-rekkevidde kmBMW iX4 +357 km
    BMW iX4
    828
    VinFast VF 8
    471
  • Batteri kWhBMW iX4 +21 kWh
    BMW iX4
    108,7
    VinFast VF 8
    87,7
  • Forbruk ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −7,2 kWh/100 km
    BMW iX4
    15,7
    VinFast VF 8
    22,9
  • Effekt hkBMW iX4 +115 hk
    BMW iX4
    469
    VinFast VF 8
    354
  • 0–100 km/h ↓ sBMW iX4 −1 s
    BMW iX4
    4,9
    VinFast VF 8
    5,9
  • Toppfart km/hBMW iX4 +10 km/h
    BMW iX4
    210
    VinFast VF 8
    200
  • DC-hurtiglading kWBMW iX4 +250 kW
    BMW iX4
    400
    VinFast VF 8
    150
  • AC-lading kWIngen forskjell
    BMW iX4
    11
    VinFast VF 8
    11
  • Vekt ↓ kgBMW iX4 −150 kg
    BMW iX4
    2305
    VinFast VF 8
    2455
  • Bagasjerom lBMW iX4 +114 l
    BMW iX4
    490
    VinFast VF 8
    376

Legg til en tredje bil

Tekniske data: BMW iX4 vs VinFast VF 8

Fet skrift og understreking = bedre verdi · ↓ = lavere er bedre · — = ingen data

Tekniske data: BMW iX4 vs VinFast VF 8
Nøkkelparametere BMW iX4
50 xDrive
VinFast VF 8
Eco
Forskjell
Rekkevidde og energi
WLTP-rekkevidde828 km471 kmBMW +357 km
Batteri108,7 kWh87,7 kWhBMW +21 kWh
Forbruk ↓15,7 kWh/100 km22,9 kWh/100 kmBMW −7,2 kWh/100 km
Lading
DC-hurtiglading400 kW150 kWBMW +250 kW
AC-lading11 kW11 kWIngen forskjell
Ladetid ⚠21 min 10–80%31 min 10–70%10 min
Rekkevidde per lademinutt27,6 km/min9,1 km/minBMW +18,5 km/min
Spenning800 V400 VBMW +400 V
Ytelse og drivlinje
Effekt469 hk354 hkBMW +115 hk
0–100 km/h ↓4,9 s5,9 sBMW −1 s
Toppfart210 km/h200 km/hBMW +10 km/h
DrivlinjeAWDAWD—
Praktiske egenskaper
Vekt ↓2305 kg2455 kgBMW −150 kg
Bagasjerom490 l376 lBMW +114 l
V2L (ekstern strøm)JaNeibare BMW
Lengde4782 mm4750 mmBMW +32 mm
Bredde1895 mm1934 mmVinFast +39 mm
Høyde1595 mm1667 mmVinFast +72 mm
Akseavstand2897 mm2950 mmVinFast +53 mm

Den beste verdien i hver rad er uthevet med fet skrift og understreket i bilens farge. Metrikker merket ↓ — lavere er bedre. Dimensjoner vises uten å kåre en vinner.

Energikostnadskalkulator

BMW iX4

Kostnad per 100 km4,71
Per måned59
Per år707

VinFast VF 8

Kostnad per 100 km6,87
Per måned86
Per år1030

Beløp i din valuta — oppgi priser i valutaen du bruker.

Videoanmeldelser av begge modeller

BMW iX4

VinFast VF 8

Andre sammenligninger i denne klassen: SUV, segment D

Ofte stilte spørsmål om denne sammenligningen

Hvilken har lengst rekkevidde — BMW iX4 eller VinFast VF 8?

BMW iX4 går lengst: 828 km WLTP mot 471 km for VinFast VF 8. Det er en forskjell på 357 km.

Hvilken kan forsyne apparater med strøm via en stikkontakt (V2L)?

Kun BMW iX4 — dens 108,7 kWh batteri fungerer da som en strømkilde. VinFast VF 8, med 87,7 kWh, tilbyr ikke dette.

Hvilken har størst bagasjerom?

BMW iX4 rommer mer: 490 l mot 376 l i VinFast VF 8. Forskjellen er 114 l.

Hvilken lader raskest?

BMW iX4 aksepterer opptil 400 kW DC, VinFast VF 8 opptil 150 kW.

Tekniske data kommer fra produsentenes offisielle materiell, og vi gjør vårt beste for å kontrollere dem, men produsenten kan endre spesifikasjonen uten varsel, og feil kan forekomme. Bekreft tallene hos forhandleren før du kjøper — vi tar ikke ansvar for beslutninger som tas på grunnlag av disse dataene. Fullstendig ansvarsfraskrivelse

Rekkevidde, forbruk og vekt oppgis for basiskonfigurasjonen: produsentene homologerer dem i spenn avhengig av hjul og utstyr (f.eks. 533–592 km), og vi tar den letteste varianten, på de minste felgene – altså den mest fordelaktige. Samme modell på større hjul vil kjøre kortere.