BMW iX4 vs Nio EL6
BMW iX4 leder 7 til 3
Største forskjeller: DC-hurtiglading — BMW iX4 400 kW, Nio EL6 125 kW · Ladetid 10–80% — BMW iX4 21 min, Nio EL6 40 min · WLTP-rekkevidde — BMW iX4 828 km, Nio EL6 529 km.
BMW iX4
BMW iX4 er en elektrisk SUV i segment D med firehjulsdrift (AWD): 374–469 hestekrefter, opptil 828 km rekkevidde (WLTP), og hurtiglading (DC) med opptil 400 kW.
Nio EL6
Nio EL6 er en SUV i segment D som tilbyr firehjulsdrift og to batterivarianter, samtidig som den opprettholder samme motoreffekt.
Profil mot markedet: BMW iX4 vs Nio EL6
BMW iX4 eller Nio EL6 — hvem vinner hvor
BMW iX4 leder 7 til 3
Klikk på en sektor for å se bare de verdiene. Stolpen viser hvor bilen ligger i hele katalogen.
- WLTP-rekkevidde kmBMW iX4 +299 km
- Batteri kWhBMW iX4 +8,7 kWh
- Forbruk ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −4,7 kWh/100 km
- Effekt hkNio EL6 +20 hk
- 0–100 km/h ↓ sNio EL6 −0,4 s
- Toppfart km/hBMW iX4 +10 km/h
- DC-hurtiglading kWBMW iX4 +275 kW
- AC-lading kWIngen forskjell
- Ladetid ↓ minBMW iX4 −19 min
- Vekt ↓ kgBMW iX4 −18 kg
- Bagasjerom lNio EL6 +89 l
Tekniske data: BMW iX4 vs Nio EL6
Fet skrift og understreking = bedre verdi · ↓ = lavere er bedre · — = ingen data
| Nøkkelparametere | BMW iX450 xDrive | Nio EL6100 kWh | Forskjell |
|---|---|---|---|
| Rekkevidde og energi | |||
| WLTP-rekkevidde | 828 km | 529 km | BMW +299 km |
| Batteri | 108,7 kWh | 100 kWh | BMW +8,7 kWh |
| Forbruk ↓ | 15,7 kWh/100 km | 20,4 kWh/100 km | BMW −4,7 kWh/100 km |
| Lading | |||
| DC-hurtiglading | 400 kW | 125 kW | BMW +275 kW |
| AC-lading | 11 kW | 11 kW | Ingen forskjell |
| Ladetid 10–80% ↓ | 21 min | 40 min | BMW −19 min |
| Rekkevidde per lademinutt | 27,6 km/min | 9,3 km/min | BMW +18,3 km/min |
| Spenning | 800 V | 400 V | BMW +400 V |
| Ytelse og drivlinje | |||
| Effekt | 469 hk | 489 hk | Nio +20 hk |
| 0–100 km/h ↓ | 4,9 s | 4,5 s | Nio −0,4 s |
| Toppfart | 210 km/h | 200 km/h | BMW +10 km/h |
| Drivlinje | AWD | AWD | — |
| Praktiske egenskaper | |||
| Vekt ↓ | 2305 kg | 2323 kg | BMW −18 kg |
| Bagasjerom | 490 l | 579 l | Nio +89 l |
| V2L (ekstern strøm) | Ja | Ja | — |
| Lengde | 4782 mm | 4854 mm | Nio +72 mm |
| Bredde | 1895 mm | 1995 mm | Nio +100 mm |
| Høyde | 1595 mm | 1703 mm | Nio +108 mm |
| Akseavstand | 2897 mm | 2915 mm | Nio +18 mm |
Den beste verdien i hver rad er uthevet med fet skrift og understreket i bilens farge. Metrikker merket ↓ — lavere er bedre. Dimensjoner vises uten å kåre en vinner.
Energikostnadskalkulator
BMW iX4
Nio EL6
Beløp i din valuta — oppgi priser i valutaen du bruker.
Videoanmeldelser av begge modeller
Andre sammenligninger i denne klassen: SUV, segment D
Ofte stilte spørsmål om denne sammenligningen
Hvilken har lengst rekkevidde — BMW iX4 eller Nio EL6?
BMW iX4 går lengst: 828 km WLTP mot 529 km for Nio EL6. Det er en forskjell på 299 km.
Hvilken har størst bagasjerom?
Nio EL6 rommer mer: 579 l mot 490 l i BMW iX4. Forskjellen er 89 l.
Hvilken lader raskest?
BMW iX4 aksepterer opptil 400 kW DC, Nio EL6 opptil 125 kW. Lading fra 10 til 80% tar henholdsvis 21 og 40 min.
Hvilken er billigst å kjøre?
BMW iX4 bruker mindre strøm: 15,7 kWh/100 km mot 20,4 kWh/100 km i Nio EL6. Over 15000 km i året er det en forskjell på 705 kWh — kalkulatoren på denne siden gjør det om til penger.
Tekniske data kommer fra produsentenes offisielle materiell, og vi gjør vårt beste for å kontrollere dem, men produsenten kan endre spesifikasjonen uten varsel, og feil kan forekomme. Bekreft tallene hos forhandleren før du kjøper — vi tar ikke ansvar for beslutninger som tas på grunnlag av disse dataene. Fullstendig ansvarsfraskrivelse
Rekkevidde, forbruk og vekt oppgis for basiskonfigurasjonen: produsentene homologerer dem i spenn avhengig av hjul og utstyr (f.eks. 533–592 km), og vi tar den letteste varianten, på de minste felgene – altså den mest fordelaktige. Samme modell på større hjul vil kjøre kortere.






