BMW i5 Touring vs Porsche Taycan Sport Turismo
Porsche Taycan Sport Turismo leidt 7 tegen 3
Grootste verschillen: Laadtijd 10–80% — BMW i5 Touring 30 min, Porsche Taycan Sport Turismo 18 min · DC-laden — BMW i5 Touring 205 kW, Porsche Taycan Sport Turismo 320 kW · Vermogen — BMW i5 Touring 340 pk, Porsche Taycan Sport Turismo 435 pk.
BMW i5 Touring
De BMW i5 Touring is een elektrische stationwagen uit het E-segment en biedt drie aandrijfvarianten met vermogens van 340 tot 601 pk.
Porsche Taycan Sport Turismo
De Porsche Taycan Sport Turismo is een stationwagen uit het E-segment: in modeljaar 2027 in 8 versies, WLTP-bereik van 536 tot 671 km, vermogen van 408 tot 775 pk en DC-laden tot 320 kW.
Profiel tegenover de markt: BMW i5 Touring vs Porsche Taycan Sport Turismo
BMW i5 TouringeDrive40- Porsche Taycan Sport TurismoPerformance Battery Plus
BMW i5 Touring of Porsche Taycan Sport Turismo — wie wint waar
Porsche Taycan Sport Turismo leidt 7 tegen 3
Klik op een taartpunt om alleen die waarden te zien. De balk laat zien waar de auto staat binnen de hele catalogus.
- WLTP-actieradius kmPorsche Taycan Sport Turismo +69 km
- Accu kWhPorsche Taycan Sport Turismo +15,8 kWh
- Verbruik ↓ kWh/100 kmBMW i5 Touring −0,8 kWh/100 km
- Vermogen pkPorsche Taycan Sport Turismo +95 pk
- 0–100 km/h ↓ sPorsche Taycan Sport Turismo −1,3 s
- Topsnelheid km/hPorsche Taycan Sport Turismo +37 km/h
- DC-laden kWPorsche Taycan Sport Turismo +115 kW
- AC-laden kWGeen verschil
- Laadtijd ↓ minPorsche Taycan Sport Turismo −12 min
- Gewicht ↓ kgBMW i5 Touring −15 kg
- Bagageruimte lBMW i5 Touring +124 l
Technische gegevens: BMW i5 Touring vs Porsche Taycan Sport Turismo
Vet en onderstreping = betere waarde · ↓ = minder is beter · — = geen gegevens
| Belangrijkste parameters | BMW i5 TouringeDrive40 | Porsche Taycan Sport Turismo Performance Battery Plus | Verschil |
|---|---|---|---|
| Actieradius en energie | |||
| WLTP-actieradius | 602 km | 671 km | Porsche +69 km |
| Accu | 81,2 kWh | 97 kWh | Porsche +15,8 kWh |
| Verbruik ↓ | 16,5 kWh/100 km | 17,3 kWh/100 km | BMW −0,8 kWh/100 km |
| Laden | |||
| DC-laden | 205 kW | 320 kW | Porsche +115 kW |
| AC-laden | 11 kW | 11 kW | Geen verschil |
| Laadtijd 10–80% ↓ | 30 min | 18 min | Porsche −12 min |
| Actieradius per laadminuut | 14 km/min | 26,1 km/min | Porsche +12,1 km/min |
| Spanning | 400 V | 800 V | Porsche +400 V |
| Prestaties en aandrijving | |||
| Vermogen | 340 pk | 435 pk | Porsche +95 pk |
| 0–100 km/h ↓ | 6,1 s | 4,8 s | Porsche −1,3 s |
| Topsnelheid | 193 km/h | 230 km/h | Porsche +37 km/h |
| Aandrijving | RWD | RWD | — |
| Praktisch gebruik | |||
| Gewicht ↓ | 2180 kg | 2195 kg | BMW −15 kg |
| Bagageruimte | 570 l | 446 l | BMW +124 l |
| Lengte | 5060 mm | 4963 mm | BMW +97 mm |
| Breedte | 1900 mm | 1966 mm | Porsche +66 mm |
| Hoogte | 1515 mm | 1390 mm | BMW +125 mm |
| Wielbasis | 2995 mm | 2900 mm | BMW +95 mm |
De betere waarde in elke rij is vet en onderstreept in de kleur van de auto. Meetwaarden met ↓ — lager is beter. Afmetingen worden weergegeven zonder een winnaar te kiezen.
Energiekostencalculator
BMW i5 Touring
Porsche Taycan Sport Turismo
Bedragen in je eigen valuta — voer prijzen in de valuta in die je gebruikt.
Videorecensies van beide modellen
BMW i5 Touring
Porsche Taycan Sport Turismo
Andere vergelijkingen in deze klasse: Stationwagen, segment E
Veelgestelde vragen over deze vergelijking
Welke heeft een grotere actieradius — BMW i5 Touring of Porsche Taycan Sport Turismo?
De Porsche Taycan Sport Turismo gaat verder: 671 km WLTP tegenover de 602 km van de BMW i5 Touring. Dat is een verschil van 69 km.
Welke heeft de grootste kofferbak?
De BMW i5 Touring biedt meer: 570 l tegenover 446 l in de Porsche Taycan Sport Turismo. Het verschil is 124 l.
Welke laadt sneller?
De BMW i5 Touring accepteert tot 205 kW DC, de Porsche Taycan Sport Turismo tot 320 kW. Laden van 10 naar 80% duurt respectievelijk 30 en 18 min.
Welke is goedkoper in gebruik?
De BMW i5 Touring verbruikt minder elektriciteit: 16,5 kWh/100 km tegenover 17,3 kWh/100 km in de Porsche Taycan Sport Turismo. Over 15000 km per jaar is dat een verschil van 120 kWh — de calculator op deze pagina zet dit om in geld.
De technische gegevens komen uit officieel materiaal van de fabrikanten en we doen ons best om ze te controleren, maar een fabrikant kan de specificatie zonder aankondiging wijzigen en fouten zijn mogelijk. Controleer de waarden bij een dealer voordat je koopt — wij aanvaarden geen aansprakelijkheid voor beslissingen die op basis van deze gegevens worden genomen. Volledige aansprakelijkheidsuitsluiting
Actieradius, verbruik en gewicht geven we voor de basisconfiguratie: fabrikanten homologeren die in een marge die afhankelijk is van de wielen en de uitrusting (bijv. 533–592 km), en wij nemen de lichtste variant, op de kleinste velgen – dus de gunstigste. Hetzelfde model met grotere wielen komt minder ver.

