Škoda Elroq vs Xpeng L03
Škoda Elroq vezet 6:3 arányban
A legnagyobb különbségek: Töltési idő 10–80% — Škoda Elroq 29 min, Xpeng L03 20 min · DC töltés — Škoda Elroq 165 kW, Xpeng L03 236 kW · Csomagtartó — Škoda Elroq 470 l, Xpeng L03 367 l.
Škoda Elroq
A Škoda Elroq egy elektromos SUV, amely a C-szegmensbe tartozik, és hátsókerék- vagy összkerékhajtással (RWD vagy AWD) rendelkezik: 190–340 lóerős, akár 576 km-es hatótávval (WLTP szerint), és DC töltéssel, amelynek teljesítménye elérheti a 165 kW-ot.
Xpeng L03
Az Xpeng L03 egy C-szegmensű SUV, a 2026-os modellévben három változatban: WLTP szerinti hatótávolsága 440 és 520 km között, teljesítménye 222 és 431 LE között van.
Profil a piac tükrében: Škoda Elroq vs Xpeng L03
Škoda Elroq85x
Xpeng L03Long Range RWD
Škoda Elroq vagy Xpeng L03 — ki nyer hol
Škoda Elroq vezet 6:3 arányban
Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.
- WLTP hatótávolság kmŠkoda Elroq +56 km
- Akkumulátor kWhŠkoda Elroq +5,8 kWh
- Fogyasztás ↓ kWh/100 kmŠkoda Elroq −0,5 kWh/100 km
- Teljesítmény LEŠkoda Elroq +50 LE
- 0–100 km/h ↓ sŠkoda Elroq −0,4 s
- Végsebesség km/hNincs különbség
- DC töltés kWXpeng L03 +71 kW
- AC töltés kWNincs különbség
- Töltési idő ↓ minXpeng L03 −9 min
- Tömeg ↓ kgXpeng L03 −192 kg
- Csomagtartó lŠkoda Elroq +103 l
Műszaki adatok: Škoda Elroq vs Xpeng L03
Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat
| Főbb paraméterek | Škoda Elroq85x | Xpeng L03Long Range RWD | Különbség |
|---|---|---|---|
| Hatótáv és energia | |||
| WLTP hatótávolság | 576 km | 520 km | Škoda +56 km |
| Akkumulátor | 77 kWh | 71,2 kWh | Škoda +5,8 kWh |
| Fogyasztás ↓ | 15,5 kWh/100 km | 16 kWh/100 km | Škoda −0,5 kWh/100 km |
| Töltés | |||
| DC töltés | 165 kW | 236 kW | Xpeng +71 kW |
| AC töltés | 11 kW | 11 kW | Nincs különbség |
| Töltési idő 10–80% ↓ | 29 min | 20 min | Xpeng −9 min |
| Töltési percenként nyert hatótávolság | 13,9 km/min | 18,2 km/min | Xpeng +4,3 km/min |
| Feszültség | 400 V | 400 V | Nincs különbség |
| Teljesítmény és hajtás | |||
| Teljesítmény | 299 LE | 249 LE | Škoda +50 LE |
| 0–100 km/h ↓ | 6,2 s | 6,6 s | Škoda −0,4 s |
| Végsebesség | 180 km/h | 180 km/h | Nincs különbség |
| Hajtás | AWD | RWD | más típus |
| Praktikum | |||
| Tömeg ↓ | 2132 kg | 1940 kg | Xpeng −192 kg |
| Csomagtartó | 470 l | 367 l | Škoda +103 l |
| V2L (külső áramellátás) | Igen | Igen | — |
| Hosszúság | 4488 mm | 4650 mm | Xpeng +162 mm |
| Szélesség | 1884 mm | 1920 mm | Xpeng +36 mm |
| Magasság | 1620 mm | 1600 mm | Škoda +20 mm |
| Tengelytáv | 2766 mm | 2850 mm | Xpeng +84 mm |
A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.
Energiaköltség-kalkulátor
Škoda Elroq
Xpeng L03
Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.
Videós tesztek mindkét modellről
Škoda Elroq
Xpeng L03
Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: SUV, szegmens C
Gyakori kérdések erről az összehasonlításról
Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — Škoda Elroq vagy Xpeng L03?
A(z) Škoda Elroq távolabb jut: 576 km WLTP szemben a(z) Xpeng L03 520 km-ével. Ez 56 km különbséget jelent.
Miben tér el egymástól a(z) Škoda Elroq és a(z) Xpeng L03 hajtása?
A(z) Škoda Elroq hajtása AWD, teljesítménye 299 LE. A(z) Xpeng L03 hajtása RWD, teljesítménye 249 LE.
Melyiknek nagyobb a csomagtere?
A(z) Škoda Elroq több helyet kínál: 470 l szemben a(z) Xpeng L03 367 l-ével. A különbség 103 l.
Melyik töltődik gyorsabban?
A(z) Škoda Elroq akár 165 kW DC-t is elfogad, a(z) Xpeng L03 akár 236 kW-ot. A töltés 10%-ról 80%-ra rendre 29 és 20 perc.
A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat
A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.




