Renault Scenic vs SERES 3

Renault Scenic vezet 7:1 arányban

A legnagyobb különbségek: WLTP hatótávolság — Renault Scenic 642 km, SERES 3 300 km · Csomagtartó — Renault Scenic 545 l, SERES 3 318 l · Akkumulátor — Renault Scenic 89 kWh, SERES 3 54 kWh.

Renault Scenic

Egy elektromos szabadidőjármű (SUV), amely a C kategóriába tartozik, és kétféle akkumulátorral érhető el, melyekkel akár 642 kilométeres hatótávot is elérhetünk a WLTP szabvány szerint.

SERES 3

C-szegmensű elektromos SUV, elsőkerék-hajtással és egy 54 kWh kapacitású akkumulátorral felszerelve.

Profil a piac tükrében: Renault Scenic vs SERES 3

WLTP hatótávolságAkkumulátorTeljesítményDC töltés0–100 km/h

Renault Scenic vagy SERES 3 — ki nyer hol

Renault Scenic vezet 7:1 arányban

Az eredménybe nem számítanak bele azok a mutatók, amelyeknél az egyik oldalon hiányoznak az adatok.

Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.

  • WLTP hatótávolság kmRenault Scenic +342 km
    Renault Scenic
    642
    SERES 3
    300
  • Akkumulátor kWhRenault Scenic +35 kWh
    Renault Scenic
    89
    SERES 3
    54
  • Fogyasztás ↓ kWh/100 kmRenault Scenic −0,8 kWh/100 km
    Renault Scenic
    16,8
    SERES 3
    17,6
  • Teljesítmény LERenault Scenic +58 LE
    Renault Scenic
    218
    SERES 3
    160
  • 0–100 km/h ↓ sRenault Scenic −1 s
    Renault Scenic
    7,9
    SERES 3
    8,9
  • Végsebesség km/hRenault Scenic +15 km/h
    Renault Scenic
    170
    SERES 3
    155
  • DC töltés kWNincs adat
    Renault Scenic
    150
    SERES 3
    —
  • AC töltés kWNincs különbség
    Renault Scenic
    11
    SERES 3
    11
  • Töltési idő ↓ minNincs adat
    Renault Scenic
    28
    SERES 3
    —
  • Tömeg ↓ kgSERES 3 −146 kg
    Renault Scenic
    1911
    SERES 3
    1765
  • Csomagtartó lRenault Scenic +227 l
    Renault Scenic
    545
    SERES 3
    318

Harmadik autó hozzáadása

Műszaki adatok: Renault Scenic vs SERES 3

Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat

Műszaki adatok: Renault Scenic vs SERES 3
Főbb paraméterek Renault Scenic
Long Range 89 kWh
SERES 3
Standard
Különbség
Hatótáv és energia
WLTP hatótávolság642 km300 kmRenault +342 km
Akkumulátor89 kWh54 kWhRenault +35 kWh
Fogyasztás ↓16,8 kWh/100 km17,6 kWh/100 kmRenault −0,8 kWh/100 km
Töltés
DC töltés150 kW——
AC töltés11 kW11 kWNincs különbség
Töltési idő 15–80% ↓28 min——
Töltési percenként nyert hatótávolság14,9 km/min——
Feszültség400 V——
Teljesítmény és hajtás
Teljesítmény218 LE160 LERenault +58 LE
0–100 km/h ↓7,9 s8,9 sRenault −1 s
Végsebesség170 km/h155 km/hRenault +15 km/h
HajtásFWDFWD—
Praktikum
Tömeg ↓1911 kg1765 kgSERES −146 kg
Csomagtartó545 l318 lRenault +227 l
V2L (külső áramellátás)IgenNemcsak Renault
Hosszúság4470 mm4415 mmRenault +55 mm
Szélesség1864 mm1850 mmRenault +14 mm
Magasság1571 mm1650 mmSERES +79 mm
Tengelytáv2785 mm——

A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.

Energiaköltség-kalkulátor

Renault Scenic

Költség 100 km-enként5,04
Havonta63
Évente756

SERES 3

Költség 100 km-enként5,28
Havonta66
Évente792

Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.

Videós tesztek mindkét modellről

Renault Scenic

SERES 3

Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: SUV, szegmens C

Gyakori kérdések erről az összehasonlításról

Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — Renault Scenic vagy SERES 3?

A(z) Renault Scenic távolabb jut: 642 km WLTP szemben a(z) SERES 3 300 km-ével. Ez 342 km különbséget jelent.

Melyik képes táplálni készülékeket aljzatból (V2L)?

Csak a(z) Renault Scenic — annak a(z) 89 kWh-os akkumulátora funkcionálhat energiaforrásként. A(z) SERES 3 a(z) 54 kWh-os akkumulátorával nem kínálja ezt.

Melyik erősebb — a(z) Renault Scenic vagy a(z) SERES 3?

A(z) Renault Scenic erősebb: 218 LE, szemben a(z) SERES 3 160 LE teljesítményével. A különbség 58 LE.

Melyiknek nagyobb a csomagtere?

A(z) Renault Scenic több helyet kínál: 545 l szemben a(z) SERES 3 318 l-ével. A különbség 227 l.

A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat

A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.