Jeep Compass vs Renault Scenic
Jeep Compass vezet 6:3 arányban
A legnagyobb különbségek: Tömeg — Jeep Compass 2160 kg, Renault Scenic 1911 kg · Akkumulátor — Jeep Compass 96,3 kWh, Renault Scenic 89 kWh · DC töltés — Jeep Compass 160 kW, Renault Scenic 150 kW.
Jeep Compass
A Jeep Compass egy C-szegmensű SUV három elektromos változatban: WLTP szerinti hatótávolsága 500 és 674 km között, teljesítménye 213 és 375 LE között van.
Renault Scenic
Egy elektromos szabadidőjármű (SUV), amely a C kategóriába tartozik, és kétféle akkumulátorral érhető el, melyekkel akár 642 kilométeres hatótávot is elérhetünk a WLTP szabvány szerint.
Profil a piac tükrében: Jeep Compass vs Renault Scenic
Jeep CompassLong Range FWD (96,3 kWh)
Renault ScenicLong Range 89 kWh
Jeep Compass vagy Renault Scenic — ki nyer hol
Jeep Compass vezet 6:3 arányban
Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.
- WLTP hatótávolság kmJeep Compass +32 km
- Akkumulátor kWhJeep Compass +7,3 kWh
- Fogyasztás ↓ kWh/100 kmRenault Scenic −1 kWh/100 km
- Teljesítmény LEJeep Compass +13 LE
- 0–100 km/h ↓ sRenault Scenic −0,4 s
- Végsebesség km/hJeep Compass +10 km/h
- DC töltés kWJeep Compass +10 kW
- AC töltés kWNincs különbség
- Tömeg ↓ kgRenault Scenic −249 kg
- Csomagtartó lJeep Compass +5 l
Műszaki adatok: Jeep Compass vs Renault Scenic
Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat
| Főbb paraméterek | Jeep CompassLong Range FWD (96,3 kWh) | Renault ScenicLong Range 89 kWh | Különbség |
|---|---|---|---|
| Hatótáv és energia | |||
| WLTP hatótávolság | 674 km | 642 km | Jeep +32 km |
| Akkumulátor | 96,3 kWh | 89 kWh | Jeep +7,3 kWh |
| Fogyasztás ↓ | 17,8 kWh/100 km | 16,8 kWh/100 km | Renault −1 kWh/100 km |
| Töltés | |||
| DC töltés | 160 kW | 150 kW | Jeep +10 kW |
| AC töltés | 11 kW | 11 kW | Nincs különbség |
| Töltési idő ⚠ | 27 min 20–80% | 28 min 15–80% | 1 min |
| Töltési percenként nyert hatótávolság | 15 km/min | 14,9 km/min | Jeep +0,1 km/min |
| Feszültség | — | 400 V | — |
| Teljesítmény és hajtás | |||
| Teljesítmény | 231 LE | 218 LE | Jeep +13 LE |
| 0–100 km/h ↓ | 8,3 s | 7,9 s | Renault −0,4 s |
| Végsebesség | 180 km/h | 170 km/h | Jeep +10 km/h |
| Hajtás | FWD | FWD | — |
| Praktikum | |||
| Tömeg ↓ | 2160 kg | 1911 kg | Renault −249 kg |
| Csomagtartó | 550 l | 545 l | Jeep +5 l |
| V2L (külső áramellátás) | Nem | Igen | csak Renault |
| Hosszúság | 4548 mm | 4470 mm | Jeep +78 mm |
| Szélesség | 1936 mm | 1864 mm | Jeep +72 mm |
| Magasság | 1657 mm | 1571 mm | Jeep +86 mm |
| Tengelytáv | 2795 mm | 2785 mm | Jeep +10 mm |
A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.
Energiaköltség-kalkulátor
Jeep Compass
Renault Scenic
Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.
Videós tesztek mindkét modellről
Jeep Compass
Renault Scenic
Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: SUV, szegmens C
Gyakori kérdések erről az összehasonlításról
Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — Jeep Compass vagy Renault Scenic?
A(z) Jeep Compass távolabb jut: 674 km WLTP szemben a(z) Renault Scenic 642 km-ével. Ez 32 km különbséget jelent.
Melyik képes táplálni készülékeket aljzatból (V2L)?
Csak a(z) Renault Scenic — annak a(z) 89 kWh-os akkumulátora funkcionálhat energiaforrásként. A(z) Jeep Compass a(z) 96,3 kWh-os akkumulátorával nem kínálja ezt.
Melyik töltődik gyorsabban?
A(z) Jeep Compass akár 160 kW DC-t is elfogad, a(z) Renault Scenic akár 150 kW-ot.
Melyik olcsóbb üzemeltetni?
A(z) Renault Scenic kevesebb áramot fogyaszt: 16,8 kWh/100 km szemben a(z) Jeep Compass 17,8 kWh/100 km-ével. Évi 15000 km alatt ez 150 kWh különbséget jelent — az oldal kalkulátora ezt pénzre fordítja.
A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat
A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.


