Peugeot E-3008 vs Renault Scenic

Döntetlen: 4:4

A legnagyobb különbségek: Tömeg — Peugeot E-3008 2166 kg, Renault Scenic 1911 kg · 0–100 km/h — Peugeot E-3008 8,7 s, Renault Scenic 7,9 s · Akkumulátor — Peugeot E-3008 96,9 kWh, Renault Scenic 89 kWh.

Peugeot E-3008

A Peugeot E-3008 egy C-szegmensű SUV, a 2026-os modellévben három változatban: WLTP szerinti hatótávolsága 497 és 698 km között, teljesítménye 213 és 325 LE között van.

Renault Scenic

Egy elektromos szabadidőjármű (SUV), amely a C kategóriába tartozik, és kétféle akkumulátorral érhető el, melyekkel akár 642 kilométeres hatótávot is elérhetünk a WLTP szabvány szerint.

Profil a piac tükrében: Peugeot E-3008 vs Renault Scenic

WLTP hatótávolságAkkumulátorTeljesítményDC töltés0–100 km/h

Peugeot E-3008 vagy Renault Scenic — ki nyer hol

Döntetlen: 4:4

Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.

  • WLTP hatótávolság kmPeugeot E-3008 +56 km
    Peugeot E-3008
    698
    Renault Scenic
    642
  • Akkumulátor kWhPeugeot E-3008 +7,9 kWh
    Peugeot E-3008
    96,9
    Renault Scenic
    89
  • Fogyasztás ↓ kWh/100 kmRenault Scenic −0,3 kWh/100 km
    Peugeot E-3008
    17,1
    Renault Scenic
    16,8
  • Teljesítmény LEPeugeot E-3008 +13 LE
    Peugeot E-3008
    231
    Renault Scenic
    218
  • 0–100 km/h ↓ sRenault Scenic −0,8 s
    Peugeot E-3008
    8,7
    Renault Scenic
    7,9
  • Végsebesség km/hNincs különbség
    Peugeot E-3008
    170
    Renault Scenic
    170
  • DC töltés kWPeugeot E-3008 +10 kW
    Peugeot E-3008
    160
    Renault Scenic
    150
  • AC töltés kWNincs különbség
    Peugeot E-3008
    11
    Renault Scenic
    11
  • Tömeg ↓ kgRenault Scenic −255 kg
    Peugeot E-3008
    2166
    Renault Scenic
    1911
  • Csomagtartó lRenault Scenic +25 l
    Peugeot E-3008
    520
    Renault Scenic
    545

Harmadik autó hozzáadása

Műszaki adatok: Peugeot E-3008 vs Renault Scenic

Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat

Műszaki adatok: Peugeot E-3008 vs Renault Scenic
Főbb paraméterek Peugeot E-3008
230 Long Range
Renault Scenic
Long Range 89 kWh
Különbség
Hatótáv és energia
WLTP hatótávolság698 km642 kmPeugeot +56 km
Akkumulátor96,9 kWh89 kWhPeugeot +7,9 kWh
Fogyasztás ↓17,1 kWh/100 km16,8 kWh/100 kmRenault −0,3 kWh/100 km
Töltés
DC töltés160 kW150 kWPeugeot +10 kW
AC töltés11 kW11 kWNincs különbség
Töltési idő ⚠27 min 20–80%28 min 15–80%1 min
Töltési percenként nyert hatótávolság15,5 km/min14,9 km/minPeugeot +0,6 km/min
Feszültség400 V400 VNincs különbség
Teljesítmény és hajtás
Teljesítmény231 LE218 LEPeugeot +13 LE
0–100 km/h ↓8,7 s7,9 sRenault −0,8 s
Végsebesség170 km/h170 km/hNincs különbség
HajtásFWDFWD—
Praktikum
Tömeg ↓2166 kg1911 kgRenault −255 kg
Csomagtartó520 l545 lRenault +25 l
V2L (külső áramellátás)IgenIgen—
Hosszúság4542 mm4470 mmPeugeot +72 mm
Szélesség1895 mm1864 mmPeugeot +31 mm
Magasság1641 mm1571 mmPeugeot +70 mm
Tengelytáv2739 mm2785 mmRenault +46 mm

A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.

Energiaköltség-kalkulátor

Peugeot E-3008

Költség 100 km-enként5,13
Havonta64
Évente770

Renault Scenic

Költség 100 km-enként5,04
Havonta63
Évente756

Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.

Videós tesztek mindkét modellről

Peugeot E-3008

Renault Scenic

Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: SUV, szegmens C

Gyakori kérdések erről az összehasonlításról

Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — Peugeot E-3008 vagy Renault Scenic?

A(z) Peugeot E-3008 távolabb jut: 698 km WLTP szemben a(z) Renault Scenic 642 km-ével. Ez 56 km különbséget jelent.

Melyik töltődik gyorsabban?

A(z) Peugeot E-3008 akár 160 kW DC-t is elfogad, a(z) Renault Scenic akár 150 kW-ot.

A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat

A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.