Peugeot E-3008 vs Škoda Elroq
Škoda Elroq vezet 6:3 arányban
A legnagyobb különbségek: 0–100 km/h — Peugeot E-3008 8,7 s, Škoda Elroq 6,2 s · Teljesítmény — Peugeot E-3008 231 LE, Škoda Elroq 299 LE · Akkumulátor — Peugeot E-3008 96,9 kWh, Škoda Elroq 77 kWh.
Peugeot E-3008
A Peugeot E-3008 egy C-szegmensű SUV, a 2026-os modellévben három változatban: WLTP szerinti hatótávolsága 497 és 698 km között, teljesítménye 213 és 325 LE között van.
Škoda Elroq
A Škoda Elroq egy elektromos SUV, amely a C-szegmensbe tartozik, és hátsókerék- vagy összkerékhajtással (RWD vagy AWD) rendelkezik: 190–340 lóerős, akár 576 km-es hatótávval (WLTP szerint), és DC töltéssel, amelynek teljesítménye elérheti a 165 kW-ot.
Profil a piac tükrében: Peugeot E-3008 vs Škoda Elroq
Peugeot E-3008230 Long Range
Škoda Elroq85x
Peugeot E-3008 vagy Škoda Elroq — ki nyer hol
Škoda Elroq vezet 6:3 arányban
Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.
- WLTP hatótávolság kmPeugeot E-3008 +122 km
- Akkumulátor kWhPeugeot E-3008 +19,9 kWh
- Fogyasztás ↓ kWh/100 kmŠkoda Elroq −1,6 kWh/100 km
- Teljesítmény LEŠkoda Elroq +68 LE
- 0–100 km/h ↓ sŠkoda Elroq −2,5 s
- Végsebesség km/hŠkoda Elroq +10 km/h
- DC töltés kWŠkoda Elroq +5 kW
- AC töltés kWNincs különbség
- Tömeg ↓ kgŠkoda Elroq −34 kg
- Csomagtartó lPeugeot E-3008 +50 l
Műszaki adatok: Peugeot E-3008 vs Škoda Elroq
Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat
| Főbb paraméterek | 230 Long Range | Škoda Elroq85x | Különbség |
|---|---|---|---|
| Hatótáv és energia | |||
| WLTP hatótávolság | 698 km | 576 km | Peugeot +122 km |
| Akkumulátor | 96,9 kWh | 77 kWh | Peugeot +19,9 kWh |
| Fogyasztás ↓ | 17,1 kWh/100 km | 15,5 kWh/100 km | Škoda −1,6 kWh/100 km |
| Töltés | |||
| DC töltés | 160 kW | 165 kW | Škoda +5 kW |
| AC töltés | 11 kW | 11 kW | Nincs különbség |
| Töltési idő ⚠ | 27 min 20–80% | 29 min 10–80% | 2 min |
| Töltési percenként nyert hatótávolság | 15,5 km/min | 13,9 km/min | Peugeot +1,6 km/min |
| Feszültség | 400 V | 400 V | Nincs különbség |
| Teljesítmény és hajtás | |||
| Teljesítmény | 231 LE | 299 LE | Škoda +68 LE |
| 0–100 km/h ↓ | 8,7 s | 6,2 s | Škoda −2,5 s |
| Végsebesség | 170 km/h | 180 km/h | Škoda +10 km/h |
| Hajtás | FWD | AWD | más típus |
| Praktikum | |||
| Tömeg ↓ | 2166 kg | 2132 kg | Škoda −34 kg |
| Csomagtartó | 520 l | 470 l | Peugeot +50 l |
| V2L (külső áramellátás) | Igen | Igen | — |
| Hosszúság | 4542 mm | 4488 mm | Peugeot +54 mm |
| Szélesség | 1895 mm | 1884 mm | Peugeot +11 mm |
| Magasság | 1641 mm | 1620 mm | Peugeot +21 mm |
| Tengelytáv | 2739 mm | 2766 mm | Škoda +27 mm |
A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.
Energiaköltség-kalkulátor
Peugeot E-3008
Škoda Elroq
Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.
Videós tesztek mindkét modellről
Peugeot E-3008
Škoda Elroq
Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: SUV, szegmens C
Gyakori kérdések erről az összehasonlításról
Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — Peugeot E-3008 vagy Škoda Elroq?
A(z) Peugeot E-3008 távolabb jut: 698 km WLTP szemben a(z) Škoda Elroq 576 km-ével. Ez 122 km különbséget jelent.
Miben tér el egymástól a(z) Peugeot E-3008 és a(z) Škoda Elroq hajtása?
A(z) Peugeot E-3008 hajtása FWD, teljesítménye 231 LE. A(z) Škoda Elroq hajtása AWD, teljesítménye 299 LE.
Melyik töltődik gyorsabban?
A(z) Peugeot E-3008 akár 160 kW DC-t is elfogad, a(z) Škoda Elroq akár 165 kW-ot.
Melyik olcsóbb üzemeltetni?
A(z) Škoda Elroq kevesebb áramot fogyaszt: 15,5 kWh/100 km szemben a(z) Peugeot E-3008 17,1 kWh/100 km-ével. Évi 15000 km alatt ez 240 kWh különbséget jelent — az oldal kalkulátora ezt pénzre fordítja.
A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat
A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.





