Changan Deepal S05 vs Smart #1
Changan Deepal S05 vezet 6:3 arányban
A legnagyobb különbségek: AC töltés — Changan Deepal S05 11 kW, Smart #1 22 kW · Csomagtartó — Changan Deepal S05 492 l, Smart #1 323 l · DC töltés — Changan Deepal S05 200 kW, Smart #1 150 kW.
Changan Deepal S05
A Changan Deepal S05 egy C-szegmensű SUV, a 2026-os modellévben két változatban: az RWD Max 488 km-es WLTP szerinti hatótávolsággal és az AWD Max 435 LE teljesítménnyel.
Smart #1
A Smart #1 egy elektromos C szegmensű SUV három változatban: WLTP szerinti hatótáv 310 és 440 km között, teljesítmény 272 és 428 LE között.
Profil a piac tükrében: Changan Deepal S05 vs Smart #1
- Changan Deepal S05RWD Max
Smart #1Pro+
Changan Deepal S05 vagy Smart #1 — ki nyer hol
Changan Deepal S05 vezet 6:3 arányban
Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.
- WLTP hatótávolság kmChangan Deepal S05 +48 km
- Akkumulátor kWhChangan Deepal S05 +2,8 kWh
- Fogyasztás ↓ kWh/100 kmChangan Deepal S05 −0,5 kWh/100 km
- Teljesítmény LENincs különbség
- 0–100 km/h ↓ sSmart #1 −0,8 s
- Végsebesség km/hNincs különbség
- DC töltés kWChangan Deepal S05 +50 kW
- AC töltés kWSmart #1 +11 kW
- Töltési idő ↓ minChangan Deepal S05 −7 min
- Tömeg ↓ kgSmart #1 −120 kg
- Csomagtartó lChangan Deepal S05 +169 l
Műszaki adatok: Changan Deepal S05 vs Smart #1
Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat
| Főbb paraméterek | Changan Deepal S05 RWD Max | Smart #1Pro+ | Különbség |
|---|---|---|---|
| Hatótáv és energia | |||
| WLTP hatótávolság | 488 km | 440 km | Changan +48 km |
| Akkumulátor | 68,8 kWh | 66 kWh | Changan +2,8 kWh |
| Fogyasztás ↓ | 15,9 kWh/100 km | 16,4 kWh/100 km | Changan −0,5 kWh/100 km |
| Töltés | |||
| DC töltés | 200 kW | 150 kW | Changan +50 kW |
| AC töltés | 11 kW | 22 kW | Smart +11 kW |
| Töltési idő 10–80% ↓ | 23 min | 30 min | Changan −7 min |
| Töltési percenként nyert hatótávolság | 14,9 km/min | 10,3 km/min | Changan +4,6 km/min |
| Feszültség | 400 V | 400 V | Nincs különbség |
| Teljesítmény és hajtás | |||
| Teljesítmény | 272 LE | 272 LE | Nincs különbség |
| 0–100 km/h ↓ | 7,5 s | 6,7 s | Smart −0,8 s |
| Végsebesség | 180 km/h | 180 km/h | Nincs különbség |
| Hajtás | RWD | RWD | — |
| Praktikum | |||
| Tömeg ↓ | 1940 kg | 1820 kg | Smart −120 kg |
| Csomagtartó | 492 l | 323 l | Changan +169 l |
| V2L (külső áramellátás) | Igen | Igen | — |
| Hosszúság | 4598 mm | 4270 mm | Changan +328 mm |
| Szélesség | 1900 mm | 1822 mm | Changan +78 mm |
| Magasság | 1600 mm | 1636 mm | Smart +36 mm |
| Tengelytáv | 2880 mm | 2750 mm | Changan +130 mm |
A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.
Energiaköltség-kalkulátor
Changan Deepal S05
Smart #1
Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.
Videós tesztek mindkét modellről
Changan Deepal S05
Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: SUV, szegmens C
Gyakori kérdések erről az összehasonlításról
Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — Changan Deepal S05 vagy Smart #1?
A(z) Changan Deepal S05 távolabb jut: 488 km WLTP szemben a(z) Smart #1 440 km-ével. Ez 48 km különbséget jelent.
Melyiknek nagyobb a csomagtere?
A(z) Changan Deepal S05 több helyet kínál: 492 l szemben a(z) Smart #1 323 l-ével. A különbség 169 l.
Melyik töltődik gyorsabban?
A(z) Changan Deepal S05 akár 200 kW DC-t is elfogad, a(z) Smart #1 akár 150 kW-ot. A töltés 10%-ról 80%-ra rendre 23 és 30 perc.
Melyik olcsóbb üzemeltetni?
A(z) Changan Deepal S05 kevesebb áramot fogyaszt: 15,9 kWh/100 km szemben a(z) Smart #1 16,4 kWh/100 km-ével. Évi 15000 km alatt ez 75 kWh különbséget jelent — az oldal kalkulátora ezt pénzre fordítja.
A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat
A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.






