Changan Deepal S05 vs Škoda Elroq
Škoda Elroq vezet 5:4 arányban
A legnagyobb különbségek: Töltési idő 10–80% — Changan Deepal S05 23 min, Škoda Elroq 29 min · DC töltés — Changan Deepal S05 200 kW, Škoda Elroq 165 kW · 0–100 km/h — Changan Deepal S05 7,5 s, Škoda Elroq 6,2 s.
Changan Deepal S05
A Changan Deepal S05 egy C-szegmensű SUV, a 2026-os modellévben két változatban: az RWD Max 488 km-es WLTP szerinti hatótávolsággal és az AWD Max 435 LE teljesítménnyel.
Škoda Elroq
A Škoda Elroq egy elektromos SUV, amely a C-szegmensbe tartozik, és hátsókerék- vagy összkerékhajtással (RWD vagy AWD) rendelkezik: 190–340 lóerős, akár 576 km-es hatótávval (WLTP szerint), és DC töltéssel, amelynek teljesítménye elérheti a 165 kW-ot.
Profil a piac tükrében: Changan Deepal S05 vs Škoda Elroq
- Changan Deepal S05RWD Max
Škoda Elroq85x
Changan Deepal S05 vagy Škoda Elroq — ki nyer hol
Škoda Elroq vezet 5:4 arányban
Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.
- WLTP hatótávolság kmŠkoda Elroq +88 km
- Akkumulátor kWhŠkoda Elroq +8,2 kWh
- Fogyasztás ↓ kWh/100 kmŠkoda Elroq −0,4 kWh/100 km
- Teljesítmény LEŠkoda Elroq +27 LE
- 0–100 km/h ↓ sŠkoda Elroq −1,3 s
- Végsebesség km/hNincs különbség
- DC töltés kWChangan Deepal S05 +35 kW
- AC töltés kWNincs különbség
- Töltési idő ↓ minChangan Deepal S05 −6 min
- Tömeg ↓ kgChangan Deepal S05 −192 kg
- Csomagtartó lChangan Deepal S05 +22 l
Műszaki adatok: Changan Deepal S05 vs Škoda Elroq
Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat
| Főbb paraméterek | Changan Deepal S05 RWD Max | Škoda Elroq85x | Különbség |
|---|---|---|---|
| Hatótáv és energia | |||
| WLTP hatótávolság | 488 km | 576 km | Škoda +88 km |
| Akkumulátor | 68,8 kWh | 77 kWh | Škoda +8,2 kWh |
| Fogyasztás ↓ | 15,9 kWh/100 km | 15,5 kWh/100 km | Škoda −0,4 kWh/100 km |
| Töltés | |||
| DC töltés | 200 kW | 165 kW | Changan +35 kW |
| AC töltés | 11 kW | 11 kW | Nincs különbség |
| Töltési idő 10–80% ↓ | 23 min | 29 min | Changan −6 min |
| Töltési percenként nyert hatótávolság | 14,9 km/min | 13,9 km/min | Changan +1 km/min |
| Feszültség | 400 V | 400 V | Nincs különbség |
| Teljesítmény és hajtás | |||
| Teljesítmény | 272 LE | 299 LE | Škoda +27 LE |
| 0–100 km/h ↓ | 7,5 s | 6,2 s | Škoda −1,3 s |
| Végsebesség | 180 km/h | 180 km/h | Nincs különbség |
| Hajtás | RWD | AWD | más típus |
| Praktikum | |||
| Tömeg ↓ | 1940 kg | 2132 kg | Changan −192 kg |
| Csomagtartó | 492 l | 470 l | Changan +22 l |
| V2L (külső áramellátás) | Igen | Igen | — |
| Hosszúság | 4598 mm | 4488 mm | Changan +110 mm |
| Szélesség | 1900 mm | 1884 mm | Changan +16 mm |
| Magasság | 1600 mm | 1620 mm | Škoda +20 mm |
| Tengelytáv | 2880 mm | 2766 mm | Changan +114 mm |
A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.
Energiaköltség-kalkulátor
Changan Deepal S05
Škoda Elroq
Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.
Videós tesztek mindkét modellről
Changan Deepal S05
Škoda Elroq
Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: SUV, szegmens C
Gyakori kérdések erről az összehasonlításról
Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — Changan Deepal S05 vagy Škoda Elroq?
A(z) Škoda Elroq távolabb jut: 576 km WLTP szemben a(z) Changan Deepal S05 488 km-ével. Ez 88 km különbséget jelent.
Miben tér el egymástól a(z) Changan Deepal S05 és a(z) Škoda Elroq hajtása?
A(z) Changan Deepal S05 hajtása RWD, teljesítménye 272 LE. A(z) Škoda Elroq hajtása AWD, teljesítménye 299 LE.
Melyik töltődik gyorsabban?
A(z) Changan Deepal S05 akár 200 kW DC-t is elfogad, a(z) Škoda Elroq akár 165 kW-ot. A töltés 10%-ról 80%-ra rendre 23 és 29 perc.
Melyik olcsóbb üzemeltetni?
A(z) Škoda Elroq kevesebb áramot fogyaszt: 15,5 kWh/100 km szemben a(z) Changan Deepal S05 15,9 kWh/100 km-ével. Évi 15000 km alatt ez 60 kWh különbséget jelent — az oldal kalkulátora ezt pénzre fordítja.
A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat
A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.




