Audi Q4 Sportback e-tron vs Smart #1
Audi Q4 Sportback e-tron vezet 7:1 arányban
A legnagyobb különbségek: AC töltés — Audi Q4 Sportback e-tron 11 kW, Smart #1 22 kW · Csomagtartó — Audi Q4 Sportback e-tron 527 l, Smart #1 323 l · WLTP hatótávolság — Audi Q4 Sportback e-tron 576 km, Smart #1 440 km.
Audi Q4 Sportback e-tron
Az Audi Q4 Sportback e-tron egy C-szegmensű SUV coupé, a 2027-es modellévben négy változatban: WLTP szerinti hatótávolsága 451 és 576 km között, teljesítménye 204 és 340 LE között van.
Smart #1
A Smart #1 egy elektromos C szegmensű SUV három változatban: WLTP szerinti hatótáv 310 és 440 km között, teljesítmény 272 és 428 LE között.
Profil a piac tükrében: Audi Q4 Sportback e-tron vs Smart #1
Audi Q4 Sportback e-trone-tron performance
Smart #1Pro+
Audi Q4 Sportback e-tron vagy Smart #1 — ki nyer hol
Audi Q4 Sportback e-tron vezet 7:1 arányban
Az eredménybe nem számítanak bele azok a mutatók, amelyeknél az egyik oldalon hiányoznak az adatok.
Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.
- WLTP hatótávolság kmAudi Q4 Sportback e-tron +136 km
- Akkumulátor kWhAudi Q4 Sportback e-tron +11 kWh
- Fogyasztás ↓ kWh/100 kmAudi Q4 Sportback e-tron −3 kWh/100 km
- Teljesítmény LEAudi Q4 Sportback e-tron +14 LE
- 0–100 km/h ↓ sAudi Q4 Sportback e-tron −0,1 s
- Végsebesség km/hNincs különbség
- DC töltés kWAudi Q4 Sportback e-tron +15 kW
- AC töltés kWSmart #1 +11 kW
- Töltési idő ↓ minNincs adat
- Tömeg ↓ kgNincs adat
- Csomagtartó lAudi Q4 Sportback e-tron +204 l
Műszaki adatok: Audi Q4 Sportback e-tron vs Smart #1
Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat
| Főbb paraméterek | Audi Q4 Sportback e-trone-tron performance | Smart #1Pro+ | Különbség |
|---|---|---|---|
| Hatótáv és energia | |||
| WLTP hatótávolság | 576 km | 440 km | Audi +136 km |
| Akkumulátor | 77 kWh | 66 kWh | Audi +11 kWh |
| Fogyasztás ↓ | 13,4 kWh/100 km | 16,4 kWh/100 km | Audi −3 kWh/100 km |
| Töltés | |||
| DC töltés | 165 kW | 150 kW | Audi +15 kW |
| AC töltés | 11 kW | 22 kW | Smart +11 kW |
| Töltési idő 10–80% ↓ | — | 30 min | — |
| Töltési percenként nyert hatótávolság | — | 10,3 km/min | — |
| Feszültség | — | 400 V | — |
| Teljesítmény és hajtás | |||
| Teljesítmény | 286 LE | 272 LE | Audi +14 LE |
| 0–100 km/h ↓ | 6,6 s | 6,7 s | Audi −0,1 s |
| Végsebesség | 180 km/h | 180 km/h | Nincs különbség |
| Hajtás | RWD | RWD | — |
| Praktikum | |||
| Tömeg ↓ | — | 1820 kg | — |
| Csomagtartó | 527 l | 323 l | Audi +204 l |
| V2L (külső áramellátás) | Nem | Igen | csak Smart |
| Hosszúság | — | 4270 mm | — |
| Szélesség | — | 1822 mm | — |
| Magasság | — | 1636 mm | — |
| Tengelytáv | — | 2750 mm | — |
A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.
Energiaköltség-kalkulátor
Audi Q4 Sportback e-tron
Smart #1
Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.
Videós tesztek mindkét modellről
Audi Q4 Sportback e-tron
Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: SUV, szegmens C
Gyakori kérdések erről az összehasonlításról
Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — Audi Q4 Sportback e-tron vagy Smart #1?
A(z) Audi Q4 Sportback e-tron távolabb jut: 576 km WLTP szemben a(z) Smart #1 440 km-ével. Ez 136 km különbséget jelent.
Melyik képes táplálni készülékeket aljzatból (V2L)?
Csak a(z) Smart #1 — annak a(z) 66 kWh-os akkumulátora funkcionálhat energiaforrásként. A(z) Audi Q4 Sportback e-tron a(z) 77 kWh-os akkumulátorával nem kínálja ezt.
Melyiknek nagyobb a csomagtere?
A(z) Audi Q4 Sportback e-tron több helyet kínál: 527 l szemben a(z) Smart #1 323 l-ével. A különbség 204 l.
Melyik töltődik gyorsabban?
A(z) Audi Q4 Sportback e-tron akár 165 kW DC-t is elfogad, a(z) Smart #1 akár 150 kW-ot.
A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat
A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.




