BMW iX1 vs Lancia Gamma
Lancia Gamma vezet 7:2 arányban
A legnagyobb különbségek: AC töltés — BMW iX1 11 kW, Lancia Gamma 7 kW · Akkumulátor — BMW iX1 65,2 kWh, Lancia Gamma 97,2 kWh · WLTP hatótávolság — BMW iX1 516 km, Lancia Gamma 741 km.
BMW iX1
A BMW iX1 egy C szegmensű SUV két változatban: az eDrive20 516 km-es WLTP szerinti hatótávval és az xDrive30 306 LE teljesítménnyel.
Lancia Gamma
A Lancia Gamma egy elektromos C-szegmensű crossover három változatban: a WLTP szerinti hatótávolság 543 és 741 km között van, a teljesítmény pedig 230 és 350 lóerő közötti; az egyenáramú töltés kapacitása pedig 160 kW.
Profil a piac tükrében: BMW iX1 vs Lancia Gamma
BMW iX1eDrive20 · modellév: 2026
Lancia GammaLong Range
BMW iX1 vagy Lancia Gamma — ki nyer hol
Lancia Gamma vezet 7:2 arányban
Az eredménybe nem számítanak bele azok a mutatók, amelyeknél az egyik oldalon hiányoznak az adatok.
Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.
- WLTP hatótávolság kmLancia Gamma +225 km
- Akkumulátor kWhLancia Gamma +32 kWh
- Fogyasztás ↓ kWh/100 kmBMW iX1 −3,6 kWh/100 km
- Teljesítmény LELancia Gamma +41 LE
- 0–100 km/h ↓ sLancia Gamma −0,8 s
- Végsebesség km/hLancia Gamma +20 km/h
- DC töltés kWLancia Gamma +30 kW
- AC töltés kWBMW iX1 +4 kW
- Tömeg ↓ kgNincs adat
- Csomagtartó lLancia Gamma +70 l
Műszaki adatok: BMW iX1 vs Lancia Gamma
Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat
| Főbb paraméterek | BMW iX1eDrive20 · modellév: 2026 | Lancia GammaLong Range | Különbség |
|---|---|---|---|
| Hatótáv és energia | |||
| WLTP hatótávolság | 516 km | 741 km | Lancia +225 km |
| Akkumulátor | 65,2 kWh | 97,2 kWh | Lancia +32 kWh |
| Fogyasztás ↓ | 12,6 kWh/100 km | 16,2 kWh/100 km | BMW −3,6 kWh/100 km |
| Töltés | |||
| DC töltés | 130 kW | 160 kW | Lancia +30 kW |
| AC töltés | 11 kW | 7 kW | BMW +4 kW |
| Töltési idő ⚠ | 29 min 10–80% | 27 min 20–80% | 2 min |
| Töltési percenként nyert hatótávolság | 12,5 km/min | 16,5 km/min | Lancia +4 km/min |
| Feszültség | — | 400 V | — |
| Teljesítmény és hajtás | |||
| Teljesítmény | 204 LE | 245 LE | Lancia +41 LE |
| 0–100 km/h ↓ | 8,6 s | 7,8 s | Lancia −0,8 s |
| Végsebesség | 170 km/h | 190 km/h | Lancia +20 km/h |
| Hajtás | FWD | FWD | — |
| Praktikum | |||
| Tömeg ↓ | — | 2135 kg | — |
| Csomagtartó | 490 l | 560 l | Lancia +70 l |
| V2L (külső áramellátás) | Nem | Igen | csak Lancia |
| Hosszúság | — | 4672 mm | — |
| Szélesség | — | 1898 mm | — |
| Magasság | — | 1664 mm | — |
| Tengelytáv | — | 2791 mm | — |
A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.
Energiaköltség-kalkulátor
BMW iX1
Lancia Gamma
Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.
Videós tesztek mindkét modellről
Lancia Gamma
Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: SUV / Crossover, szegmens C
Gyakori kérdések erről az összehasonlításról
Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — BMW iX1 vagy Lancia Gamma?
A(z) Lancia Gamma távolabb jut: 741 km WLTP szemben a(z) BMW iX1 516 km-ével. Ez 225 km különbséget jelent.
Melyik képes táplálni készülékeket aljzatból (V2L)?
Csak a(z) Lancia Gamma — annak a(z) 97,2 kWh-os akkumulátora funkcionálhat energiaforrásként. A(z) BMW iX1 a(z) 65,2 kWh-os akkumulátorával nem kínálja ezt.
Melyiknek nagyobb a csomagtere?
A(z) Lancia Gamma több helyet kínál: 560 l szemben a(z) BMW iX1 490 l-ével. A különbség 70 l.
Melyik töltődik gyorsabban?
A(z) BMW iX1 akár 130 kW DC-t is elfogad, a(z) Lancia Gamma akár 160 kW-ot.
A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat
A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.




