BMW iX1 vs Kia Niro EV
BMW iX1 vezet 7:1 arányban
A legnagyobb különbségek: DC töltés — BMW iX1 130 kW, Kia Niro EV 80 kW · Töltési idő 10–80% — BMW iX1 29 min, Kia Niro EV 43 min · Fogyasztás — BMW iX1 12,6 kWh/100 km, Kia Niro EV 16,2 kWh/100 km.
BMW iX1
A BMW iX1 egy C szegmensű SUV két változatban: az eDrive20 516 km-es WLTP szerinti hatótávval és az xDrive30 306 LE teljesítménnyel.
Kia Niro EV
A Kia Niro EV egy elektromos, C-kategóriás crossover, amely elsőkerék-meghajtással rendelkezik és a WLTP ciklus szerint akár 460 kilométeres hatótávolsággal is elérhető.
Profil a piac tükrében: BMW iX1 vs Kia Niro EV
BMW iX1eDrive20 · modellév: 2026
Kia Niro EV64.8 kWh
BMW iX1 vagy Kia Niro EV — ki nyer hol
BMW iX1 vezet 7:1 arányban
Az eredménybe nem számítanak bele azok a mutatók, amelyeknél az egyik oldalon hiányoznak az adatok.
Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.
- WLTP hatótávolság kmBMW iX1 +56 km
- Akkumulátor kWhBMW iX1 +0,4 kWh
- Fogyasztás ↓ kWh/100 kmBMW iX1 −3,6 kWh/100 km
- Teljesítmény LENincs különbség
- 0–100 km/h ↓ sKia Niro EV −0,8 s
- Végsebesség km/hBMW iX1 +3 km/h
- DC töltés kWBMW iX1 +50 kW
- AC töltés kWNincs különbség
- Töltési idő ↓ minBMW iX1 −14 min
- Tömeg ↓ kgNincs adat
- Csomagtartó lBMW iX1 +15 l
Műszaki adatok: BMW iX1 vs Kia Niro EV
Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat
| Főbb paraméterek | BMW iX1eDrive20 · modellév: 2026 | Kia Niro EV64.8 kWh | Különbség |
|---|---|---|---|
| Hatótáv és energia | |||
| WLTP hatótávolság | 516 km | 460 km | BMW +56 km |
| Akkumulátor | 65,2 kWh | 64,8 kWh | BMW +0,4 kWh |
| Fogyasztás ↓ | 12,6 kWh/100 km | 16,2 kWh/100 km | BMW −3,6 kWh/100 km |
| Töltés | |||
| DC töltés | 130 kW | 80 kW | BMW +50 kW |
| AC töltés | 11 kW | 11 kW | Nincs különbség |
| Töltési idő 10–80% ↓ | 29 min | 43 min | BMW −14 min |
| Töltési percenként nyert hatótávolság | 12,5 km/min | 7,5 km/min | BMW +5 km/min |
| Feszültség | — | 400 V | — |
| Teljesítmény és hajtás | |||
| Teljesítmény | 204 LE | 204 LE | Nincs különbség |
| 0–100 km/h ↓ | 8,6 s | 7,8 s | Kia −0,8 s |
| Végsebesség | 170 km/h | 167 km/h | BMW +3 km/h |
| Hajtás | FWD | FWD | — |
| Praktikum | |||
| Tömeg ↓ | — | 1610 kg | — |
| Csomagtartó | 490 l | 475 l | BMW +15 l |
| V2L (külső áramellátás) | Nem | Igen | csak Kia |
| Hosszúság | — | 4420 mm | — |
| Szélesség | — | 1825 mm | — |
| Magasság | — | 1570 mm | — |
| Tengelytáv | — | 2720 mm | — |
A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.
Energiaköltség-kalkulátor
BMW iX1
Kia Niro EV
Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.
Videós tesztek mindkét modellről
Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: SUV / Crossover, szegmens C
Gyakori kérdések erről az összehasonlításról
Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — BMW iX1 vagy Kia Niro EV?
A(z) BMW iX1 távolabb jut: 516 km WLTP szemben a(z) Kia Niro EV 460 km-ével. Ez 56 km különbséget jelent.
Melyik képes táplálni készülékeket aljzatból (V2L)?
Csak a(z) Kia Niro EV — annak a(z) 64,8 kWh-os akkumulátora funkcionálhat energiaforrásként. A(z) BMW iX1 a(z) 65,2 kWh-os akkumulátorával nem kínálja ezt.
Melyik töltődik gyorsabban?
A(z) BMW iX1 akár 130 kW DC-t is elfogad, a(z) Kia Niro EV akár 80 kW-ot. A töltés 10%-ról 80%-ra rendre 29 és 43 perc.
Melyik olcsóbb üzemeltetni?
A(z) BMW iX1 kevesebb áramot fogyaszt: 12,6 kWh/100 km szemben a(z) Kia Niro EV 16,2 kWh/100 km-ével. Évi 15000 km alatt ez 540 kWh különbséget jelent — az oldal kalkulátora ezt pénzre fordítja.
A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat
A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.


