Alpine A290 vs Fiat Grande Panda
Alpine A290 vezet 7:1 arányban
A legnagyobb különbségek: Teljesítmény — Alpine A290 180 LE, Fiat Grande Panda 113 LE · 0–100 km/h — Alpine A290 7,4 s, Fiat Grande Panda 11,5 s · Végsebesség — Alpine A290 160 km/h, Fiat Grande Panda 132 km/h.
Alpine A290
Az Alpine A290 egy elektromos B-szegmensű hatchback, amely két hajtáslánc-változatban kapható 180 LE és 220 LE közötti teljesítménnyel.
Fiat Grande Panda
A Fiat Grande Panda egy városi hatchback, amely a B kategóriába tartozik, és előirányzott hatótávolsága 320 kilométer a WLTP ciklus szerint, míg hajtása az első tengelyre van korlátozva.
Profil a piac tükrében: Alpine A290 vs Fiat Grande Panda
Alpine A290GT
Fiat Grande PandaLa Prima
Alpine A290 vagy Fiat Grande Panda — ki nyer hol
Alpine A290 vezet 7:1 arányban
Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.
- WLTP hatótávolság kmAlpine A290 +60 km
- Akkumulátor kWhAlpine A290 +8 kWh
- Fogyasztás ↓ kWh/100 kmAlpine A290 −1 kWh/100 km
- Teljesítmény LEAlpine A290 +67 LE
- 0–100 km/h ↓ sAlpine A290 −4,1 s
- Végsebesség km/hAlpine A290 +28 km/h
- DC töltés kWNincs különbség
- AC töltés kWNincs különbség
- Tömeg ↓ kgAlpine A290 −74 kg
- Csomagtartó lFiat Grande Panda +35 l
Műszaki adatok: Alpine A290 vs Fiat Grande Panda
Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat
| Főbb paraméterek | Alpine A290GT | Fiat Grande PandaLa Prima | Különbség |
|---|---|---|---|
| Hatótáv és energia | |||
| WLTP hatótávolság | 380 km | 320 km | Alpine +60 km |
| Akkumulátor | 52 kWh | 44 kWh | Alpine +8 kWh |
| Fogyasztás ↓ | 15,8 kWh/100 km | 16,8 kWh/100 km | Alpine −1 kWh/100 km |
| Töltés | |||
| DC töltés | 100 kW | 100 kW | Nincs különbség |
| AC töltés | 11 kW | 11 kW | Nincs különbség |
| Töltési idő ⚠ | 30 min 15–80% | 27 min 20–80% | 3 min |
| Töltési percenként nyert hatótávolság | 8,2 km/min | 7,1 km/min | Alpine +1,1 km/min |
| Feszültség | 400 V | 400 V | Nincs különbség |
| Teljesítmény és hajtás | |||
| Teljesítmény | 180 LE | 113 LE | Alpine +67 LE |
| 0–100 km/h ↓ | 7,4 s | 11,5 s | Alpine −4,1 s |
| Végsebesség | 160 km/h | 132 km/h | Alpine +28 km/h |
| Hajtás | FWD | FWD | — |
| Praktikum | |||
| Tömeg ↓ | 1483 kg | 1557 kg | Alpine −74 kg |
| Csomagtartó | 326 l | 361 l | Fiat +35 l |
| V2L (külső áramellátás) | Igen | Igen | — |
| Hosszúság | 3997 mm | 3999 mm | Fiat +2 mm |
| Szélesség | 1823 mm | 1763 mm | Alpine +60 mm |
| Magasság | 1512 mm | 1576 mm | Fiat +64 mm |
| Tengelytáv | 2534 mm | 2540 mm | Fiat +6 mm |
A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.
Energiaköltség-kalkulátor
Alpine A290
Fiat Grande Panda
Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.
Videós tesztek mindkét modellről
Alpine A290
Fiat Grande Panda
Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: Hatchback, szegmens B
Alpine A290vs
Mini Cooper Electric
Alpine A290vs
Nissan Micra
Alpine A290vs
GWM Ora 03
Alpine A290vs
Renault 5 E-Tech
Alpine A290vs
Alpine A290vs
Volkswagen ID. Polo
Fiat Grande Pandavs
Citroën ë-C3
Fiat Grande Pandavs
BYD Dolphin Surf
Fiat Grande Pandavs
Fiat Grande Pandavs
Volkswagen ID. PoloGyakori kérdések erről az összehasonlításról
Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — Alpine A290 vagy Fiat Grande Panda?
A(z) Alpine A290 távolabb jut: 380 km WLTP szemben a(z) Fiat Grande Panda 320 km-ével. Ez 60 km különbséget jelent.
Melyik erősebb — a(z) Alpine A290 vagy a(z) Fiat Grande Panda?
A(z) Alpine A290 erősebb: 180 LE, szemben a(z) Fiat Grande Panda 113 LE teljesítményével. A különbség 67 LE.
Melyik töltődik gyorsabban?
A(z) Alpine A290 akár 100 kW DC-t is elfogad, a(z) Fiat Grande Panda akár 100 kW-ot.
Melyik olcsóbb üzemeltetni?
A(z) Alpine A290 kevesebb áramot fogyaszt: 15,8 kWh/100 km szemben a(z) Fiat Grande Panda 16,8 kWh/100 km-ével. Évi 15000 km alatt ez 150 kWh különbséget jelent — az oldal kalkulátora ezt pénzre fordítja.
A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat
A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.