Alpine A290 vs Citroën ë-C3

Alpine A290 vezet 6:2 arányban

A legnagyobb különbségek: Teljesítmény — Alpine A290 180 LE, Citroën ë-C3 113 LE · 0–100 km/h — Alpine A290 7,4 s, Citroën ë-C3 11 s · WLTP hatótávolság — Alpine A290 380 km, Citroën ë-C3 320 km.

Alpine A290

Az Alpine A290 egy elektromos B-szegmensű hatchback, amely két hajtáslánc-változatban kapható 180 LE és 220 LE közötti teljesítménnyel.

Citroën ë-C3

A Citroën ë-C3 egy elektromos, hatchback típusú jármű (B kategória), amely kétféle akkumulátorral kapható, különböző hatótávolsággal és töltési paraméterekkel.

Profil a piac tükrében: Alpine A290 vs Citroën ë-C3

WLTP hatótávolságAkkumulátorTeljesítményDC töltés0–100 km/h

Alpine A290 vagy Citroën ë-C3 — ki nyer hol

Alpine A290 vezet 6:2 arányban

Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.

  • WLTP hatótávolság kmAlpine A290 +60 km
    Alpine A290
    380
    Citroën ë-C3
    320
  • Akkumulátor kWhAlpine A290 +8 kWh
    Alpine A290
    52
    Citroën ë-C3
    44
  • Fogyasztás ↓ kWh/100 kmCitroën ë-C3 −0,3 kWh/100 km
    Alpine A290
    15,8
    Citroën ë-C3
    15,5
  • Teljesítmény LEAlpine A290 +67 LE
    Alpine A290
    180
    Citroën ë-C3
    113
  • 0–100 km/h ↓ sAlpine A290 −3,6 s
    Alpine A290
    7,4
    Citroën ë-C3
    11
  • Végsebesség km/hAlpine A290 +25 km/h
    Alpine A290
    160
    Citroën ë-C3
    135
  • DC töltés kWNincs különbség
    Alpine A290
    100
    Citroën ë-C3
    100
  • AC töltés kWNincs különbség
    Alpine A290
    11
    Citroën ë-C3
    11
  • Tömeg ↓ kgCitroën ë-C3 −83 kg
    Alpine A290
    1483
    Citroën ë-C3
    1400
  • Csomagtartó lAlpine A290 +16 l
    Alpine A290
    326
    Citroën ë-C3
    310

Harmadik autó hozzáadása

Műszaki adatok: Alpine A290 vs Citroën ë-C3

Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat

Műszaki adatok: Alpine A290 vs Citroën ë-C3
Főbb paraméterek Alpine A290
GT
Citroën ë-C3
Electric 113
Különbség
Hatótáv és energia
WLTP hatótávolság380 km320 kmAlpine +60 km
Akkumulátor52 kWh44 kWhAlpine +8 kWh
Fogyasztás ↓15,8 kWh/100 km15,5 kWh/100 kmCitroën −0,3 kWh/100 km
Töltés
DC töltés100 kW100 kWNincs különbség
AC töltés11 kW11 kWNincs különbség
Töltési idő ⚠30 min 15–80%26 min 20–80%4 min
Töltési percenként nyert hatótávolság8,2 km/min7,4 km/minAlpine +0,8 km/min
Feszültség400 V400 VNincs különbség
Teljesítmény és hajtás
Teljesítmény180 LE113 LEAlpine +67 LE
0–100 km/h ↓7,4 s11 sAlpine −3,6 s
Végsebesség160 km/h135 km/hAlpine +25 km/h
HajtásFWDFWD—
Praktikum
Tömeg ↓1483 kg1400 kgCitroën −83 kg
Csomagtartó326 l310 lAlpine +16 l
V2L (külső áramellátás)IgenIgen—
Hosszúság3997 mm4015 mmCitroën +18 mm
Szélesség1823 mm1755 mmAlpine +68 mm
Magasság1512 mm1577 mmCitroën +65 mm
Tengelytáv2534 mm2540 mmCitroën +6 mm

A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.

Energiaköltség-kalkulátor

Alpine A290

Költség 100 km-enként4,74
Havonta59
Évente711

Citroën ë-C3

Költség 100 km-enként4,65
Havonta58
Évente697

Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.

Videós tesztek mindkét modellről

Alpine A290

Citroën ë-C3

Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: Hatchback, szegmens B

Gyakori kérdések erről az összehasonlításról

Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — Alpine A290 vagy Citroën ë-C3?

A(z) Alpine A290 távolabb jut: 380 km WLTP szemben a(z) Citroën ë-C3 320 km-ével. Ez 60 km különbséget jelent.

Melyik erősebb — a(z) Alpine A290 vagy a(z) Citroën ë-C3?

A(z) Alpine A290 erősebb: 180 LE, szemben a(z) Citroën ë-C3 113 LE teljesítményével. A különbség 67 LE.

Melyik töltődik gyorsabban?

A(z) Alpine A290 akár 100 kW DC-t is elfogad, a(z) Citroën ë-C3 akár 100 kW-ot.

A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat

A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.