Peugeot e-2008 vs Renault 4 E-Tech

Renault 4 E-Tech vodi 5 prema 2

Najveće razlike: 0–100 km/h — Peugeot e-2008 9,1 s, Renault 4 E-Tech 8,2 s · Snaga — Peugeot e-2008 156 KS, Renault 4 E-Tech 150 KS · Prtljažnik — Peugeot e-2008 434 l, Renault 4 E-Tech 420 l.

Peugeot e-2008

Peugeot e-2008 je SUV segmenta B s baterijom od 51 kWh, snagom od 156 KS i dometom prema WLTP-u od 406 km.

Renault 4 E-Tech

Renault 4 E-Tech je električni SUV iz segmenta B koji nudi dva pogonska varijanta s različitim kapacitetom baterije i snagom motora.

Profil u odnosu na tržište: Peugeot e-2008 vs Renault 4 E-Tech

Domet WLTPBaterijaSnagaPunjenje DC0–100 km/h

Peugeot e-2008 ili Renault 4 E-Tech — tko pobjeđuje gdje

Renault 4 E-Tech vodi 5 prema 2

Kliknite isječak da vidite samo te vrijednosti. Traka pokazuje gdje se automobil nalazi u cijelom katalogu.

  • Domet WLTP kmRenault 4 E-Tech +3 km
    Peugeot e-2008
    406
    Renault 4 E-Tech
    409
  • Baterija kWhRenault 4 E-Tech +1 kWh
    Peugeot e-2008
    51
    Renault 4 E-Tech
    52
  • Potrošnja ↓ kWh/100 kmRenault 4 E-Tech −0,4 kWh/100 km
    Peugeot e-2008
    15,5
    Renault 4 E-Tech
    15,1
  • Snaga KSPeugeot e-2008 +6 KS
    Peugeot e-2008
    156
    Renault 4 E-Tech
    150
  • 0–100 km/h ↓ sRenault 4 E-Tech −0,9 s
    Peugeot e-2008
    9,1
    Renault 4 E-Tech
    8,2
  • Maksimalna brzina km/hBez razlike
    Peugeot e-2008
    150
    Renault 4 E-Tech
    150
  • Punjenje DC kWBez razlike
    Peugeot e-2008
    100
    Renault 4 E-Tech
    100
  • Punjenje AC kWBez razlike
    Peugeot e-2008
    11
    Renault 4 E-Tech
    11
  • Težina ↓ kgRenault 4 E-Tech −19 kg
    Peugeot e-2008
    1548
    Renault 4 E-Tech
    1529
  • Prtljažnik lPeugeot e-2008 +14 l
    Peugeot e-2008
    434
    Renault 4 E-Tech
    420

Dodajte treći automobil

Tehnički podaci: Peugeot e-2008 vs Renault 4 E-Tech

Podebljano i podcrtano = bolja vrijednost · ↓ = manje je bolje · — = nema podataka

Tehnički podaci: Peugeot e-2008 vs Renault 4 E-Tech
Ključni parametri Peugeot e-2008
156
Renault 4 E-Tech
Comfort Range 150
Razlika
Domet i energija
Domet WLTP406 km409 kmRenault +3 km
Baterija51 kWh52 kWhRenault +1 kWh
Potrošnja ↓15,5 kWh/100 km15,1 kWh/100 kmRenault −0,4 kWh/100 km
Punjenje
Punjenje DC100 kW100 kWBez razlike
Punjenje AC11 kW11 kWBez razlike
Punjenje ⚠30 min 20–80%30 min 15–80%Bez razlike
Domet po minuti punjenja8,1 km/min8,9 km/minRenault +0,8 km/min
Napon400 V400 VBez razlike
Performanse i pogon
Snaga156 KS150 KSPeugeot +6 KS
0–100 km/h ↓9,1 s8,2 sRenault −0,9 s
Maksimalna brzina150 km/h150 km/hBez razlike
PogonFWDFWD—
Praktičnost
Težina ↓1548 kg1529 kgRenault −19 kg
Prtljažnik434 l420 lPeugeot +14 l
V2L (vanjsko napajanje)DaDa—
Duljina4300 mm4140 mmPeugeot +160 mm
Širina1770 mm1810 mmRenault +40 mm
Visina1550 mm1570 mmRenault +20 mm
Međuosovinski razmak2605 mm2620 mmRenault +15 mm

Bolja vrijednost u svakom redu podebljana je i podcrtana bojom automobila. Metrike označene s ↓ — niža vrijednost je bolja. Dimenzije se prikazuju bez odabira pobjednika.

Kalkulator troškova energije

Peugeot e-2008

Trošak na 100 km4,65
Mjesečno58
Godišnje697

Renault 4 E-Tech

Trošak na 100 km4,53
Mjesečno57
Godišnje679

Iznosi u vašoj valuti — unesite cijene u valuti koju koristite.

Video recenzije oba modela

Peugeot e-2008

Renault 4 E-Tech

Ostale usporedbe u ovoj klasi: SUV, segment B

Često postavljana pitanja o ovoj usporedbi

Koji se brže puni?

Peugeot e-2008 prihvaća do 100 kW DC, Renault 4 E-Tech do 100 kW.

Koji je jeftiniji za vožnju?

Renault 4 E-Tech troši manje struje: 15,1 kWh/100 km nasuprot 15,5 kWh/100 km u modelu Peugeot e-2008. Na 15000 km godišnje, to je razlika od 60 kWh — kalkulator na ovoj stranici to pretvara u novac.

Tehnički podaci potječu iz službenih materijala proizvođača i trudimo se provjeriti ih, ali proizvođač može promijeniti specifikaciju bez najave i pogreške su moguće. Prije kupnje provjerite podatke kod prodavatelja — ne preuzimamo odgovornost za odluke donesene na temelju ovih podataka. Potpuna pravna napomena

Domet, potrošnja i težina navodimo za osnovnu konfiguraciju: proizvođači ih homologiraju u rasponima ovisno o felgama i opremi (npr. 533–592 km), a mi uzimamo najlakšu varijantu, na najmanjim felgama – dakle najpovoljniju. Isti model na većim kotačima prevalit će kraću udaljenost.