Ford Explorer vs Kia EV6

Ford Explorer vodi 4 prema 3

Najveće razlike: Punjenje DC — Ford Explorer 183 kW, Kia EV6 258 kW · Snaga — Ford Explorer 286 KS, Kia EV6 229 KS · Potrošnja — Ford Explorer 13,1 kWh/100 km, Kia EV6 15,9 kWh/100 km.

Ford Explorer

Ford Explorer je SUV segmenta D, u modelnoj godini 2027. u tri izvedbe: domet prema WLTP-u od 444 do 602 km, snaga od 190 do 340 KS.

Kia EV6

Kia EV6 je električni crossover iz segmenta D, koji nudi tri varijante pogona i baterije različite snage i dometa.

Profil u odnosu na tržište: Ford Explorer vs Kia EV6

Domet WLTPBaterijaSnagaPunjenje DC0–100 km/h

Ford Explorer ili Kia EV6 — tko pobjeđuje gdje

Ford Explorer vodi 4 prema 3

Rezultat ne uključuje metrike za koje nedostaju podaci na jednoj strani.

Kliknite isječak da vidite samo te vrijednosti. Traka pokazuje gdje se automobil nalazi u cijelom katalogu.

  • Domet WLTP kmFord Explorer +20 km
    Ford Explorer
    602
    Kia EV6
    582
  • Baterija kWhKia EV6 +5 kWh
    Ford Explorer
    79
    Kia EV6
    84
  • Potrošnja ↓ kWh/100 kmFord Explorer −2,8 kWh/100 km
    Ford Explorer
    13,1
    Kia EV6
    15,9
  • Snaga KSFord Explorer +57 KS
    Ford Explorer
    286
    Kia EV6
    229
  • 0–100 km/h ↓ sFord Explorer −1,3 s
    Ford Explorer
    6,4
    Kia EV6
    7,7
  • Maksimalna brzina km/hKia EV6 +5 km/h
    Ford Explorer
    180
    Kia EV6
    185
  • Punjenje DC kWKia EV6 +75 kW
    Ford Explorer
    183
    Kia EV6
    258
  • Punjenje AC kWNema podataka
    Ford Explorer
    —
    Kia EV6
    11
  • Punjenje ↓ minNema podataka
    Ford Explorer
    —
    Kia EV6
    18
  • Težina ↓ kgNema podataka
    Ford Explorer
    —
    Kia EV6
    1975
  • Prtljažnik lNema podataka
    Ford Explorer
    —
    Kia EV6
    490

Dodajte treći automobil

Tehnički podaci: Ford Explorer vs Kia EV6

Podebljano i podcrtano = bolja vrijednost · ↓ = manje je bolje · — = nema podataka

Tehnički podaci: Ford Explorer vs Kia EV6
Ključni parametri Ford Explorer
Extended Range RWD · modelna godina 2027
Kia EV6
84 kWh RWD
Razlika
Domet i energija
Domet WLTP602 km582 kmFord +20 km
Baterija79 kWh84 kWhKia +5 kWh
Potrošnja ↓13,1 kWh/100 km15,9 kWh/100 kmFord −2,8 kWh/100 km
Punjenje
Punjenje DC183 kW258 kWKia +75 kW
Punjenje AC—11 kW—
Punjenje 10–80% ↓—18 min—
Domet po minuti punjenja—22,6 km/min—
Napon—800 V—
Performanse i pogon
Snaga286 KS229 KSFord +57 KS
0–100 km/h ↓6,4 s7,7 sFord −1,3 s
Maksimalna brzina180 km/h185 km/hKia +5 km/h
PogonRWDRWD—
Praktičnost
Težina ↓—1975 kg—
Prtljažnik—490 l—
V2L (vanjsko napajanje)NeDasamo Kia
Duljina—4695 mm—
Širina—1890 mm—
Visina—1550 mm—
Međuosovinski razmak—2900 mm—

Bolja vrijednost u svakom redu podebljana je i podcrtana bojom automobila. Metrike označene s ↓ — niža vrijednost je bolja. Dimenzije se prikazuju bez odabira pobjednika.

Kalkulator troškova energije

Ford Explorer

Trošak na 100 km3,93
Mjesečno49
Godišnje589

Kia EV6

Trošak na 100 km4,77
Mjesečno60
Godišnje716

Iznosi u vašoj valuti — unesite cijene u valuti koju koristite.

Video recenzije oba modela

Ford Explorer

Kia EV6

Ostale usporedbe u ovoj klasi: SUV / Crossover, segment D

Često postavljana pitanja o ovoj usporedbi

Koji ima veći domet — Ford Explorer ili Kia EV6?

Ford Explorer ide dalje: 602 km WLTP nasuprot 582 km modela Kia EV6. Razlika je 20 km.

Zašto Kia EV6 ima veću bateriju, a manji domet od Ford Explorer?

Kia EV6 ima 84 kWh i pokriva 582 km, dok Ford Explorer s baterijom od 79 kWh pokriva 602 km. Potrošnja odlučuje: 15,9 naspram 13,1 kWh/100 km.

Koji može napajati uređaje iz utičnice (V2L)?

Samo Kia EV6 — njegova baterija od 84 kWh tada služi kao izvor napajanja. Model Ford Explorer s 79 kWh to ne nudi.

Koji se brže puni?

Ford Explorer prihvaća do 183 kW DC, Kia EV6 do 258 kW.

Tehnički podaci potječu iz službenih materijala proizvođača i trudimo se provjeriti ih, ali proizvođač može promijeniti specifikaciju bez najave i pogreške su moguće. Prije kupnje provjerite podatke kod prodavatelja — ne preuzimamo odgovornost za odluke donesene na temelju ovih podataka. Potpuna pravna napomena

Domet, potrošnja i težina navodimo za osnovnu konfiguraciju: proizvođači ih homologiraju u rasponima ovisno o felgama i opremi (npr. 533–592 km), a mi uzimamo najlakšu varijantu, na najmanjim felgama – dakle najpovoljniju. Isti model na većim kotačima prevalit će kraću udaljenost.