Citroën ë-C5 Aircross vs Lancia Gamma
Lancia Gamma vodi 7 prema 2
Najveće razlike: Punjenje AC — Citroën ë-C5 Aircross 11 kW, Lancia Gamma 7 kW · 0–100 km/h — Citroën ë-C5 Aircross 8,8 s, Lancia Gamma 7,8 s · Maksimalna brzina — Citroën ë-C5 Aircross 170 km/h, Lancia Gamma 190 km/h.
Citroën ë-C5 Aircross
Citroën ë-C5 Aircross je SUV vozila iz segmenta C, koji nudi dva modela s velikim dometom, snagom i pogonom na prednje kotače.
Lancia Gamma
Lancia Gamma je električni crossover iz segmenta C, dostupan u tri verzije: s dometom WLTP od 543 do 741 km, snagom od 230 do 350 konjskih snaga i mogućnošću brzog punjenja (DC) od 160 kW.
Profil u odnosu na tržište: Citroën ë-C5 Aircross vs Lancia Gamma
Citroën ë-C5 AircrossLong Range
Lancia GammaLong Range
Citroën ë-C5 Aircross ili Lancia Gamma — tko pobjeđuje gdje
Lancia Gamma vodi 7 prema 2
Kliknite isječak da vidite samo te vrijednosti. Traka pokazuje gdje se automobil nalazi u cijelom katalogu.
- Domet WLTP kmLancia Gamma +61 km
- Baterija kWhLancia Gamma +0,3 kWh
- Potrošnja ↓ kWh/100 kmLancia Gamma −1,6 kWh/100 km
- Snaga KSLancia Gamma +14 KS
- 0–100 km/h ↓ sLancia Gamma −1 s
- Maksimalna brzina km/hLancia Gamma +20 km/h
- Punjenje DC kWBez razlike
- Punjenje AC kWCitroën ë-C5 Aircross +4 kW
- Punjenje ↓ minBez razlike
- Težina ↓ kgLancia Gamma −36 kg
- Prtljažnik lCitroën ë-C5 Aircross +5 l
Tehnički podaci: Citroën ë-C5 Aircross vs Lancia Gamma
Podebljano i podcrtano = bolja vrijednost · ↓ = manje je bolje · — = nema podataka
| Ključni parametri | Citroën ë-C5 AircrossLong Range | Lancia GammaLong Range | Razlika |
|---|---|---|---|
| Domet i energija | |||
| Domet WLTP | 680 km | 741 km | Lancia +61 km |
| Baterija | 96,9 kWh | 97,2 kWh | Lancia +0,3 kWh |
| Potrošnja ↓ | 17,8 kWh/100 km | 16,2 kWh/100 km | Lancia −1,6 kWh/100 km |
| Punjenje | |||
| Punjenje DC | 160 kW | 160 kW | Bez razlike |
| Punjenje AC | 11 kW | 7 kW | Citroën +4 kW |
| Punjenje 20–80% ↓ | 27 min | 27 min | Bez razlike |
| Domet po minuti punjenja | 15,1 km/min | 16,5 km/min | Lancia +1,4 km/min |
| Napon | 400 V | 400 V | Bez razlike |
| Performanse i pogon | |||
| Snaga | 231 KS | 245 KS | Lancia +14 KS |
| 0–100 km/h ↓ | 8,8 s | 7,8 s | Lancia −1 s |
| Maksimalna brzina | 170 km/h | 190 km/h | Lancia +20 km/h |
| Pogon | FWD | FWD | — |
| Praktičnost | |||
| Težina ↓ | 2171 kg | 2135 kg | Lancia −36 kg |
| Prtljažnik | 565 l | 560 l | Citroën +5 l |
| V2L (vanjsko napajanje) | Da | Da | — |
| Duljina | 4652 mm | 4672 mm | Lancia +20 mm |
| Širina | 1936 mm | 1898 mm | Citroën +38 mm |
| Visina | 1691 mm | 1664 mm | Citroën +27 mm |
| Međuosovinski razmak | 2784 mm | 2791 mm | Lancia +7 mm |
Bolja vrijednost u svakom redu podebljana je i podcrtana bojom automobila. Metrike označene s ↓ — niža vrijednost je bolja. Dimenzije se prikazuju bez odabira pobjednika.
Kalkulator troškova energije
Citroën ë-C5 Aircross
Lancia Gamma
Iznosi u vašoj valuti — unesite cijene u valuti koju koristite.
Video recenzije oba modela
Citroën ë-C5 Aircross
Lancia Gamma
Ostale usporedbe u ovoj klasi: SUV / Crossover, segment C
Često postavljana pitanja o ovoj usporedbi
Koji ima veći domet — Citroën ë-C5 Aircross ili Lancia Gamma?
Lancia Gamma ide dalje: 741 km WLTP nasuprot 680 km modela Citroën ë-C5 Aircross. Razlika je 61 km.
Koji se brže puni?
Citroën ë-C5 Aircross prihvaća do 160 kW DC, Lancia Gamma do 160 kW. Punjenje od 20 do 80% traje 27, odnosno 27 min.
Koji je jeftiniji za vožnju?
Lancia Gamma troši manje struje: 16,2 kWh/100 km nasuprot 17,8 kWh/100 km u modelu Citroën ë-C5 Aircross. Na 15000 km godišnje, to je razlika od 240 kWh — kalkulator na ovoj stranici to pretvara u novac.
Tehnički podaci potječu iz službenih materijala proizvođača i trudimo se provjeriti ih, ali proizvođač može promijeniti specifikaciju bez najave i pogreške su moguće. Prije kupnje provjerite podatke kod prodavatelja — ne preuzimamo odgovornost za odluke donesene na temelju ovih podataka. Potpuna pravna napomena
Domet, potrošnja i težina navodimo za osnovnu konfiguraciju: proizvođači ih homologiraju u rasponima ovisno o felgama i opremi (npr. 533–592 km), a mi uzimamo najlakšu varijantu, na najmanjim felgama – dakle najpovoljniju. Isti model na većim kotačima prevalit će kraću udaljenost.



