BYD Seal U vs BYD Sealion 7

BYD Sealion 7 vodi 7 prema 2

Najveće razlike: Snaga — BYD Seal U 217 KS, BYD Sealion 7 530 KS · 0–100 km/h — BYD Seal U 9,6 s, BYD Sealion 7 4,5 s · Punjenje DC — BYD Seal U 140 kW, BYD Sealion 7 230 kW.

BYD Seal U

BYD Seal U je SUV iz segmenta D koji nudi dva modela s pogonom na prednje kotače, različitih kapaciteta baterije i dometa prema standardu WLTP.

BYD Sealion 7

BYD Sealion 7 je SUV segmenta D u tri izvedbe: domet prema WLTP-u od 456 do 502 km, snaga od 312 do 530 KS.

Profil u odnosu na tržište: BYD Seal U vs BYD Sealion 7

Domet WLTPBaterijaSnagaPunjenje DC0–100 km/h

BYD Seal U ili BYD Sealion 7 — tko pobjeđuje gdje

BYD Sealion 7 vodi 7 prema 2

Kliknite isječak da vidite samo te vrijednosti. Traka pokazuje gdje se automobil nalazi u cijelom katalogu.

  • Domet WLTP kmBYD Sealion 7 +2 km
    BYD Seal U
    500
    BYD Sealion 7
    502
  • Baterija kWhBYD Sealion 7 +4,3 kWh
    BYD Seal U
    87
    BYD Sealion 7
    91,3
  • Potrošnja ↓ kWh/100 kmBYD Sealion 7 −2,3 kWh/100 km
    BYD Seal U
    20,5
    BYD Sealion 7
    18,2
  • Snaga KSBYD Sealion 7 +313 KS
    BYD Seal U
    217
    BYD Sealion 7
    530
  • 0–100 km/h ↓ sBYD Sealion 7 −5,1 s
    BYD Seal U
    9,6
    BYD Sealion 7
    4,5
  • Maksimalna brzina km/hBYD Sealion 7 +40 km/h
    BYD Seal U
    175
    BYD Sealion 7
    215
  • Punjenje DC kWBYD Sealion 7 +90 kW
    BYD Seal U
    140
    BYD Sealion 7
    230
  • Punjenje AC kWBez razlike
    BYD Seal U
    11
    BYD Sealion 7
    11
  • Težina ↓ kgBYD Seal U −288 kg
    BYD Seal U
    2147
    BYD Sealion 7
    2435
  • Prtljažnik lBYD Seal U +32 l
    BYD Seal U
    552
    BYD Sealion 7
    520

Dodajte treći automobil

Tehnički podaci: BYD Seal U vs BYD Sealion 7

Podebljano i podcrtano = bolja vrijednost · ↓ = manje je bolje · — = nema podataka

Tehnički podaci: BYD Seal U vs BYD Sealion 7
Ključni parametri BYD Seal U
Design 87 kWh
BYD Sealion 7
Excellence AWD
Razlika
Domet i energija
Domet WLTP500 km502 kmBYD +2 km
Baterija87 kWh91,3 kWhBYD +4,3 kWh
Potrošnja ↓20,5 kWh/100 km18,2 kWh/100 kmBYD −2,3 kWh/100 km
Punjenje
Punjenje DC140 kW230 kWBYD +90 kW
Punjenje AC11 kW11 kWBez razlike
Punjenje ⚠28 min 30–80%24 min 10–80%4 min
Domet po minuti punjenja8,9 km/min14,6 km/minBYD +5,7 km/min
Napon400 V——
Performanse i pogon
Snaga217 KS530 KSBYD +313 KS
0–100 km/h ↓9,6 s4,5 sBYD −5,1 s
Maksimalna brzina175 km/h215 km/hBYD +40 km/h
PogonFWDAWDdrugi tip
Praktičnost
Težina ↓2147 kg2435 kgBYD −288 kg
Prtljažnik552 l520 lBYD +32 l
V2L (vanjsko napajanje)DaNesamo BYD
Duljina4785 mm4830 mmBYD +45 mm
Širina1890 mm——
Visina1668 mm——
Međuosovinski razmak2765 mm2930 mmBYD +165 mm

Bolja vrijednost u svakom redu podebljana je i podcrtana bojom automobila. Metrike označene s ↓ — niža vrijednost je bolja. Dimenzije se prikazuju bez odabira pobjednika.

Kalkulator troškova energije

BYD Seal U

Trošak na 100 km6,15
Mjesečno77
Godišnje922

BYD Sealion 7

Trošak na 100 km5,46
Mjesečno68
Godišnje819

Iznosi u vašoj valuti — unesite cijene u valuti koju koristite.

Video recenzije oba modela

BYD Seal U

BYD Sealion 7

Ostale usporedbe u ovoj klasi: SUV, segment D

Često postavljana pitanja o ovoj usporedbi

Kako se razlikuju pogonski sustavi modela BYD Seal U i BYD Sealion 7?

BYD Seal U ima FWD i 217 KS. BYD Sealion 7 ima AWD i 530 KS.

Koji može napajati uređaje iz utičnice (V2L)?

Samo BYD Seal U — njegova baterija od 87 kWh tada služi kao izvor napajanja. Model BYD Sealion 7 s 91,3 kWh to ne nudi.

Koji je snažniji — BYD Seal U ili BYD Sealion 7?

BYD Sealion 7 je jači: 530 KS nasuprot 217 KS modela BYD Seal U. Razlika je 313 KS.

Koji se brže puni?

BYD Seal U prihvaća do 140 kW DC, BYD Sealion 7 do 230 kW.

Tehnički podaci potječu iz službenih materijala proizvođača i trudimo se provjeriti ih, ali proizvođač može promijeniti specifikaciju bez najave i pogreške su moguće. Prije kupnje provjerite podatke kod prodavatelja — ne preuzimamo odgovornost za odluke donesene na temelju ovih podataka. Potpuna pravna napomena

Domet, potrošnja i težina navodimo za osnovnu konfiguraciju: proizvođači ih homologiraju u rasponima ovisno o felgama i opremi (npr. 533–592 km), a mi uzimamo najlakšu varijantu, na najmanjim felgama – dakle najpovoljniju. Isti model na većim kotačima prevalit će kraću udaljenost.