BMW iX4 vs BYD Seal U

BMW iX4 vodi 7 prema 2

Najveće razlike: Punjenje DC — BMW iX4 400 kW, BYD Seal U 140 kW · Snaga — BMW iX4 469 KS, BYD Seal U 217 KS · 0–100 km/h — BMW iX4 4,9 s, BYD Seal U 9,6 s.

BMW iX4

BMW iX4 je električni SUV iz segmenta D s pogonom na sve kotače (AWD): snage od 374 do 469 konjskih snaga, dometa do 828 km prema WLTP standardu i mogućnosti brzog punjenja (DC) do 400 kW.

BYD Seal U

BYD Seal U je SUV iz segmenta D koji nudi dva modela s pogonom na prednje kotače, različitih kapaciteta baterije i dometa prema standardu WLTP.

Profil u odnosu na tržište: BMW iX4 vs BYD Seal U

Domet WLTPBaterijaSnagaPunjenje DC0–100 km/h

BMW iX4 ili BYD Seal U — tko pobjeđuje gdje

BMW iX4 vodi 7 prema 2

Kliknite isječak da vidite samo te vrijednosti. Traka pokazuje gdje se automobil nalazi u cijelom katalogu.

  • Domet WLTP kmBMW iX4 +328 km
    BMW iX4
    828
    BYD Seal U
    500
  • Baterija kWhBMW iX4 +21,7 kWh
    BMW iX4
    108,7
    BYD Seal U
    87
  • Potrošnja ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −4,8 kWh/100 km
    BMW iX4
    15,7
    BYD Seal U
    20,5
  • Snaga KSBMW iX4 +252 KS
    BMW iX4
    469
    BYD Seal U
    217
  • 0–100 km/h ↓ sBMW iX4 −4,7 s
    BMW iX4
    4,9
    BYD Seal U
    9,6
  • Maksimalna brzina km/hBMW iX4 +35 km/h
    BMW iX4
    210
    BYD Seal U
    175
  • Punjenje DC kWBMW iX4 +260 kW
    BMW iX4
    400
    BYD Seal U
    140
  • Punjenje AC kWBez razlike
    BMW iX4
    11
    BYD Seal U
    11
  • Težina ↓ kgBYD Seal U −158 kg
    BMW iX4
    2305
    BYD Seal U
    2147
  • Prtljažnik lBYD Seal U +62 l
    BMW iX4
    490
    BYD Seal U
    552

Dodajte treći automobil

Tehnički podaci: BMW iX4 vs BYD Seal U

Podebljano i podcrtano = bolja vrijednost · ↓ = manje je bolje · — = nema podataka

Tehnički podaci: BMW iX4 vs BYD Seal U
Ključni parametri BMW iX4
50 xDrive
BYD Seal U
Design 87 kWh
Razlika
Domet i energija
Domet WLTP828 km500 kmBMW +328 km
Baterija108,7 kWh87 kWhBMW +21,7 kWh
Potrošnja ↓15,7 kWh/100 km20,5 kWh/100 kmBMW −4,8 kWh/100 km
Punjenje
Punjenje DC400 kW140 kWBMW +260 kW
Punjenje AC11 kW11 kWBez razlike
Punjenje ⚠21 min 10–80%28 min 30–80%7 min
Domet po minuti punjenja27,6 km/min8,9 km/minBMW +18,7 km/min
Napon800 V400 VBMW +400 V
Performanse i pogon
Snaga469 KS217 KSBMW +252 KS
0–100 km/h ↓4,9 s9,6 sBMW −4,7 s
Maksimalna brzina210 km/h175 km/hBMW +35 km/h
PogonAWDFWDdrugi tip
Praktičnost
Težina ↓2305 kg2147 kgBYD −158 kg
Prtljažnik490 l552 lBYD +62 l
V2L (vanjsko napajanje)DaDa—
Duljina4782 mm4785 mmBYD +3 mm
Širina1895 mm1890 mmBMW +5 mm
Visina1595 mm1668 mmBYD +73 mm
Međuosovinski razmak2897 mm2765 mmBMW +132 mm

Bolja vrijednost u svakom redu podebljana je i podcrtana bojom automobila. Metrike označene s ↓ — niža vrijednost je bolja. Dimenzije se prikazuju bez odabira pobjednika.

Kalkulator troškova energije

BMW iX4

Trošak na 100 km4,71
Mjesečno59
Godišnje707

BYD Seal U

Trošak na 100 km6,15
Mjesečno77
Godišnje922

Iznosi u vašoj valuti — unesite cijene u valuti koju koristite.

Video recenzije oba modela

BMW iX4

BYD Seal U

Ostale usporedbe u ovoj klasi: SUV, segment D

Često postavljana pitanja o ovoj usporedbi

Koji ima veći domet — BMW iX4 ili BYD Seal U?

BMW iX4 ide dalje: 828 km WLTP nasuprot 500 km modela BYD Seal U. Razlika je 328 km.

Kako se razlikuju pogonski sustavi modela BMW iX4 i BYD Seal U?

BMW iX4 ima AWD i 469 KS. BYD Seal U ima FWD i 217 KS.

Koji je snažniji — BMW iX4 ili BYD Seal U?

BMW iX4 je jači: 469 KS nasuprot 217 KS modela BYD Seal U. Razlika je 252 KS.

Koji ima veći prtljažni prostor?

BYD Seal U nudi više: 552 l nasuprot 490 l u modelu BMW iX4. Razlika je 62 l.

Tehnički podaci potječu iz službenih materijala proizvođača i trudimo se provjeriti ih, ali proizvođač može promijeniti specifikaciju bez najave i pogreške su moguće. Prije kupnje provjerite podatke kod prodavatelja — ne preuzimamo odgovornost za odluke donesene na temelju ovih podataka. Potpuna pravna napomena

Domet, potrošnja i težina navodimo za osnovnu konfiguraciju: proizvođači ih homologiraju u rasponima ovisno o felgama i opremi (npr. 533–592 km), a mi uzimamo najlakšu varijantu, na najmanjim felgama – dakle najpovoljniju. Isti model na većim kotačima prevalit će kraću udaljenost.