BMW iX1 vs Lancia Gamma

Lancia Gamma vodi 7 prema 2

Najveće razlike: Punjenje AC — BMW iX1 11 kW, Lancia Gamma 7 kW · Baterija — BMW iX1 65,2 kWh, Lancia Gamma 97,2 kWh · Domet WLTP — BMW iX1 516 km, Lancia Gamma 741 km.

BMW iX1

BMW iX1 je SUV segmenta C u dvije izvedbe: eDrive20 s dometom prema WLTP-u od 516 km i xDrive30 snage 306 KS.

Lancia Gamma

Lancia Gamma je električni crossover iz segmenta C, dostupan u tri verzije: s dometom WLTP od 543 do 741 km, snagom od 230 do 350 konjskih snaga i mogućnošću brzog punjenja (DC) od 160 kW.

Profil u odnosu na tržište: BMW iX1 vs Lancia Gamma

Domet WLTPBaterijaSnagaPunjenje DC0–100 km/h

BMW iX1 ili Lancia Gamma — tko pobjeđuje gdje

Lancia Gamma vodi 7 prema 2

Rezultat ne uključuje metrike za koje nedostaju podaci na jednoj strani.

Kliknite isječak da vidite samo te vrijednosti. Traka pokazuje gdje se automobil nalazi u cijelom katalogu.

  • Domet WLTP kmLancia Gamma +225 km
    BMW iX1
    516
    Lancia Gamma
    741
  • Baterija kWhLancia Gamma +32 kWh
    BMW iX1
    65,2
    Lancia Gamma
    97,2
  • Potrošnja ↓ kWh/100 kmBMW iX1 −3,6 kWh/100 km
    BMW iX1
    12,6
    Lancia Gamma
    16,2
  • Snaga KSLancia Gamma +41 KS
    BMW iX1
    204
    Lancia Gamma
    245
  • 0–100 km/h ↓ sLancia Gamma −0,8 s
    BMW iX1
    8,6
    Lancia Gamma
    7,8
  • Maksimalna brzina km/hLancia Gamma +20 km/h
    BMW iX1
    170
    Lancia Gamma
    190
  • Punjenje DC kWLancia Gamma +30 kW
    BMW iX1
    130
    Lancia Gamma
    160
  • Punjenje AC kWBMW iX1 +4 kW
    BMW iX1
    11
    Lancia Gamma
    7
  • Težina ↓ kgNema podataka
    BMW iX1
    —
    Lancia Gamma
    2135
  • Prtljažnik lLancia Gamma +70 l
    BMW iX1
    490
    Lancia Gamma
    560

Dodajte treći automobil

Tehnički podaci: BMW iX1 vs Lancia Gamma

Podebljano i podcrtano = bolja vrijednost · ↓ = manje je bolje · — = nema podataka

Tehnički podaci: BMW iX1 vs Lancia Gamma
Ključni parametri BMW iX1
eDrive20 · modelna godina 2026
Lancia Gamma
Long Range
Razlika
Domet i energija
Domet WLTP516 km741 kmLancia +225 km
Baterija65,2 kWh97,2 kWhLancia +32 kWh
Potrošnja ↓12,6 kWh/100 km16,2 kWh/100 kmBMW −3,6 kWh/100 km
Punjenje
Punjenje DC130 kW160 kWLancia +30 kW
Punjenje AC11 kW7 kWBMW +4 kW
Punjenje ⚠29 min 10–80%27 min 20–80%2 min
Domet po minuti punjenja12,5 km/min16,5 km/minLancia +4 km/min
Napon—400 V—
Performanse i pogon
Snaga204 KS245 KSLancia +41 KS
0–100 km/h ↓8,6 s7,8 sLancia −0,8 s
Maksimalna brzina170 km/h190 km/hLancia +20 km/h
PogonFWDFWD—
Praktičnost
Težina ↓—2135 kg—
Prtljažnik490 l560 lLancia +70 l
V2L (vanjsko napajanje)NeDasamo Lancia
Duljina—4672 mm—
Širina—1898 mm—
Visina—1664 mm—
Međuosovinski razmak—2791 mm—

Bolja vrijednost u svakom redu podebljana je i podcrtana bojom automobila. Metrike označene s ↓ — niža vrijednost je bolja. Dimenzije se prikazuju bez odabira pobjednika.

Kalkulator troškova energije

BMW iX1

Trošak na 100 km3,78
Mjesečno47
Godišnje567

Lancia Gamma

Trošak na 100 km4,86
Mjesečno61
Godišnje729

Iznosi u vašoj valuti — unesite cijene u valuti koju koristite.

Video recenzije oba modela

BMW iX1

Lancia Gamma

Ostale usporedbe u ovoj klasi: SUV / Crossover, segment C

Često postavljana pitanja o ovoj usporedbi

Koji ima veći domet — BMW iX1 ili Lancia Gamma?

Lancia Gamma ide dalje: 741 km WLTP nasuprot 516 km modela BMW iX1. Razlika je 225 km.

Koji može napajati uređaje iz utičnice (V2L)?

Samo Lancia Gamma — njegova baterija od 97,2 kWh tada služi kao izvor napajanja. Model BMW iX1 s 65,2 kWh to ne nudi.

Koji ima veći prtljažni prostor?

Lancia Gamma nudi više: 560 l nasuprot 490 l u modelu BMW iX1. Razlika je 70 l.

Koji se brže puni?

BMW iX1 prihvaća do 130 kW DC, Lancia Gamma do 160 kW.

Tehnički podaci potječu iz službenih materijala proizvođača i trudimo se provjeriti ih, ali proizvođač može promijeniti specifikaciju bez najave i pogreške su moguće. Prije kupnje provjerite podatke kod prodavatelja — ne preuzimamo odgovornost za odluke donesene na temelju ovih podataka. Potpuna pravna napomena

Domet, potrošnja i težina navodimo za osnovnu konfiguraciju: proizvođači ih homologiraju u rasponima ovisno o felgama i opremi (npr. 533–592 km), a mi uzimamo najlakšu varijantu, na najmanjim felgama – dakle najpovoljniju. Isti model na većim kotačima prevalit će kraću udaljenost.