Alpine A290 vs JAC E30X
Alpine A290 vodi 7 prema 2
Najveće razlike: Punjenje DC — Alpine A290 100 kW, JAC E30X 64 kW · Snaga — Alpine A290 180 KS, JAC E30X 136 KS · Maksimalna brzina — Alpine A290 160 km/h, JAC E30X 150 km/h.
Alpine A290
Alpine A290 je električni hatchback segmenta B koji nudi dvije izvedbe pogona snage od 180 KS do 220 KS.
JAC E30X
JAC E30X je gradski hatchback segmenta B, u modelnoj godini 2026. u dvije izvedbe snage 136 KS: domet prema WLTP-u od 281 do 374 km.
Profil u odnosu na tržište: Alpine A290 vs JAC E30X
Alpine A290GT- JAC E30XNordic Edition 50
Alpine A290 ili JAC E30X — tko pobjeđuje gdje
Alpine A290 vodi 7 prema 2
Kliknite isječak da vidite samo te vrijednosti. Traka pokazuje gdje se automobil nalazi u cijelom katalogu.
- Domet WLTP kmAlpine A290 +6 km
- Baterija kWhAlpine A290 +0,5 kWh
- Potrošnja ↓ kWh/100 kmJAC E30X −0,2 kWh/100 km
- Snaga KSAlpine A290 +44 KS
- 0–100 km/h ↓ sAlpine A290 −0,4 s
- Maksimalna brzina km/hAlpine A290 +10 km/h
- Punjenje DC kWAlpine A290 +36 kW
- Punjenje AC kWBez razlike
- Težina ↓ kgJAC E30X −38 kg
- Prtljažnik lAlpine A290 +16 l
Tehnički podaci: Alpine A290 vs JAC E30X
Podebljano i podcrtano = bolja vrijednost · ↓ = manje je bolje · — = nema podataka
| Ključni parametri | Alpine A290GT | JAC E30X Nordic Edition 50 | Razlika |
|---|---|---|---|
| Domet i energija | |||
| Domet WLTP | 380 km | 374 km | Alpine +6 km |
| Baterija | 52 kWh | 51,5 kWh | Alpine +0,5 kWh |
| Potrošnja ↓ | 15,8 kWh/100 km | 15,6 kWh/100 km | JAC −0,2 kWh/100 km |
| Punjenje | |||
| Punjenje DC | 100 kW | 64 kW | Alpine +36 kW |
| Punjenje AC | 11 kW | 11 kW | Bez razlike |
| Punjenje ⚠ | 30 min 15–80% | 45 min 30–80% | 15 min |
| Domet po minuti punjenja | 8,2 km/min | 4,2 km/min | Alpine +4 km/min |
| Napon | 400 V | — | — |
| Performanse i pogon | |||
| Snaga | 180 KS | 136 KS | Alpine +44 KS |
| 0–100 km/h ↓ | 7,4 s | 7,8 s | Alpine −0,4 s |
| Maksimalna brzina | 160 km/h | 150 km/h | Alpine +10 km/h |
| Pogon | FWD | FWD | — |
| Praktičnost | |||
| Težina ↓ | 1483 kg | 1445 kg | JAC −38 kg |
| Prtljažnik | 326 l | 310 l | Alpine +16 l |
| V2L (vanjsko napajanje) | Da | Ne | samo Alpine |
| Duljina | 3997 mm | 4025 mm | JAC +28 mm |
| Širina | 1823 mm | 1770 mm | Alpine +53 mm |
| Visina | 1512 mm | 1560 mm | JAC +48 mm |
| Međuosovinski razmak | 2534 mm | 2620 mm | JAC +86 mm |
Bolja vrijednost u svakom redu podebljana je i podcrtana bojom automobila. Metrike označene s ↓ — niža vrijednost je bolja. Dimenzije se prikazuju bez odabira pobjednika.
Kalkulator troškova energije
Alpine A290
JAC E30X
Iznosi u vašoj valuti — unesite cijene u valuti koju koristite.
Video recenzije oba modela
Ostale usporedbe u ovoj klasi: Hatchback, segment B
Često postavljana pitanja o ovoj usporedbi
Koji može napajati uređaje iz utičnice (V2L)?
Samo Alpine A290 — njegova baterija od 52 kWh tada služi kao izvor napajanja. Model JAC E30X s 51,5 kWh to ne nudi.
Koji se brže puni?
Alpine A290 prihvaća do 100 kW DC, JAC E30X do 64 kW.
Tehnički podaci potječu iz službenih materijala proizvođača i trudimo se provjeriti ih, ali proizvođač može promijeniti specifikaciju bez najave i pogreške su moguće. Prije kupnje provjerite podatke kod prodavatelja — ne preuzimamo odgovornost za odluke donesene na temelju ovih podataka. Potpuna pravna napomena
Domet, potrošnja i težina navodimo za osnovnu konfiguraciju: proizvođači ih homologiraju u rasponima ovisno o felgama i opremi (npr. 533–592 km), a mi uzimamo najlakšu varijantu, na najmanjim felgama – dakle najpovoljniju. Isti model na većim kotačima prevalit će kraću udaljenost.





