BMW iX4 vs Togg T10X
BMW iX4 johtaa 8–2
Suurimmat erot: DC-lataus — BMW iX4 400 kW, Togg T10X 180 kW · Teho — BMW iX4 469 hv, Togg T10X 218 hv · AC-lataus — BMW iX4 11 kW, Togg T10X 22 kW.
BMW iX4
BMW iX4 on sähköinen D-segmentin katumaasturi nelivetoajolla: teho 374–469 hevosvoimaa, toimintamatka jopa 828 km (WLTP) ja DC-lataus jopa 400 kW.
Togg T10X
Togg T10X on D-segmentin SUV-malli, joka tarjoaa takavetovaihtoehdon sekä nelivetoversion ja mahdollistaa nopean latauksen tasavirralla.
Profiili markkinoihin verrattuna: BMW iX4 vs Togg T10X
BMW iX4 vai Togg T10X — kumpi voittaa missä
BMW iX4 johtaa 8–2
Napsauta lohkoa nähdäksesi vain ne arvot. Palkki näyttää, missä auto on koko luettelon joukossa.
Tekniset tiedot: BMW iX4 vs Togg T10X
Lihavointi ja alleviivaus = parempi arvo · ↓ = pienempi on parempi · — = ei tietoa
| Tärkeimmät parametrit | BMW iX450 xDrive | Togg T10XV1 RWD Long Range | Ero |
|---|---|---|---|
| Toimintamatka ja energia | |||
| WLTP-toimintamatka | 828 km | 523 km | BMW +305 km |
| Akku | 108,7 kWh | 88,5 kWh | BMW +20,2 kWh |
| Kulutus ↓ | 15,7 kWh/100 km | 19,1 kWh/100 km | BMW −3,4 kWh/100 km |
| Lataus | |||
| DC-lataus | 400 kW | 180 kW | BMW +220 kW |
| AC-lataus | 11 kW | 22 kW | Togg +11 kW |
| Latausaika ⚠ | 21 min 10–80% | 28 min 20–80% | 7 min |
| Toimintamatka per latausminuutti | 27,6 km/min | 11,2 km/min | BMW +16,4 km/min |
| Jännite | 800 V | — | — |
| Suorituskyky ja voimansiirto | |||
| Teho | 469 hv | 218 hv | BMW +251 hv |
| 0–100 km/h ↓ | 4,9 s | 7,8 s | BMW −2,9 s |
| Suurin nopeus | 210 km/h | 185 km/h | BMW +25 km/h |
| Vetotapa | AWD | RWD | eri tyyppi |
| Käytännöllisyys | |||
| Paino ↓ | 2305 kg | 2098 kg | Togg −207 kg |
| Tavaratila | 490 l | 441 l | BMW +49 l |
| V2L (ulkoinen virta) | Kyllä | Kyllä | — |
| Pituus | 4782 mm | 4599 mm | BMW +183 mm |
| Leveys | 1895 mm | 1886 mm | BMW +9 mm |
| Korkeus | 1595 mm | 1676 mm | Togg +81 mm |
| Akseliväli | 2897 mm | 2890 mm | BMW +7 mm |
Rivin parempi arvo on lihavoitu ja alleviivattu auton värillä. Mittarit, joissa merkintä ↓ — pienempi on parempi. Mitat näytetään ilman voittajan valintaa.
Energiakustannuslaskuri
BMW iX4
Togg T10X
Summat omassa valuutassasi — anna hinnat käyttämässäsi valuutassa.
Videoarvostelut molemmista malleista
Togg T10X
Muita vertailuja tässä luokassa: SUV, segmentti D
Usein kysytyt kysymykset tästä vertailusta
Kumpi kulkee pidemmälle — BMW iX4 vai Togg T10X?
BMW iX4 kulkee pidemmälle: 828 km WLTP verrattuna Togg T10X:n 523 km:iin. Ero on 305 km.
Miten BMW iX4:n ja Togg T10X:n voimansiirrot eroavat?
BMW iX4:ssa on AWD ja 469 hv. Togg T10X:ssä on RWD ja 218 hv.
Kumpi on tehokkaampi — BMW iX4 vai Togg T10X?
BMW iX4 on tehokkaampi: 469 hv verrattuna Togg T10X:n 218 hv:iin. Ero on 251 hv.
Kummassa on suurempi tavaratila?
BMW iX4 tarjoaa suuremman tavaratilan: 490 l verrattuna Togg T10X:n 441 l:iin. Ero on 49 l.
Tekniset tiedot ovat peräisin valmistajien virallisesta aineistosta ja pyrimme tarkistamaan ne, mutta valmistaja voi muuttaa teknisiä tietoja ilman ennakkoilmoitusta ja virheitä voi esiintyä. Varmista luvut jälleenmyyjältä ennen ostoa — emme vastaa näiden tietojen perusteella tehdyistä päätöksistä. Koko vastuuvapauslauseke
Toimintamatka, kulutus ja paino ilmoitetaan perusvarustelulla. Valmistajat tyyppihyväksyvät ne vaihteluvälillä vanteiden ja varustelun mukaan (esim. 533–592 km), ja me otamme huomioon kevyimmän vaihtoehdon pienimmillä vanteilla – eli edullisimman. Sama malli suuremmilla vanteilla ajaa lyhyemmän toimintamatkan.







