Porsche Cayenne Electric vs Xpeng G9L
Porsche Cayenne Electric προηγείται 7-3
Μεγαλύτερες διαφορές: 0–100 km/h — Porsche Cayenne Electric 3,8 s, Xpeng G9L 7 s · Ισχύς — Porsche Cayenne Electric 544 PS, Xpeng G9L 367 PS · Γρήγορη φόρτιση DC — Porsche Cayenne Electric 400 kW, Xpeng G9L 540 kW.
Porsche Cayenne Electric
Το Porsche Cayenne Electric είναι ένα ηλεκτρικό SUV της κατηγορίας Ε που προσφέρει τρεις εκδόσεις κινητήρα με ισχύ από 408 έως 857 ίππους.
Xpeng G9L
Το Xpeng G9L είναι επταθέσιο SUV του τμήματος E: μπαταρία 110 kWh, αυτονομία WLTP έως 591 km και φόρτιση DC 540 kW.
Προφίλ έναντι της αγοράς: Porsche Cayenne Electric vs Xpeng G9L
- Porsche Cayenne ElectricS Electric
Xpeng G9LRWD Long Range
Porsche Cayenne Electric ή Xpeng G9L — ποιος κερδίζει πού
Porsche Cayenne Electric προηγείται 7-3
Κάντε κλικ σε ένα τμήμα για να δείτε μόνο αυτές τις μετρήσεις. Η μπάρα δείχνει πού βρίσκεται το αυτοκίνητο σε όλο τον κατάλογο.
- Αυτονομία WLTP kmPorsche Cayenne Electric +62 km
- Μπαταρία kWhPorsche Cayenne Electric +3 kWh
- Κατανάλωση ↓ kWh/100 kmPorsche Cayenne Electric −1,6 kWh/100 km
- Ισχύς PSPorsche Cayenne Electric +177 PS
- 0–100 km/h ↓ sPorsche Cayenne Electric −3,2 s
- Μέγιστη ταχύτητα km/hPorsche Cayenne Electric +50 km/h
- Γρήγορη φόρτιση DC kWXpeng G9L +140 kW
- Φόρτιση AC kWΚαμία διαφορά
- Χρόνος φόρτισης ↓ minXpeng G9L −4 min
- Βάρος ↓ kgPorsche Cayenne Electric −145 kg
- Χώρος αποσκευών lXpeng G9L +154 l
Τεχνικά δεδομένα: Porsche Cayenne Electric vs Xpeng G9L
Έντονη γραφή και υπογράμμιση = καλύτερη επίδοση · ↓ = λιγότερο σημαίνει καλύτερα · — = χωρίς δεδομένα
| Βασικές παράμετροι | Porsche Cayenne Electric S Electric | Xpeng G9LRWD Long Range | Διαφορά |
|---|---|---|---|
| Αυτονομία και ενέργεια | |||
| Αυτονομία WLTP | 653 km | 591 km | Porsche +62 km |
| Μπαταρία | 113 kWh | 110 kWh | Porsche +3 kWh |
| Κατανάλωση ↓ | 19,5 kWh/100 km | 21,1 kWh/100 km | Porsche −1,6 kWh/100 km |
| Φόρτιση | |||
| Γρήγορη φόρτιση DC | 400 kW | 540 kW | Xpeng +140 kW |
| Φόρτιση AC | 11 kW | 11 kW | Καμία διαφορά |
| Χρόνος φόρτισης 10–80% ↓ | 16 min | 12 min | Xpeng −4 min |
| Αυτονομία ανά λεπτό φόρτισης | 28,6 km/min | 34,5 km/min | Xpeng +5,9 km/min |
| Τάση | 800 V | 800 V | Καμία διαφορά |
| Επιδόσεις και κίνηση | |||
| Ισχύς | 544 PS | 367 PS | Porsche +177 PS |
| 0–100 km/h ↓ | 3,8 s | 7 s | Porsche −3,2 s |
| Μέγιστη ταχύτητα | 250 km/h | 200 km/h | Porsche +50 km/h |
| Κίνηση | AWD | RWD | διαφορετικός τύπος |
| Πρακτικότητα | |||
| Βάρος ↓ | 2555 kg | 2700 kg | Porsche −145 kg |
| Χώρος αποσκευών | 781 l | 935 l | Xpeng +154 l |
| V2L (εξωτερική τροφοδοσία) | Όχι | Ναι | μόνο Xpeng |
| Μήκος | 4991 mm | 5120 mm | Xpeng +129 mm |
| Πλάτος | 1980 mm | 1999 mm | Xpeng +19 mm |
| Ύψος | 1674 mm | 1788 mm | Xpeng +114 mm |
| Μεταξόνιο | 3023 mm | 3100 mm | Xpeng +77 mm |
Η καλύτερη επίδοση σε κάθε γραμμή είναι έντονη και υπογραμμισμένη με το χρώμα του αυτοκινήτου. Μετρήσεις με σήμανση ↓ — καλύτερα είναι τα χαμηλότερα. Οι διαστάσεις εμφανίζονται χωρίς να επιλέγεται νικητής.
Υπολογιστής κόστους ενέργειας
Porsche Cayenne Electric
Xpeng G9L
Τα ποσά είναι στο νόμισμά σας — εισαγάγετε τις τιμές στο νόμισμα που χρησιμοποιείτε.
Βίντεο κριτικές και των δύο μοντέλων
Porsche Cayenne Electric
Xpeng G9L
Άλλες συγκρίσεις σε αυτή την κατηγορία: SUV, κατηγορία E
Συχνές ερωτήσεις για αυτή τη σύγκριση
Ποιο έχει μεγαλύτερη αυτονομία — το Porsche Cayenne Electric ή το Xpeng G9L;
Το Porsche Cayenne Electric πάει πιο μακριά: 653 km WLTP έναντι των 591 km του Xpeng G9L. Η διαφορά είναι 62 km.
Πώς διαφέρουν τα συστήματα κίνησης του Porsche Cayenne Electric και του Xpeng G9L;
Το Porsche Cayenne Electric έχει AWD και 544 PS. Το Xpeng G9L έχει RWD και 367 PS.
Ποιο μπορεί να τροφοδοτήσει συσκευές από μια πρίζα (V2L);
Μόνο το Xpeng G9L — η μπαταρία των 110 kWh λειτουργεί ως πηγή ενέργειας. Το Porsche Cayenne Electric, με 113 kWh, δεν το προσφέρει.
Ποιο είναι πιο ισχυρό — το Porsche Cayenne Electric ή το Xpeng G9L;
Το Porsche Cayenne Electric είναι ισχυρότερο: 544 PS έναντι των 367 PS του Xpeng G9L. Η διαφορά είναι 177 PS.
Τα τεχνικά στοιχεία προέρχονται από το επίσημο υλικό των κατασκευαστών και καταβάλλουμε κάθε προσπάθεια να τα ελέγχουμε, αλλά ο κατασκευαστής μπορεί να αλλάξει τις προδιαγραφές χωρίς προειδοποίηση και ενδέχεται να υπάρξουν λάθη. Επιβεβαιώστε τα στοιχεία σε αντιπροσωπεία πριν αγοράσετε — δεν φέρουμε ευθύνη για αποφάσεις που λαμβάνονται βάσει αυτών των δεδομένων. Πλήρης αποποίηση ευθύνης
Αυτονομία, κατανάλωση και βάρος αναφέρονται για τη βασική διαμόρφωση. Οι κατασκευαστές τα εγκρίνουν σε εύρη, ανάλογα με τις ζάντες και τον εξοπλισμό (π.χ. 533–592 χλμ.), και εμείς λαμβάνουμε την πιο ελαφριά έκδοση, με τις μικρότερες ζάντες — δηλαδή την πιο ευνοϊκή. Το ίδιο μοντέλο με μεγαλύτερες ζάντες θα διανύσει μικρότερη απόσταση.




