Maserati Grecale Folgore vs Xpeng G9L
Maserati Grecale Folgore προηγείται 6-4
Μεγαλύτερες διαφορές: Γρήγορη φόρτιση DC — Maserati Grecale Folgore 150 kW, Xpeng G9L 540 kW · Φόρτιση AC — Maserati Grecale Folgore 22 kW, Xpeng G9L 11 kW · Χώρος αποσκευών — Maserati Grecale Folgore 535 l, Xpeng G9L 935 l.
Maserati Grecale Folgore
Το Maserati Grecale Folgore είναι ένα ηλεκτρικό SUV με τετρακίνηση, που προσφέρει αυτονομία 580 χιλιομέτρων σύμφωνα με το πρότυπο WLTP και ιπποδύναμη 557 ίππων.
Xpeng G9L
Το Xpeng G9L είναι επταθέσιο SUV του τμήματος E: μπαταρία 110 kWh, αυτονομία WLTP έως 591 km και φόρτιση DC 540 kW.
Προφίλ έναντι της αγοράς: Maserati Grecale Folgore vs Xpeng G9L
Maserati Grecale Folgore105 kWh AWD
Xpeng G9LRWD Long Range
Maserati Grecale Folgore ή Xpeng G9L — ποιος κερδίζει πού
Maserati Grecale Folgore προηγείται 6-4
Το αποτέλεσμα δεν περιλαμβάνει μετρήσεις για τις οποίες λείπουν δεδομένα από τη μία πλευρά.
Κάντε κλικ σε ένα τμήμα για να δείτε μόνο αυτές τις μετρήσεις. Η μπάρα δείχνει πού βρίσκεται το αυτοκίνητο σε όλο τον κατάλογο.
- Αυτονομία WLTP kmXpeng G9L +11 km
- Μπαταρία kWhXpeng G9L +5 kWh
- Κατανάλωση ↓ kWh/100 kmMaserati Grecale Folgore −0,2 kWh/100 km
- Ισχύς PSMaserati Grecale Folgore +190 PS
- 0–100 km/h ↓ sMaserati Grecale Folgore −2,9 s
- Μέγιστη ταχύτητα km/hMaserati Grecale Folgore +20 km/h
- Γρήγορη φόρτιση DC kWXpeng G9L +390 kW
- Φόρτιση AC kWMaserati Grecale Folgore +11 kW
- Χρόνος φόρτισης ↓ minΧωρίς δεδομένα
- Βάρος ↓ kgMaserati Grecale Folgore −145 kg
- Χώρος αποσκευών lXpeng G9L +400 l
Τεχνικά δεδομένα: Maserati Grecale Folgore vs Xpeng G9L
Έντονη γραφή και υπογράμμιση = καλύτερη επίδοση · ↓ = λιγότερο σημαίνει καλύτερα · — = χωρίς δεδομένα
| Βασικές παράμετροι | Maserati Grecale Folgore105 kWh AWD | Xpeng G9LRWD Long Range | Διαφορά |
|---|---|---|---|
| Αυτονομία και ενέργεια | |||
| Αυτονομία WLTP | 580 km | 591 km | Xpeng +11 km |
| Μπαταρία | 105 kWh | 110 kWh | Xpeng +5 kWh |
| Κατανάλωση ↓ | 20,9 kWh/100 km | 21,1 kWh/100 km | Maserati −0,2 kWh/100 km |
| Φόρτιση | |||
| Γρήγορη φόρτιση DC | 150 kW | 540 kW | Xpeng +390 kW |
| Φόρτιση AC | 22 kW | 11 kW | Maserati +11 kW |
| Χρόνος φόρτισης 10–80% ↓ | — | 12 min | — |
| Αυτονομία ανά λεπτό φόρτισης | — | 34,5 km/min | — |
| Τάση | 400 V | 800 V | Xpeng +400 V |
| Επιδόσεις και κίνηση | |||
| Ισχύς | 557 PS | 367 PS | Maserati +190 PS |
| 0–100 km/h ↓ | 4,1 s | 7 s | Maserati −2,9 s |
| Μέγιστη ταχύτητα | 220 km/h | 200 km/h | Maserati +20 km/h |
| Κίνηση | AWD | RWD | διαφορετικός τύπος |
| Πρακτικότητα | |||
| Βάρος ↓ | 2555 kg | 2700 kg | Maserati −145 kg |
| Χώρος αποσκευών | 535 l | 935 l | Xpeng +400 l |
| V2L (εξωτερική τροφοδοσία) | Όχι | Ναι | μόνο Xpeng |
| Μήκος | 4865 mm | 5120 mm | Xpeng +255 mm |
| Πλάτος | 1948 mm | 1999 mm | Xpeng +51 mm |
| Ύψος | 1651 mm | 1788 mm | Xpeng +137 mm |
| Μεταξόνιο | 2903 mm | 3100 mm | Xpeng +197 mm |
Η καλύτερη επίδοση σε κάθε γραμμή είναι έντονη και υπογραμμισμένη με το χρώμα του αυτοκινήτου. Μετρήσεις με σήμανση ↓ — καλύτερα είναι τα χαμηλότερα. Οι διαστάσεις εμφανίζονται χωρίς να επιλέγεται νικητής.
Υπολογιστής κόστους ενέργειας
Maserati Grecale Folgore
Xpeng G9L
Τα ποσά είναι στο νόμισμά σας — εισαγάγετε τις τιμές στο νόμισμα που χρησιμοποιείτε.
Βίντεο κριτικές και των δύο μοντέλων
Maserati Grecale Folgore
Xpeng G9L
Άλλες συγκρίσεις σε αυτή την κατηγορία: SUV, κατηγορία E
Συχνές ερωτήσεις για αυτή τη σύγκριση
Πώς διαφέρουν τα συστήματα κίνησης του Maserati Grecale Folgore και του Xpeng G9L;
Το Maserati Grecale Folgore έχει AWD και 557 PS. Το Xpeng G9L έχει RWD και 367 PS.
Ποιο μπορεί να τροφοδοτήσει συσκευές από μια πρίζα (V2L);
Μόνο το Xpeng G9L — η μπαταρία των 110 kWh λειτουργεί ως πηγή ενέργειας. Το Maserati Grecale Folgore, με 105 kWh, δεν το προσφέρει.
Ποιο είναι πιο ισχυρό — το Maserati Grecale Folgore ή το Xpeng G9L;
Το Maserati Grecale Folgore είναι ισχυρότερο: 557 PS έναντι των 367 PS του Xpeng G9L. Η διαφορά είναι 190 PS.
Ποιο έχει μεγαλύτερο πορτμπαγκάζ;
Το Xpeng G9L χωράει περισσότερο: 935 l έναντι των 535 l στο Maserati Grecale Folgore. Η διαφορά είναι 400 l.
Τα τεχνικά στοιχεία προέρχονται από το επίσημο υλικό των κατασκευαστών και καταβάλλουμε κάθε προσπάθεια να τα ελέγχουμε, αλλά ο κατασκευαστής μπορεί να αλλάξει τις προδιαγραφές χωρίς προειδοποίηση και ενδέχεται να υπάρξουν λάθη. Επιβεβαιώστε τα στοιχεία σε αντιπροσωπεία πριν αγοράσετε — δεν φέρουμε ευθύνη για αποφάσεις που λαμβάνονται βάσει αυτών των δεδομένων. Πλήρης αποποίηση ευθύνης
Αυτονομία, κατανάλωση και βάρος αναφέρονται για τη βασική διαμόρφωση. Οι κατασκευαστές τα εγκρίνουν σε εύρη, ανάλογα με τις ζάντες και τον εξοπλισμό (π.χ. 533–592 χλμ.), και εμείς λαμβάνουμε την πιο ελαφριά έκδοση, με τις μικρότερες ζάντες — δηλαδή την πιο ευνοϊκή. Το ίδιο μοντέλο με μεγαλύτερες ζάντες θα διανύσει μικρότερη απόσταση.


