Cadillac Vistiq vs Xpeng G9L

Xpeng G9L προηγείται 6-3

Μεγαλύτερες διαφορές: Χώρος αποσκευών — Cadillac Vistiq 297 l, Xpeng G9L 935 l · Γρήγορη φόρτιση DC — Cadillac Vistiq 190 kW, Xpeng G9L 540 kW · 0–100 km/h — Cadillac Vistiq 3,9 s, Xpeng G9L 7 s.

Cadillac Vistiq

Το Cadillac Vistiq είναι ένα ηλεκτρικό SUV της κατηγορίας Ε, με τετρακίνηση, που προσφέρει αυτονομία 460 χιλιομέτρων σύμφωνα με τον κύκλο δοκιμών WLTP και επιταχύνει από 0 στα 100 χλμ/ώρα σε 3,9 δευτερόλεπτα.

Xpeng G9L

Το Xpeng G9L είναι επταθέσιο SUV του τμήματος E: μπαταρία 110 kWh, αυτονομία WLTP έως 591 km και φόρτιση DC 540 kW.

Προφίλ έναντι της αγοράς: Cadillac Vistiq vs Xpeng G9L

Αυτονομία WLTPΜπαταρίαΙσχύςΓρήγορη φόρτιση DC0–100 km/h

Cadillac Vistiq ή Xpeng G9L — ποιος κερδίζει πού

Xpeng G9L προηγείται 6-3

Το αποτέλεσμα δεν περιλαμβάνει μετρήσεις για τις οποίες λείπουν δεδομένα από τη μία πλευρά.

Κάντε κλικ σε ένα τμήμα για να δείτε μόνο αυτές τις μετρήσεις. Η μπάρα δείχνει πού βρίσκεται το αυτοκίνητο σε όλο τον κατάλογο.

  • Αυτονομία WLTP kmXpeng G9L +131 km
    Cadillac Vistiq
    460
    Xpeng G9L
    591
  • Μπαταρία kWhXpeng G9L +8 kWh
    Cadillac Vistiq
    102
    Xpeng G9L
    110
  • Κατανάλωση ↓ kWh/100 kmXpeng G9L −0,7 kWh/100 km
    Cadillac Vistiq
    21,8
    Xpeng G9L
    21,1
  • Ισχύς PSCadillac Vistiq +257 PS
    Cadillac Vistiq
    624
    Xpeng G9L
    367
  • 0–100 km/h ↓ sCadillac Vistiq −3,1 s
    Cadillac Vistiq
    3,9
    Xpeng G9L
    7
  • Μέγιστη ταχύτητα km/hCadillac Vistiq +10 km/h
    Cadillac Vistiq
    210
    Xpeng G9L
    200
  • Cadillac Vistiq
    190
    Xpeng G9L
    540
  • Φόρτιση AC kWΚαμία διαφορά
    Cadillac Vistiq
    11
    Xpeng G9L
    11
  • Χρόνος φόρτισης ↓ minΧωρίς δεδομένα
    Cadillac Vistiq
    —
    Xpeng G9L
    12
  • Βάρος ↓ kgXpeng G9L −199 kg
    Cadillac Vistiq
    2899
    Xpeng G9L
    2700
  • Χώρος αποσκευών lXpeng G9L +638 l
    Cadillac Vistiq
    297
    Xpeng G9L
    935

Προσθέστε τρίτο αυτοκίνητο

Τεχνικά δεδομένα: Cadillac Vistiq vs Xpeng G9L

Έντονη γραφή και υπογράμμιση = καλύτερη επίδοση · ↓ = λιγότερο σημαίνει καλύτερα · — = χωρίς δεδομένα

Τεχνικά δεδομένα: Cadillac Vistiq vs Xpeng G9L
Βασικές παράμετροι Cadillac Vistiq
AWD
Xpeng G9L
RWD Long Range
Διαφορά
Αυτονομία και ενέργεια
Αυτονομία WLTP460 km591 kmXpeng +131 km
Μπαταρία102 kWh110 kWhXpeng +8 kWh
Κατανάλωση ↓21,8 kWh/100 km21,1 kWh/100 kmXpeng −0,7 kWh/100 km
Φόρτιση
Γρήγορη φόρτιση DC190 kW540 kWXpeng +350 kW
Φόρτιση AC11 kW11 kWΚαμία διαφορά
Χρόνος φόρτισης 10–80% ↓—12 min—
Αυτονομία ανά λεπτό φόρτισης—34,5 km/min—
Τάση400 V800 VXpeng +400 V
Επιδόσεις και κίνηση
Ισχύς624 PS367 PSCadillac +257 PS
0–100 km/h ↓3,9 s7 sCadillac −3,1 s
Μέγιστη ταχύτητα210 km/h200 km/hCadillac +10 km/h
ΚίνησηAWDRWDδιαφορετικός τύπος
Πρακτικότητα
Βάρος ↓2899 kg2700 kgXpeng −199 kg
Χώρος αποσκευών297 l935 lXpeng +638 l
V2L (εξωτερική τροφοδοσία)ΝαιΝαι—
Μήκος5216 mm5120 mmCadillac +96 mm
Πλάτος2026 mm1999 mmCadillac +27 mm
Ύψος1787 mm1788 mmXpeng +1 mm
Μεταξόνιο—3100 mm—

Η καλύτερη επίδοση σε κάθε γραμμή είναι έντονη και υπογραμμισμένη με το χρώμα του αυτοκινήτου. Μετρήσεις με σήμανση ↓ — καλύτερα είναι τα χαμηλότερα. Οι διαστάσεις εμφανίζονται χωρίς να επιλέγεται νικητής.

Υπολογιστής κόστους ενέργειας

Cadillac Vistiq

Κόστος ανά 100 km6,54
Μηνιαίως82
Ετησίως981

Xpeng G9L

Κόστος ανά 100 km6,33
Μηνιαίως79
Ετησίως950

Τα ποσά είναι στο νόμισμά σας — εισαγάγετε τις τιμές στο νόμισμα που χρησιμοποιείτε.

Βίντεο κριτικές και των δύο μοντέλων

Cadillac Vistiq

Xpeng G9L

Άλλες συγκρίσεις σε αυτή την κατηγορία: SUV, κατηγορία E

Συχνές ερωτήσεις για αυτή τη σύγκριση

Ποιο έχει μεγαλύτερη αυτονομία — το Cadillac Vistiq ή το Xpeng G9L;

Το Xpeng G9L πάει πιο μακριά: 591 km WLTP έναντι των 460 km του Cadillac Vistiq. Η διαφορά είναι 131 km.

Πώς διαφέρουν τα συστήματα κίνησης του Cadillac Vistiq και του Xpeng G9L;

Το Cadillac Vistiq έχει AWD και 624 PS. Το Xpeng G9L έχει RWD και 367 PS.

Ποιο είναι πιο ισχυρό — το Cadillac Vistiq ή το Xpeng G9L;

Το Cadillac Vistiq είναι ισχυρότερο: 624 PS έναντι των 367 PS του Xpeng G9L. Η διαφορά είναι 257 PS.

Ποιο έχει μεγαλύτερο πορτμπαγκάζ;

Το Xpeng G9L χωράει περισσότερο: 935 l έναντι των 297 l στο Cadillac Vistiq. Η διαφορά είναι 638 l.

Τα τεχνικά στοιχεία προέρχονται από το επίσημο υλικό των κατασκευαστών και καταβάλλουμε κάθε προσπάθεια να τα ελέγχουμε, αλλά ο κατασκευαστής μπορεί να αλλάξει τις προδιαγραφές χωρίς προειδοποίηση και ενδέχεται να υπάρξουν λάθη. Επιβεβαιώστε τα στοιχεία σε αντιπροσωπεία πριν αγοράσετε — δεν φέρουμε ευθύνη για αποφάσεις που λαμβάνονται βάσει αυτών των δεδομένων. Πλήρης αποποίηση ευθύνης

Αυτονομία, κατανάλωση και βάρος αναφέρονται για τη βασική διαμόρφωση. Οι κατασκευαστές τα εγκρίνουν σε εύρη, ανάλογα με τις ζάντες και τον εξοπλισμό (π.χ. 533–592 χλμ.), και εμείς λαμβάνουμε την πιο ελαφριά έκδοση, με τις μικρότερες ζάντες — δηλαδή την πιο ευνοϊκή. Το ίδιο μοντέλο με μεγαλύτερες ζάντες θα διανύσει μικρότερη απόσταση.