BMW iX5 vs Cadillac Vistiq
BMW iX5 προηγείται 7-2
Μεγαλύτερες διαφορές: Γρήγορη φόρτιση DC — BMW iX5 460 kW, Cadillac Vistiq 190 kW · Χώρος αποσκευών — BMW iX5 655 l, Cadillac Vistiq 297 l · Φόρτιση AC — BMW iX5 22 kW, Cadillac Vistiq 11 kW.
BMW iX5
Το BMW iX5 είναι ένα ηλεκτρικό SUV της κατηγορίας Ε με σύστημα κίνησης τετρακίνησης (AWD): διαθέτει 578 ίππους, αυτονομία έως και 845 χιλιόμετρα σύμφωνα με το πρότυπο WLTP και δυνατότητα φόρτισης DC έως και 460 kW.
Cadillac Vistiq
Το Cadillac Vistiq είναι ένα ηλεκτρικό SUV της κατηγορίας Ε, με τετρακίνηση, που προσφέρει αυτονομία 460 χιλιομέτρων σύμφωνα με τον κύκλο δοκιμών WLTP και επιταχύνει από 0 στα 100 χλμ/ώρα σε 3,9 δευτερόλεπτα.
Προφίλ έναντι της αγοράς: BMW iX5 vs Cadillac Vistiq
BMW iX560 xDrive
Cadillac VistiqAWD
BMW iX5 ή Cadillac Vistiq — ποιος κερδίζει πού
BMW iX5 προηγείται 7-2
Το αποτέλεσμα δεν περιλαμβάνει μετρήσεις για τις οποίες λείπουν δεδομένα από τη μία πλευρά.
Κάντε κλικ σε ένα τμήμα για να δείτε μόνο αυτές τις μετρήσεις. Η μπάρα δείχνει πού βρίσκεται το αυτοκίνητο σε όλο τον κατάλογο.
- Αυτονομία WLTP kmBMW iX5 +385 km
- Μπαταρία kWhBMW iX5 +39 kWh
- Κατανάλωση ↓ kWh/100 kmBMW iX5 −1,7 kWh/100 km
- Ισχύς PSCadillac Vistiq +46 PS
- 0–100 km/h ↓ sCadillac Vistiq −0,7 s
- Μέγιστη ταχύτητα km/hΚαμία διαφορά
- Γρήγορη φόρτιση DC kWBMW iX5 +270 kW
- Φόρτιση AC kWBMW iX5 +11 kW
- Χρόνος φόρτισης ↓ minΧωρίς δεδομένα
- Βάρος ↓ kgBMW iX5 −74 kg
- Χώρος αποσκευών lBMW iX5 +358 l
Τεχνικά δεδομένα: BMW iX5 vs Cadillac Vistiq
Έντονη γραφή και υπογράμμιση = καλύτερη επίδοση · ↓ = λιγότερο σημαίνει καλύτερα · — = χωρίς δεδομένα
| Βασικές παράμετροι | BMW iX560 xDrive | Cadillac VistiqAWD | Διαφορά |
|---|---|---|---|
| Αυτονομία και ενέργεια | |||
| Αυτονομία WLTP | 845 km | 460 km | BMW +385 km |
| Μπαταρία | 141 kWh | 102 kWh | BMW +39 kWh |
| Κατανάλωση ↓ | 20,1 kWh/100 km | 21,8 kWh/100 km | BMW −1,7 kWh/100 km |
| Φόρτιση | |||
| Γρήγορη φόρτιση DC | 460 kW | 190 kW | BMW +270 kW |
| Φόρτιση AC | 22 kW | 11 kW | BMW +11 kW |
| Χρόνος φόρτισης 10–80% ↓ | 23 min | — | — |
| Αυτονομία ανά λεπτό φόρτισης | 25,7 km/min | — | — |
| Τάση | 800 V | 400 V | BMW +400 V |
| Επιδόσεις και κίνηση | |||
| Ισχύς | 578 PS | 624 PS | Cadillac +46 PS |
| 0–100 km/h ↓ | 4,6 s | 3,9 s | Cadillac −0,7 s |
| Μέγιστη ταχύτητα | 210 km/h | 210 km/h | Καμία διαφορά |
| Κίνηση | AWD | AWD | — |
| Πρακτικότητα | |||
| Βάρος ↓ | 2825 kg | 2899 kg | BMW −74 kg |
| Χώρος αποσκευών | 655 l | 297 l | BMW +358 l |
| V2L (εξωτερική τροφοδοσία) | Όχι | Ναι | μόνο Cadillac |
| Μήκος | 4994 mm | 5216 mm | Cadillac +222 mm |
| Πλάτος | 2000 mm | 2026 mm | Cadillac +26 mm |
| Ύψος | 1748 mm | 1787 mm | Cadillac +39 mm |
| Μεταξόνιο | 3035 mm | — | — |
Η καλύτερη επίδοση σε κάθε γραμμή είναι έντονη και υπογραμμισμένη με το χρώμα του αυτοκινήτου. Μετρήσεις με σήμανση ↓ — καλύτερα είναι τα χαμηλότερα. Οι διαστάσεις εμφανίζονται χωρίς να επιλέγεται νικητής.
Υπολογιστής κόστους ενέργειας
BMW iX5
Cadillac Vistiq
Τα ποσά είναι στο νόμισμά σας — εισαγάγετε τις τιμές στο νόμισμα που χρησιμοποιείτε.
Βίντεο κριτικές και των δύο μοντέλων
Cadillac Vistiq
Άλλες συγκρίσεις σε αυτή την κατηγορία: SUV, κατηγορία E
Συχνές ερωτήσεις για αυτή τη σύγκριση
Ποιο έχει μεγαλύτερη αυτονομία — το BMW iX5 ή το Cadillac Vistiq;
Το BMW iX5 πάει πιο μακριά: 845 km WLTP έναντι των 460 km του Cadillac Vistiq. Η διαφορά είναι 385 km.
Ποιο μπορεί να τροφοδοτήσει συσκευές από μια πρίζα (V2L);
Μόνο το Cadillac Vistiq — η μπαταρία των 102 kWh λειτουργεί ως πηγή ενέργειας. Το BMW iX5, με 141 kWh, δεν το προσφέρει.
Ποιο έχει μεγαλύτερο πορτμπαγκάζ;
Το BMW iX5 χωράει περισσότερο: 655 l έναντι των 297 l στο Cadillac Vistiq. Η διαφορά είναι 358 l.
Ποιο φορτίζει πιο γρήγορα;
Το BMW iX5 δέχεται έως 460 kW DC, το Cadillac Vistiq έως 190 kW.
Τα τεχνικά στοιχεία προέρχονται από το επίσημο υλικό των κατασκευαστών και καταβάλλουμε κάθε προσπάθεια να τα ελέγχουμε, αλλά ο κατασκευαστής μπορεί να αλλάξει τις προδιαγραφές χωρίς προειδοποίηση και ενδέχεται να υπάρξουν λάθη. Επιβεβαιώστε τα στοιχεία σε αντιπροσωπεία πριν αγοράσετε — δεν φέρουμε ευθύνη για αποφάσεις που λαμβάνονται βάσει αυτών των δεδομένων. Πλήρης αποποίηση ευθύνης
Αυτονομία, κατανάλωση και βάρος αναφέρονται για τη βασική διαμόρφωση. Οι κατασκευαστές τα εγκρίνουν σε εύρη, ανάλογα με τις ζάντες και τον εξοπλισμό (π.χ. 533–592 χλμ.), και εμείς λαμβάνουμε την πιο ελαφριά έκδοση, με τις μικρότερες ζάντες — δηλαδή την πιο ευνοϊκή. Το ίδιο μοντέλο με μεγαλύτερες ζάντες θα διανύσει μικρότερη απόσταση.



